Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Przemoc Domowa

Przemoc Domowa

trumna
23.05.2024 18:39 Chcieli pochować 5-miesięcznego Piotrusia. Ciało zostało wydane komu innemu

20 maja zmarł 5-miesięczny Piotruś z Przemkowa. Dziecko było ofiarą przemocy domowej. Do ostatnich chwili u jego boku byli rodzice zastępczy, którzy mieli głęboką nadzieję, że będą mogli zorganizować pogrzeb chłopca. Nie wydano im jednak ciała Piotrusia. - Bezduszny system - mówią pełni żalu.

Kamilek
08.05.2024 11:55 Wyznanie siostry Kamilka. "Chciałabym go przytulić"

Kamilek przed śmiercią przeżył coś, co można nazwać wyłącznie piekłem. W pierwszą rocznice jego śmierci Magdalena Mazurek, przyrodnia siostra, opowiedziała o swoim życiu po tragedii. ”Mam czasami takie wrażenie, że mi się to po prostu to wszystko śni” – mówiła w rozmowie z ”Faktem”.

zatrzymany
29.04.2024 15:34 3-latka trafiła do szpitala. Matka i jej partner z zarzutami

W piątek 26 kwietnia do szpitala w Wejherowie trafiła 3-letnia dziewczynka, ofiara przemocy domowej. Policja zatrzymała w tej sprawie 24-letniego mężczyznę oraz 27-letnią matkę dziecka. Wobec partnera kobiety zastosowano tymczasowy aresztowany na 3 miesiące. Jak się okazuje, 27-letnia matka również usłyszała zarzuty.

Policja
27.04.2024 18:19 3-letnia dziewczynka przeżyła piekło. Matka i ojczym trafili w ręce policji

W piątek 26 kwietnia do szpitala w Wejherowie trafiła skatowana trzylatka — informuje RMF FM. Jej stan jest ciężki. Na numer alarmowy miała zadzwonić matka dziewczynki. Policja zatrzymała 23-letniego partnera kobiety i ją samą. 

nagranie
11.04.2024 22:56 Dramatyczne nagranie z Kamiennej Góry. Zaatakował 17-letnią partnerkę na oczach dziecka

Makabryczne nagranie zarejestrowała kamera monitoringu, znajdująca się na jednym z budynków w Kamiennej Górze. 22-letni mężczyzna idący ze swoją 17-letnią partnerką i 2-letnim dzieckiem w wózku nagle atakuje kobietę. Nie przestaje, nawet gdy dziewczyna upada na ziemię. Sprawą zajęła się policja, która zatrzymała agresora.

Katarzyna Kotula, Anna Seremak
10.04.2024 11:21 Dziennikarka TVN24 nie mogła powstrzymać śmiechu. Ministra nie kryje oburzenia

Anna Seremak z TVN24 zaskoczyła widzów swoim nietypowym zachowaniem. Dziennikarka nie potrafiła powstrzymać śmiechu, gdy jej redakcyjny kolega relacjonował domową awanturę w Bisztynku. Postawa prezenterki mocno nie spodobała się jednak widzom, a także ministrze ds. równości Katarzynie Kotuli. - Żarty z przemocy domowej są zawsze nie na miejscu - zauważyła.

służby
09.04.2024 16:49 Wyjęła kość z zupy i zraniła partnera w głowę. Wszystko przez wyniki wyborów

Kuriozalna sytuacja po niedzielnych wyborach samorządowych miała miejsce w Bartoszycach (woj. warmińsko-mazurskie). Para pokłóciła się o wyniki głosowania. W pewnym momencie 44-letnia kobieta wyjęła kość z zupy i uderzyła w głowę swojego partnera. Mężczyzna trafił do szpitala. Sprawą zajmuje się policja, która wciąż poszukuje "kości niezgody". 

policja, emerytka
25.03.2024 15:10 Babcia nie była w stanie się ruszać. Oburzające, czego dopuściła się jej wnuczka

