NASI DZIENNIKARZE
Janusz Schwertner
Mateusz Baczyński
Jakub Wątor
Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Przemoc Domowa

Przemoc Domowa

zatrzymany
04.12.2023 13:56 7-latek biegł ulicą i wzywał pomocy. Zareagował policjant po służbie i pracownik restauracji

7-letni chłopiec biegł chodnikiem i krzyczał, że jego mama potrzebuje pomocy. Jego wołanie usłyszeli policjant po służbie i pracownik pobliskiej restauracji, którzy natychmiast zareagowali i ruszyli pod wskazany przez chłopca adres. Okazało się, że przebywająca tam kobieta padła ofiarą przemocy. 

śmierć Kamilka
01.12.2023 09:57 Wraca sprawa tragicznie zmarłego Kamilka. Sąd zdecyduje co będzie dalej z jego rodzeństwem

8-letni Kamilek z Częstochowy zmarł pół roku temu po tym, jak został skatowany przez ojczyma. Ta bulwersująca sprawa wstrząsnęła niemal całą Polską. Pogrzeb, a także losy oprawcy dziecka, śledziło wiele osób. Teraz wychodzą na jaw nowe informacje. Tym razem chodzi o młodszego brata zmarłego Kamilka - Fabiana. 

ks. Michał Woźnicki
19.11.2023 14:39 Skandaliczne słowa księdza o biciu kobiet. Internauci aż się zagotowali

Powiedzieć o kazaniach i poglądach księdza Michała Woźnickiego, że są kontrowersyjne, to jakby nie powiedzieć nic. Kapłan co chwilę wywołuje poruszenie jakąś skrajną wypowiedzią, ale tym razem naprawdę przekroczył Rubikon. Wszystko przez to, że postanowił zająć się tematem bicia kobiet przez ich partnerów, którego, jak się okazało, wcale nie napiętnuje. Jakby tego było, przy okazji posłużył się skandalicznym porównaniem.

Kamil z Częstochowy
17.11.2023 19:03 Co stanie się z rodzeństwem Kamilka z Częstochowy? "Mój klient jest dobrym ojcem"

Dziennikarze “Faktu” dotarli do nowych informacji na temat losów pięciorga rodzeństwa skatowanego Kamilka z Częstochowy. Według doniesień dziennika, w piątek 17 listopada sąd zakończył proces w tej sprawie, a na początku grudnia ma zostać ogłoszona ostateczna decyzja. Na razie dzieci przebywają w placówkach opiekuńczych i domu dziecka. O kontakty z jednym z braci zmarłego ośmiolatka, Fabiankiem, stara się biologiczny ojciec chłopców, pan Artur.

cmentarz Kamilek z Częstochowy
08.11.2023 20:20 Kamilek z Częstochowy nie żyje od pół roku. Siostra chłopca przerwała milczenie

Sprawa tragicznej śmierci Kamilka z Częstochowy nigdy nie zostanie zapomniana. Chłopiec zmarł dokładnie pół roku temu po tym, jak został skatowany przez ojczyma. Ostatnio na cmentarzu Kule w Częstochowie odsłonięty został pomnik ku jego pamięci, ufundowany przez ludzi dobrej woli. Teraz z kolei głos zabrała przyrodnia siostra ośmiolatka, która zamieściła wyciskający łzy wpis w mediach społecznościowych.

więzienie Kamilek z Częstochowy
04.11.2023 09:07 Kamilek z Częstochowy przeszedł piekło. Co się teraz dzieje z matką i ojczymem skatowanego 8-latka?

Kamilek z Częstochowy doczekał się pomnika na grobie, ale jego oprawcy jeszcze długo nie usiądą na ławie oskarżonych. Co dzieje się w sprawie skatowanego na śmierć 8-letniego chłopca? Ojczym Dawid B. oraz matka Kamilka nie są jedynymi, którzy usłyszeli zarzuty. Śledztwo nadal jednak trwa. Wyjaśniamy.

grób Kamilka z Częstochowy
29.10.2023 21:17 Wielka zmiana na grobie Kamilka z Częstochowy. Wszystko tuż przed 1 listopada

