Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Znane są szczegóły pogrzebu 8-letniego Kamilka. Chłopiec spocznie w wyjątkowym miejscu
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 10.05.2023 14:26

Znane są szczegóły pogrzebu 8-letniego Kamilka. Chłopiec spocznie w wyjątkowym miejscu

świeczka i Kamil z Częstochowy
Facebook/Przyjaciele Kamilka z Częstochowy/Piotr Kucharczyk, Pixabay/goszka

Na dziś zaplanowano sekcję zwłok zmarłego w poniedziałek 8-letniego Kamila, po której chłopiec będzie mógł zostać godnie pożegnany przez bliskich oraz wszystkich poruszonych jego historią. Jak poinformowano, ceremonia pogrzebowa odbędzie się w najbliższą sobotę na cmentarzu w Częstochowie, gdzie zapewne pojawią się tłumy. Wszyscy przybyli na uroczystość chcą w wyjątkowy sposób oddać cześć skatowanemu przez ojczyma dziecku. Wiadomo już także, gdzie dokładnie złożona zostanie trumna z jego ciałem.

Rzesza ludzi opłakuje 8-letniego Kamila

Ogromny smutek i żal towarzyszy dziś wszystkim tym, którzy od 3 kwietnia śledzili kolejne doniesienia na temat 8-letniego Kamila, którego biologiczny ojciec znalazł z licznymi ranami i poparzeniami w domu swojej byłej żony i jej partnera.

Matka chłopca początkowo próbowała wmówić otoczeniu, że dziecko poparzyło się herbatą, jednak tym razem nikt nie dał wiary jej zapewnieniom i na jaw wyszło, że maluch padł ofiarą własnego ojczyma, mającego nienawidzić go za to, że rodziną interesowały się różne organy.

Nie wiadomo dokładnie, ile czasu trwał horror Kamila, którego życie próbowano ratować wszelkimi możliwymi sposobami. Niestety jego narządy okazały się być niewydolne, a dodatkowo do organizmu wdało się ogólne zakażenie. W poniedziałek 8 maja dowiedzieliśmy się o śmierci 8-latka.

Zdradził, co czeka w więzieniu na kata Kamilka z Częstochowy. Matka chłopca będzie miała jeszcze gorzej

Wiadomo, gdzie spocznie ciało chłopca

Rodzina ze strony ojca Kamila jest w tragicznym stanie psychicznym, bo do końca wierzyła w to, że mały wojownik upora się z problemami. Przed nią wciąż pozostaje jeden z najcięższych momentów, czyli ostatnie pożegnanie chłopca, które zapowiedziano na sobotę 13 maja.

Z doniesień dziennika “Fakt” wynika, że dziecko spocznie w grobie, w którym leży już jego babcia, matka pana Artura. Pani Elżbieta zmarła, mając zaledwie 38 lat i to właśnie do niej dołączy 8-latek.

W organizację pogrzebu zaangażował się także od początku wspierający rodzinę Kamila pan Piotr Kucharczyk. Na nekropolii z pewnością pojawią się mieszkańcy Częstochowy, mający zabrać ze sobą maskotki i baloniki.

Katów Kamilka spotka surowa kara

Środa jest tym dniem, kiedy w zakładzie medycyny sądowej w Katowicach zostanie wykonana sekcja zwłok Kamila. Po uzyskaniu jej wyników śledczy podejmą najprawdopodobniej decyzję o postawieniu cięższych zarzutów ojczymowi i matce chłopca.

Oprócz kary nałożonej przez sąd Dawid i Magdalena B. muszą także liczyć się ze sprawiedliwością wymierzoną im przez ich przyszłych współwięźniów. Mówił o niej dziennikarzom Radia ZET prof. Brunon Hołyst, zaznaczając, że oprawców chłopca czeka w więzieniu istny koszmar.

Źródło: Fakt, Radio ZET