Wnuczka znęcała się nad babcią. Do seniorki trzeba było wezwać pogotowie, gdyż była posiniaczona i nie mogła samodzielnie wstać z łóżka. Sprawę przemocy odkrył dzielnicowy z Olkusza, który zapukał do drzwi rodziny. Od razu zwrócił uwagę na dziwne zachowanie jednej z kobiet.

policja dziecko
19.03.2024 16:00 Przemków. Niemowlę walczy o życie. Rodzice usłyszeli zarzuty

11-tygodniowe dziecko walczy w szpitalu o życie po tym, jak trafiło tam z wyraźnymi śladami pobicia. Rodzice malca, Monika M. i Marcin G., nie przyznają się do maltretowania synka, ale prokuratura i tak postawiła im zarzuty, za które mogą trafić do więzienia na 20 lat. Co więcej, ofiarą regularnej przemocy domowej miał być również 2-letni braciszek chłopca. Horror dzieci trwał ponoć od dawna, mimo iż rodzina była objęta nadzorem kuratora, asystenta rodziny i pracownika socjalnego.

None
02.03.2024 16:36 Widzisz przemoc? Jesteś ofiarą ataku? Zebraliśmy najważniejsze informacje

Co robić, gdy zostajemy zaatakowani, a świadkowie nie reagują? I jak zachować się, gdy samemu jest się świadkiem przemocy? W obliczu dramatycznej historii 25-letniej Lizy opracowaliśmy mini kompendium wiedzy, w którym podpowiadamy, co robić w kryzysowych sytuacjach. Oto, co koniecznie należy wiedzieć.

drzwi, mężczyzna, kontrola
27.02.2024 20:59 Kontrolują polskie rodziny. Wiemy, kiedy się ich spodziewać

W Polsce trwają kontrole nie tylko dotyczące abonamentu RTV i innych obowiązkowych podatków. Do kolejnych domów pukają pracownicy socjalni. Powodem jest zmiana przepisów i rosnąca świadomość nie tylko nauczycieli i lekarzy, ale także sąsiadów. Na szali znalazło się bezpieczeństwo dzieci.

zatrzymana
14.02.2024 21:50 Matka miała celowo oszpecać córkę. Policja zatrzymała 43-latkę

Policja zatrzymała 43-letnią Monikę B., mieszkankę powiatu łukowskiego (woj. lubelskie), która miała znęcać się ze szczególnym okrucieństwem nad swoją córką. Kobieta rzekomo aplikowała w twarz dziecka toksyczną substancję, powodując oszpecenie dziewczynki. To jednak nie wszystko, co bulwersuje w tej sprawie.

Kamilek
14.02.2024 19:39 "Ustawa Kamilka" wchodzi w życie. Zapadła kluczowa decyzja

Sprawa tragicznej śmierci 8-letniego Kamilka z Częstochowy wstrząsnęła Polską. Dziecko zostało skatowane przez swojego ojczyma. Po dramacie, który rozegrał się w Częstochowie, opinia publiczna podjęła żywą dyskusję na temat zmiany przepisów. Już 15 lutego w życie wchodzi "ustawa Kamilka". Co się zmieni?

policja dziecko
02.01.2024 15:21 Porażające ustalenia ws. niemowlęcia z pękniętą czaszką. Jest wniosek o areszt dla rodziców

Kolejne, porażające informacje na temat dwumiesięcznej dziewczynki z Kępna (woj. wielkopolskie). Dziecko z pękniętą czaszką zostało przywiezione do szpitala przez matkę, która tłumaczyła lekarzom, że uraz powstał w wyniku upadku. Na szczęście, medycy nie dali wiary tym zapewnieniom i zawiadomili policję. Teraz na jaw wychodzą szczegóły gehenny niemowlęcia.

policja szpital
31.12.2023 19:23 Koszmar w sylwestrowy wieczór. Przywiozła do szpitala niemowlę z pękniętą czaszką

Porażające doniesienia z Wielkopolski. Zaledwie dwumiesięczna dziewczynka trafiła do szpitala, gdzie stwierdzono u niej pęknięcie czaszki. Policja zatrzymała już rodziców dziecka, którzy podejrzewani są o stosowanie przemocy wobec córki. Sprawę bada prokuratura.