W niedzielę 29 października na częstochowskim cmentarzu Kule zgromadziły się tłumy. Ludzie przybyli na nekropolię, by wziąć udział w uroczystości odsłonięcia nagrobka i pomnika skatowanego na śmierć przez ojczyma 8-letniego Kamilka. W wydarzeniu udział wzięli m.in. ojciec, brat i macocha chłopca. Nie brakowało wzruszających przemówień i morza łez.

policja szkoła
27.10.2023 22:10 Dziewczynka przyszła do szkoły cała w siniakach. Nauczycielki wezwały policję, w domu rozgrywał się dramat

Nauczyciele z gminy Niemce z niepokojem zauważyli stan jednej z dziewczynek, która przyszła do szkoły. Dziecko pokryte było siniakami. Pedagodzy postanowili działać i wezwali policję. Prawda na temat tego, co działo się w domu dziewczynki, poraża. Nie była jedyną ofiarą.

policja
24.10.2023 09:32 Czteromiesięczna Nadia miała przeżyć w domu piekło. Babcia dziewczynki przerwała milczenie

Prokuratura w Jaśle wyjaśnia sprawę maltretowania czteromiesięcznej Nadii, która trafiła do szpitala z licznymi złamaniami i siniakami. Pierwsze podejrzenia od razu padły na rodziców dziecka, których tymczasowo aresztowano na trzy miesiące. W obliczu tych wydarzeń głos zdecydowała się zabrać babcia skatowanej dziewczynki. Jej słowa rzucają nowe światło na to, co działo się w domu ukochanej wnuczki.

policja
23.10.2023 15:18 Maltretowali 4-miesięczną dziewczynkę. Dziecko miało złamania rąk i nóg. Zatrzymano podejrzanych

4-miesięczna dziewczynka, która trafiła z placówki w Jaśle do szpitala w Rzeszowie, wciąż przebywa w stanie ciężkim na oddziale intensywnej terapii. 20-letnia Magdalena K. i jej partner, 25-letni Artur K. zostali zatrzymani i trafili do aresztu tymczasowego. Para usłyszała zarzuty. Według lekarzy, niemowlę, które maltretowali przeszło prawdziwy koszmar.

dziecko policja
22.10.2023 15:18 Podkarpackie. Lekarze zobaczyli niemowlę i natychmiast wezwali policję. Rodzice trafili do aresztu

Wstrząsające doniesienia napływają z Podkarpacia. Policjanci z Jasła, wraz z tamtejszą prokuraturą, zajmują się niepokojącą sprawą dotkliwego pobicia czteromiesięcznej dziewczynki. Dziecko z licznymi złamaniami i siniakami trafiło do szpitala w Rzeszowie. Jego rodzice zostali aresztowani na trzy miesiące.

zatrzymany
04.10.2023 14:19 Nastolatek zadzwonił na policję i wyszeptał do słuchawki kilka słów. Liczyła się każda minuta

Policjanci z komisariatu policji w Annopolu dostali nagłe wezwanie do awantury domowej. Jak relacjonują, pod numer alarmowy zadzwonił roztrzęsiony 18-latek. Poinformował o awanturze wywołanej przez swojego ojca. Szczegóły są wstrząsające.

24-latka znęcała się nad 3-letnim synem
14.09.2023 13:19 3-latek trafił do szpitala. Matka już usłyszała zarzuty, grozi jej 8 lat więzienia

Szokujący finał wizyty 24-latki i jej malutkiego synka w szpitalu. Kobieta trafiła z dzieckiem do placówki z powodu urazu nogi malucha. Lekarze zaopiekowali się 3-latkiem, po czym pełni niepokojących podejrzeń zawiadomili policję. Ostatecznie matka dziecka trafiła na trzy miesiące do aresztu. Co takiego się wydarzyło?

policja
11.09.2023 11:07 Znęcał się nad swoją rodziną. Bił, zabraniał jeść i korzystać z toalety. Został zatrzymany

Policja zatrzymała 39-letniego mężczyznę, który przez wiele lat znęcał się nad swoją rodziną. Trafił do aresztu, a sprawą zajęła się prokuratura. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

policja
11.08.2023 10:00 3,5-letni Kubuś nie żyje. Rodzice właśnie usłyszeli zarzuty

