Goniec.pl

(zdj. ilustracyjne) KPP Wągrowiec

Dziecko uwięzione w rozgrzanym aucie, liczyła się każda sekunda. Natychmiast ruszyli na pomoc

23 Maja 2023

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

W Gdańsku było o krok od tragedii. Zrozpaczona i spanikowana matka zadzwoniła na policję, gdyż nie mogła otworzyć samochodu, w którym siedziało jej 11-miesięczne dziecko. Kobieta zatrzasnęła kluczyki w środku. Każda minuta była na wagę złota.

Niebezpieczny incydent w Gdańsku, zagrożone było życie 11-miesięcznego chłopca

Chwile grozy w Gdańsku. W poniedziałek 22 maja tuż przed południem policjanci zostali zaalarmowani o dziecku zamkniętym w aucie. Nie była to typowa sytuacja, gdyż zgłaszającym nie byli przechodnie zaalarmowani groźnym widokiem, a sama matka dziecka. Policjanci natychmiast ruszyli do akcji.

Elżbieta Romanowska

Elżbieta Romanowska mierzy się z falą hejtu. Zwróciła się do internautów

CZYTAJ DALEJ

Spanikowana matka drżała o swojego syna, 11-miesięczny chłopiec płakał coraz głośniej

W zgłoszeniu zrozpaczonej matki pojawił się jasny komunikat. Nie jest w stanie otworzyć samochodu, gdyż kluczyki do auta zostały zatrzaśnięte wewnątrz pojazdu. Chłopiec płakał, a temperatura w aucie ciągle rosła .

Zamknięty pojazd stojący na słońcu jest niczym śmiertelna pułapka. - W stojącym na parkingu samochodzie, na tylnym siedzeniu w foteliku płakał 11-miesięczny chłopiec. Samochód nagrzewał się z uwagi na wysoką temperaturę powietrza - przekazała w komunikacie Pomorska Policja.

Policjanci wiedzieli, co trzeba zrobić. Kiedy potwierdzili, że nie ma szans na dostanie się do kluczyków, sięgnęli po pałkę teleskopową zawieszoną u ich pasa. Życie dziecka było ważniejsze.

Policjanci wybili szybę w aucie, teraz apelują do innych

- Policjanci zdecydowali o wybiciu szyby w aucie od strony kierowcy. Użyli do tego policyjnej pałki służbowej. Szyba została wybita, a dziecko zostało przekazane matce - dodali policjanci w komunikacie.

Na szczęście dziecku nic się nie stało. Pomoc przyszła szybko, jednak ze względów bezpieczeństwa policjanci wezwali pogotowie i dziecko zostało przewiezione karetką do szpitala. Konieczne jest przeprowadzenie dokładniejszych badań.

Policjanci apelują, by reagować na widok dzieci, zwierząt i osób starszych zostawionych w samochodach. - Tym razem doszło do zdarzenia losowego, które zakończyło się szczęśliwie. Pamiętajmy jednak, aby pod żadnym pozorem nie pozostawiać w zaparkowanym samochodzie dzieci lub zwierząt. Policjanci przypominają, że przebywanie w nagrzanym samochodzie jest niebezpieczne dla zdrowia, a pozostawienie w nim dzieci oraz zwierząt może doprowadzić do tragedii. Widząc taką sytuację, reaguj! Natychmiast zadzwoń na numer alarmowy 112! - czytamy w komunikacie Policji Pomorskiej.

policja

Uwięziła 7-letnią córkę w tapczanie i rozpoczęła biesiadę. Policjanci zdębieli, gdy weszli do mieszkania

CZYTAJ DALEJ
grób kwiaty pluszaki Kamilek z Częstochowy

Grób Kamilka z Częstochowy został okradziony? Kancelaria cmentarza zabrała głos

CZYTAJ DALEJ

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

Skandaliczne słowa na konferencji Jarosława Kaczyńskiego. Prezes PiS przekroczył granicę
Czytaj więcej >

Wiadomości

Dachowanie samochodu w Chojnicach. Ratownicy się tego nie spodziewali, zaskakujące sceny
Czytaj więcej >

Wiadomości

Opole. Splądrowali Żabkę na oczach obsługi. Policja szuka świadków
Czytaj więcej >

Wiadomości

Śląsk. Zaginęła 13-letnia Milena Magiera. Dziewczynka nie wzięła ze sobą nawet telefonu
Czytaj więcej >

Wiadomości

Łódzkie. Pożar składowiska z chemikaliami w Łaniętach. W akcji strażacy
Czytaj więcej >

Wiadomości

Lubuskie. Samochód uderzył w barierki i przekoziołkował na bok. 25-latek z Czech zginął na miejscu
Czytaj więcej >
Agata Jaroszewska

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]