Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Finanse > Kontrole abonamentu RTV. Poczta Polska ujawnia godziny
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 26.02.2024 16:07

Kontrole abonamentu RTV. Poczta Polska ujawnia godziny

abonament RTV, Poczta Polska
materiały prasowe Poczty Polskiej; ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Niespodziewanie Poczta Polska ujawniła bardzo ważną rzecz dotyczącą kontroli abonamentu RTV. Ogłoszenie o pracę rozwiało wątpliwości dotyczące tego, w jakich godzinach rozlegnie się pukanie do drzwi. Pracownicy biurowi mogą mówić o prawdziwym szczęściu.

Tego o kontroli abonamentu RTV nie wiedziałeś

Od lat abonament RTV jest obowiązkową opłatą, której Polacy masowo unikają. Każdy posiadający telewizor, radio, a nawet zwyczajny telefon, czy tablet muszą płacić opłaty abonamentowe wprost do Poczty Polskiej.

Masowe uchylanie się od tego obowiązku zaowocowało dyskusją dotyczącą likwidacji abonamentu RTV i wprowadzenia zamiast tego potencjalnej opłaty, potrącanej z kieszeni podatników. Zanim jednak do tego dojdzie, trwają kontrole Poczty Polskiej. Kontrolerzy pukają do kolejnych drzwi, aby sprawdzić, czy zachodzi konieczność płacenia abonamentu RTV, a jeśli tak, to czy nie dochodzi do łamania prawa poprzez uchylanie się od tego obowiązku.

Zmiana czasu z zimowego na letni. Wypadnie nietypowo

Poczta Polska ujawniła za dużo w ogłoszeniu o pracę?

Niedawno Poczta Polska zaskoczyła ogłoszeniem o pracę. Zainteresowało ono spore grono osób, gdyż dotyczy bezpośrednio abonamentu RTV i ewentualnych kar pieniężnych nakładanych w związku z pomijaniem regulowania należności za telewizor lub radio. Poszukiwani są kontrolerzy.

ZOBACZ: Kary za abonament RTV. Rekordzista musi zapłacić ponad 100 tys. zł

Niewiele osób zwróciło uwagę na fakt, iż Poczta Polska sama ujawniła, w jakich godzinach pracują osoby kontrolujące abonament RTV w domach i firmach Polaków. Wśród wymagań takich jak średnie wykształcenie, własne auto i prawo jazdy kategorii B, czy znajomość obsługi komputera, znaleźć można także zaznaczenie, iż potencjalny kontroler Poczty Polskiej musi być sumienny. Jednoznacznie wyjaśniono jednak w jakich godzinach będzie pracował, a więc w jakich godzinach dochodzi do kontroli w związku z obowiązkiem płacenia abonamentu RTV. Poczta Polska tego nie przewidziała.

Kontrola abonamentu RTV odbędzie się tylko w tych godzinach

Ogłoszenie o pracę dla kontrolera abonamentu RTV jest jednoznaczne. Godziny pracy wskazane przez Pocztę Polską to 8 godzin w przedziale o 7 do 15. Oznacza to, iż po godzinie 15 nikt nie zapuka do drzwi domu ani firmy, by sprawdzić, czy aby na pewno podatnik nie ucieka przed obowiązkiem przekazywania pieniędzy do państwa w związku z posiadanymi telewizorami i radiami. Co znaczy, że osoby pracujące w tych godzinach (a więc w większości pracownicy biurowi) nie muszą obawiać się kontroli abonamentu RTV dokonanego przez pracownika Poczty Polskiej.

ZOBACZ: Abonament RTV. Masz tylko 14 dni, przepisy nie pozostawiają złudzeń

- Poczta Polska skupia się głównie na firmach i instytucjach. Ilość kontroli w gospodarstwach domowych jest znikoma i stanowi jedynie odsetek wszystkich kontroli - wyjaśnia spółka, która odpowiedzialna jest za sprawdzanie, czy Polacy płacą abonament RTV.

Źródło: poczta polska, interia