3,5-letni Kubuś miał przejść w domu rodzinnym prawdziwą gehennę, zakończoną tragiczną śmiercią chłopca. Szczegóły jego dramatu są porażające, zwłaszcza, że za dramatem malca najprawdopodobniej stoją jego 26-letni rodzice. Kinga Ł. i Patryk W. od miesięcy przebywają w policyjnym areszcie, mając nad sobą ciążące poważne zarzuty. Teraz prokuratura poinformowała o terminie ich pierwszej rozprawy.

policja
10.08.2023 12:49 Ojciec znęcał się nad rodziną. 12-letni syn w końcu stracił cierpliwość i wezwał policję

Pewien 12-latek, który od długiego czasu był ofiarą przemocy domowej ze strony swojego ojca, w końcu nie wytrzymał i postanowił coś z tym zrobić. Przerwał traumę rodziny, zachowując się bardzo odpowiedzialnie i świadomie.

więzienie kobieta
27.07.2023 17:35 Więźniarki były bezwzględne dla matki skatowanego Fabianka

Matka skatowanego tłuczkiem do mięsa Fabiana ma w więzieniu sporo wrogów. Małgorzata W. znalazła się celowniku innych więźniarek, które nie mogą jej wybaczyć, że zgadzała się na katowanie 4-letniego synka.

policja radiowóz
26.07.2023 22:57 USA. Raper znęcał się nad szóstką dzieci i partnerką. 33-latek usłyszał już 40 zarzutów

Ojciec w sieci chwalił się czasem z rodziną, a w rzeczywistości był ich katem. Policja weszła do mieszkania i znalazła tam dzieci pozamykane w klatkach. Jeden z policjantów wprost stwierdził, że jeden z synów mężczyzny “nigdy tak naprawdę nie był nakarmiony”.

Janusz Korwin-Mikke i Kamil z Częstochowy
14.07.2023 18:16 Sejm przyjął "ustawę Kamilka". Po słowach Janusza Korwin-Mikkego zawrzało

Wydawać by się mogło, że kwestia przyjęcia nowelizacji kodeksu rodzinnego i opiekuńczego, zwanej również ustawą Kamilka, będzie poza wszelkimi sporami politycznymi, jednak w czwartek w Sejmie znów było gorąco. Przeciwko projektowi zagłosowali bowiem posłowie Konfederacji i Wolnościowcy, których tłumaczenia wywołały oburzenie. Emocje sięgnęły zenitu zwłaszcza wtedy, gdy na mównicy pojawił się Janusz Korwin-Mikke. Jego argumentacja miała dowieść, że przyjmowane przepisy nie mają żadnego sensu, a przemoc nie jest potrzebna tam, gdzie dzieci boją się swoich rodziców.

zatrzymano 30-latka podejrzanego o znęcanie się nad synem
13.07.2023 11:15 Piaseczno. Bił synka paskiem. Wpadł dzięki interwencji przedszkolanki

Kolejne niepokojące doniesienia dotyczące dziecka, tym razem z Piaseczna. 6-letni chłopiec prawdopodobnie od dwóch lat był ofiarą przemocy psychicznej i fizycznej w domu, o czym świadczyć mają liczne siniaki i krwiaki na jego ciele. Te zauważyły opiekujące się malcem przedszkolanki i zawiadomiły policję, która ustaliła, że za obrażeniami stoi najpewniej 30-letni ojciec małoletniego. Najbliższe trzy miesiące mężczyzna spędzi w tymczasowym areszcie.

policja
09.07.2023 15:00 Połamane kończyny, siniaki i krwiak. Miał zgotować synkowi konkubiny piekło, zaskakująca reakcja rodziny

Mały Nikodem musiał już przejść w domu przez prawdziwe piekło. Zdaniem prokuratury, chłopiec był katowany przez konkubenta matki, Patryka N. 21-latek z Barczewa nie przyznaje się do winy, ale przed wymiarem sprawiedliwości przez dłuższy czas miał ukrywać się w Krakowie. W końcu jednak stanął przed olsztyńskim sądem.

chłopiec płacz
15.06.2023 15:10 Matka zgotowała 12-latkowi piekło. Chłopiec był polewany zimną wodą i zamykany w klatce z psem

