Goniec.pl > Wiadomości > Pięć osób w szpitalu, w tym czworo dzieci. W akcji policja, karetki i straż pożarna
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 17.11.2023 16:59

Pięć osób w szpitalu, w tym czworo dzieci. W akcji policja, karetki i straż pożarna

policja
Pixabay @FUHMariaM (zdj. ilustracyjne)

Groźnie wyglądający wypadek w Jurkowie pod Limanową (woj. małopolskie). Na drodze powiatowej doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W wyniku zajścia do szpitala trafiło pięć osób, w tym czworo dzieci. Ruch przez pewien czas był zablokowany.

Zderzenie dwóch samochodów w Jurkowie

Do wypadku doszło na drodze powiatowej w Jurkowie (gm. Czchów, pow. brzeski). Jak przekazał naszemu portalowi rzecznik prasowy KP PSP Limanowa st. kpt. Wojciech Bogacz, zgłoszenie wpłynęło do służb o godzinie 12:39.

- Doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Podróżowało nimi łącznie sześć osób, z tego pięć trafiło do szpitala, w tym czworo dzieci w wieku 8-12 lat - podał strażak.

Tragiczny wypadek pod Kutnem. Nie żyje młoda kobieta, policja apeluje do świadków

Do szpitala trafiło pięć osób, w tym czworo dzieci

Na szczęście, wszystkie osoby zabrane do szpitala były przytomne i miały jedynie ogólne obrażenia. Działania straży polegały na wsparciu zespołu ratownictwa medycznego w udzielaniu pierwszej pomocy oraz zabezpieczaniu miejsca zdarzenia.

W interwencji udział brały łącznie dwie karetki pogotowia, policyjny radiowóz oraz dwa zastępy straży pożarnej. Przez pewien czas ruch był całkowicie zablokowany, później odbywał się wahadłowo. Wszelkie działania zostały zakończone ok. godziny 15:30.

Łódzkie. Pijana wiozła samochodem córki. Jedna z nich jest w stanie ciężkim

Inny, równie poważny wypadek z udziałem dzieci wydarzył się we wtorek 14 listopada w powiecie zgierskim. Kierująca volkswagenem kobieta, podczas próby wymijania pieszego, straciła panowanie nad autem i uderzyła w przydrożne drzewo.

Obrażeń ciała doznały podróżujące z nią dwie córki w wieku 1,5 roku i 3 lata. Druga z nich trafiła do szpitala w stanie ciężkim z groźnym urazem głowy.

ZOBACZ: Pijany kierowca potrącił 19-latkę. Kobieta zginęła na miejscu

Jak się później okazało, matka była nietrzeźwa i miała w organizmie aż 2,5 promila. Prokurator wystąpił do sądu o podjęcie decyzji, co do władzy rodzicielskiej kobiety nad córkami.

Źródło: RMF FM, Goniec.pl