dziecko policja
12.12.2023 22:45 11-miesięczna dziewczynka miała być bita od wielu dni. Prokuratura w akcji

Nowe informacje ws. 11-miesięcznej Nastki, która w miniony weekend trafiła do wrocławskiego szpitala. Matka i ojczym dziewczynki zostali zatrzymani i usłyszeli prokuratorskie zarzuty. Śledczy twierdzą, że musieli znęcać się nad dzieckiem przez dłuższy czas. Grozi im od 3 do 20 lat pozbawienia wolności.

niemowle
10.12.2023 17:54 Wrocław. Niemowlę z obrażeniami ciała trafiło do szpitala. Nowe fakty w sprawie

Zaledwie 11-miesięczna dziewczynka od soboty przebywa na oddziale szpitala im. T. Marciniaka we Wrocławiu. Dziecko przywiozła do placówki jego 20-letnia matka, a lekarze, widząc na ciele maleństwa obrażenia, wezwali na miejsce policję. Młoda kobieta oraz jej partner zostali zatrzymani i spędzili noc w areszcie. Polsat News ustalił, jakie mogą być kolejne decyzje śledczych podjęte w tej sprawie.

zatrzymany
04.12.2023 13:56 7-latek biegł ulicą i wzywał pomocy. Zareagował policjant po służbie i pracownik restauracji

7-letni chłopiec biegł chodnikiem i krzyczał, że jego mama potrzebuje pomocy. Jego wołanie usłyszeli policjant po służbie i pracownik pobliskiej restauracji, którzy natychmiast zareagowali i ruszyli pod wskazany przez chłopca adres. Okazało się, że przebywająca tam kobieta padła ofiarą przemocy. 

śmierć Kamilka
01.12.2023 09:57 Wraca sprawa tragicznie zmarłego Kamilka. Sąd zdecyduje co będzie dalej z jego rodzeństwem

8-letni Kamilek z Częstochowy zmarł pół roku temu po tym, jak został skatowany przez ojczyma. Ta bulwersująca sprawa wstrząsnęła niemal całą Polską. Pogrzeb, a także losy oprawcy dziecka, śledziło wiele osób. Teraz wychodzą na jaw nowe informacje. Tym razem chodzi o młodszego brata zmarłego Kamilka - Fabiana. 

ks. Michał Woźnicki
19.11.2023 14:39 Skandaliczne słowa księdza o biciu kobiet. Internauci aż się zagotowali

Powiedzieć o kazaniach i poglądach księdza Michała Woźnickiego, że są kontrowersyjne, to jakby nie powiedzieć nic. Kapłan co chwilę wywołuje poruszenie jakąś skrajną wypowiedzią, ale tym razem naprawdę przekroczył Rubikon. Wszystko przez to, że postanowił zająć się tematem bicia kobiet przez ich partnerów, którego, jak się okazało, wcale nie napiętnuje. Jakby tego było, przy okazji posłużył się skandalicznym porównaniem.

Kamil z Częstochowy
17.11.2023 19:03 Co stanie się z rodzeństwem Kamilka z Częstochowy? "Mój klient jest dobrym ojcem"

Dziennikarze “Faktu” dotarli do nowych informacji na temat losów pięciorga rodzeństwa skatowanego Kamilka z Częstochowy. Według doniesień dziennika, w piątek 17 listopada sąd zakończył proces w tej sprawie, a na początku grudnia ma zostać ogłoszona ostateczna decyzja. Na razie dzieci przebywają w placówkach opiekuńczych i domu dziecka. O kontakty z jednym z braci zmarłego ośmiolatka, Fabiankiem, stara się biologiczny ojciec chłopców, pan Artur.

cmentarz Kamilek z Częstochowy
08.11.2023 20:20 Kamilek z Częstochowy nie żyje od pół roku. Siostra chłopca przerwała milczenie