O 12-latku z Austrii mówi już cały świat. Chłopiec przeszedł przez piekło, a zgotowała mu je własna matka. 32-latka wylewać miała na syna zimną wodę i otwierać w sezonie zimowym na oścież okna. Co więcej, dziecko zamykane było w klatce z psem, a ta lądowała na zewnątrz. 12-latek był wygłodniały, wcześniej nie brakowało również bicia prowadzących do poważnych obrażeń. Ciało chłopca nie wytrzymało. Dziecko zapadło w śpiączkę, ale jego koszmar został przerwany.

policja
14.06.2023 14:26 5-letnia dziewczynka mogła być bita przez ojca. Przedszkolanka zauważyła ślady

Dramatyczne wiadomości z Warszawy. Funkcjonariusze policji zatrzymali ojca, który miał bić 5-letnią córkę. Matka dziewczynki trafiła pod policyjny dozór i ma zakaz zbliżania się do dziecka. 

Kamilek z Częstochowy grób miś
12.06.2023 17:47 Zapukali do drzwi, gdy Kamilek zwijał się z bólu. "Nie podjęli próby weryfikacji"

Sprawa Kamilka z Częstochowy nie przestaje budzić emocji. Wiele osób zwróciło uwagę na raport Krajowej Rady Sądownictwa, który przeanalizował systemowe kroki wobec rodziny, gdzie doszło do niewyobrażalnej wręcz przemocy. Pojawiła się nieścisłość. KRS podaje, że pracownicy socjalni pojawili się w mieszkaniu 30 marca, czyli dzień po tym, jak ojczym skatował 8-letniego chłopca. MOPS wskazuje jednak, że data ich odwiedzin to 29 marca. O co chodzi?

grób Kamilek z Częstochowy
08.06.2023 11:08 Zaskakujące sceny po śmierci Kamilka z Częstochowy. Wszystko w Boże Ciało

Kamilek z Częstochowy zmarł miesiąc temu. W Boże Ciało na ulicach Częstochowy pojawią się prawdziwe tłumy. Wszystko za sprawą specjalnego marszu, który ma uczcić pamięć o skatowanym przez ojczyma 8-letnim chłopcu. Organizatorzy poprosili o jedną rzecz.

zatrzymana Angelika R.
03.06.2023 15:20 34-latka znęcała się nad czwórką dzieci. Sąd podjął w jej sprawie kontrowersyjną decyzję

Latami miała zaniedbywać swoje dzieci, a także znęcać się nad nimi stosując przemoc. Angelika R. z Legnicy zafundowała swoim potomkom traumę, po której trudno będzie im się pozbierać, ale dla sądu było to za mało, by zamknąć ją za kratami. W sprawie 34-latki właśnie zapadł wyrok, mogący bulwersować wielu. Kobieta dalej może cieszyć się wolnością, choć ma zakaz zbliżania się pokrzywdzonych.

Mikołaj Pawlak
01.06.2023 19:51 Rzecznik Praw Dziecka podpalił własnego brata. Gdy padło pytanie, wymownie zamilkł

1 czerwca naturalnym gościem Radia ZET był Rzecznik Praw Dziecka, Mikołaj Pawlak, który opowiadał m.in. o kwestiach związanych ze szkolnictwem oraz wychowaniem najmłodszych. Rozmowa toczyła się w najlepsze, dopóki nie padło pytanie zadane przez słuchacza, dotyczące przeszłości Pawlaka, a ta ma być wyjątkowo kontrowersyjna. Zbity z tropu gość rozgłośni początkowo nie krył wielkiego zdziwienia i konsternacji. Po chwili jednak wytłumaczył, jak doszło do tego, że… podpalił własnego brata.

Policja, radiowóz
31.05.2023 22:25 Przedszkolanka zauważyła siniaki na ciele 5-latki. Matka i jej konkubent zostali aresztowani

W Kwidzynie 29-letni mężczyzna i jego 30-letnia partnerka zostali aresztowani w związku ze znęcaniem się nad pięciolatką. Dziewczynka była obrażana i bita, co zostało zauważone przez nauczycielki w przedszkolu. To właśnie one powiadomiły odpowiednie służby. Dramatyczne wydarzenia trwały przez ponad rok.