Goniec.pl > Wiadomości > Znaleźli ciała syna i matki w domu. Tragiczne informacje z polskiego miasta
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 17.11.2023 21:18

Znaleźli ciała syna i matki w domu. Tragiczne informacje z polskiego miasta

policja straż pożarna
KM PSP Poznań

Tragiczne informacje z Konina. W jednym z budynków mieszkalnych na terenie miasta znaleziono ciała dwóch osób. Zmarli to 52-letni mężczyzna i jego 78-letnia matka. Służby mają już podejrzenia dotyczące tego, co mogło być przyczyną ich śmierci. 

Ciała dwóch osób w domu w Koninie

O dramacie poinformowała w piątek 17 listopada Polska Agencja Prasowa, która rozmawiała z rzecznikiem prasowym Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Koninie st. kpt. Sebastianem Andrzejewskim. Jak przekazał strażak, zgłoszenie dotyczyło “zatrucia czadem w budynku mieszkalnym przy ul. Przydziałki”.

Poza zastępami KM PSP, na miejscu pojawiły się także zespół ratownictwa medycznego oraz policja. Z budynku wyniesiono dwie nieprzytomne osoby - kobietę i mężczyznę, którzy nie wykazywali funkcji życiowych. Ratownicy podjęli próbę reanimacji poszkodowanych, ale ostatecznie lekarz stwierdził ich zgon.

Tragiczny wypadek pod Kutnem. Nie żyje młoda kobieta, policja apeluje do świadków

Najprawdopodobniej doszło do zatrucia czadem

Z informacji udzielanych przez strażaków wynika, że urządzenia pomiarowe potwierdziły obecność tlenku węgla zarówno w pomieszczeniach, jak i w kotłowni budynku.

ZOBACZ: 15-latka wpadła pod koła ciężarówki. Zginęła na miejscu

Z kolei policja ujawniła, że ofiary potencjalnego zatrucia to 52-letni mężczyzna oraz jego 78-letnia matka. Prawda o tragedii wyszła na jaw po tym, jak córka kobiety nie mogła skontaktować się z matką i poprosiła o pomoc sąsiadów. Ci, zaniepokojeni, wezwali służby.

Jak uniknąć zatrucia tlenkiem węgla?

Przypominamy, że pierwszymi objawami, które powinny wzbudzić nasz niepokój, są m.in.: ból i zawroty głowy, nudności i wymioty, zaburzenia równowagi, osłabienie, przyspieszone bicie serca, spadek ciśnienia tętniczego oraz zaburzenia świadomości i drgawki.

Aby uniknąć zatrucia czadem należy przede wszystkim: przestrzegać bezpieczeństwa korzystania z urządzeń mogących emitować tlenek węgla, poddawać je okresowym kontrolom, sprawdzać instalacje i odpowiednio wietrzyć pomieszczenia.

ZOBACZ: Córki wróciły ze szkoły i znalazły ciało mamy. Porażające, co zrobił jej zabójca

Uratować nam życie mogą także specjalne czujniki, które nie są drogie, a skutecznie monitorują stężenie tlenku węgla w pomieszczeniu i ewentualnie alarmują o niebezpiecznej sytuacji.

Źródło: PAP