Sprawa tragicznej śmierci Kamilka z Częstochowy nigdy nie zostanie zapomniana. Chłopiec zmarł dokładnie pół roku temu po tym, jak został skatowany przez ojczyma. Ostatnio na cmentarzu Kule w Częstochowie odsłonięty został pomnik ku jego pamięci, ufundowany przez ludzi dobrej woli. Teraz z kolei głos zabrała przyrodnia siostra ośmiolatka, która zamieściła wyciskający łzy wpis w mediach społecznościowych.

więzienie Kamilek z Częstochowy
04.11.2023 09:07 Kamilek z Częstochowy przeszedł piekło. Co się teraz dzieje z matką i ojczymem skatowanego 8-latka?

Kamilek z Częstochowy doczekał się pomnika na grobie, ale jego oprawcy jeszcze długo nie usiądą na ławie oskarżonych. Co dzieje się w sprawie skatowanego na śmierć 8-letniego chłopca? Ojczym Dawid B. oraz matka Kamilka nie są jedynymi, którzy usłyszeli zarzuty. Śledztwo nadal jednak trwa. Wyjaśniamy.

grób Kamilka z Częstochowy
29.10.2023 21:17 Wielka zmiana na grobie Kamilka z Częstochowy. Wszystko tuż przed 1 listopada

W niedzielę 29 października na częstochowskim cmentarzu Kule zgromadziły się tłumy. Ludzie przybyli na nekropolię, by wziąć udział w uroczystości odsłonięcia nagrobka i pomnika skatowanego na śmierć przez ojczyma 8-letniego Kamilka. W wydarzeniu udział wzięli m.in. ojciec, brat i macocha chłopca. Nie brakowało wzruszających przemówień i morza łez.

policja szkoła
27.10.2023 22:10 Dziewczynka przyszła do szkoły cała w siniakach. Nauczycielki wezwały policję, w domu rozgrywał się dramat

Nauczyciele z gminy Niemce z niepokojem zauważyli stan jednej z dziewczynek, która przyszła do szkoły. Dziecko pokryte było siniakami. Pedagodzy postanowili działać i wezwali policję. Prawda na temat tego, co działo się w domu dziewczynki, poraża. Nie była jedyną ofiarą.

policja
24.10.2023 09:32 Czteromiesięczna Nadia miała przeżyć w domu piekło. Babcia dziewczynki przerwała milczenie

Prokuratura w Jaśle wyjaśnia sprawę maltretowania czteromiesięcznej Nadii, która trafiła do szpitala z licznymi złamaniami i siniakami. Pierwsze podejrzenia od razu padły na rodziców dziecka, których tymczasowo aresztowano na trzy miesiące. W obliczu tych wydarzeń głos zdecydowała się zabrać babcia skatowanej dziewczynki. Jej słowa rzucają nowe światło na to, co działo się w domu ukochanej wnuczki.

policja
23.10.2023 15:18 Maltretowali 4-miesięczną dziewczynkę. Dziecko miało złamania rąk i nóg. Zatrzymano podejrzanych

4-miesięczna dziewczynka, która trafiła z placówki w Jaśle do szpitala w Rzeszowie, wciąż przebywa w stanie ciężkim na oddziale intensywnej terapii. 20-letnia Magdalena K. i jej partner, 25-letni Artur K. zostali zatrzymani i trafili do aresztu tymczasowego. Para usłyszała zarzuty. Według lekarzy, niemowlę, które maltretowali przeszło prawdziwy koszmar.

dziecko policja
22.10.2023 15:18 Podkarpackie. Lekarze zobaczyli niemowlę i natychmiast wezwali policję. Rodzice trafili do aresztu

Wstrząsające doniesienia napływają z Podkarpacia. Policjanci z Jasła, wraz z tamtejszą prokuraturą, zajmują się niepokojącą sprawą dotkliwego pobicia czteromiesięcznej dziewczynki. Dziecko z licznymi złamaniami i siniakami trafiło do szpitala w Rzeszowie. Jego rodzice zostali aresztowani na trzy miesiące.