Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Tragiczny wypadek pod Kutnem. Nie żyje młoda kobieta, policja apeluje do świadków
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 15.11.2023 12:51

Tragiczny wypadek pod Kutnem. Nie żyje młoda kobieta, policja apeluje do świadków

wypadek Groszki
KPP Kutno

Tragiczne zdarzenie na drodze krajowej nr 92 nieopodal Kutna (woj. łódzkie). Przemierzający trasę samochód osobowy w niewyjaśnionych dotąd okolicznościach wypadł z drogi i uderzył w drzewo, po czym zatrzymał się na przydrożnym polu. Zginęła młoda kobieta, a jej towarzysz został ranny. Policja zwraca się z apelem do świadków zdarzenia o pomoc w ustaleniu szczegółów dramatu.

Makabryczny wypadek pod Kutnem

Do wypadku doszło w nocy z wtorku na środę (14/15 listopada) na 364. kilometrze DK 92 w miejscowości Groszki (powiat kutnowski). Jak podają służby w komunikacie, samochód osobowy po uderzeniu w drzewo zatrzymał się dopiero na polu. W zdarzeniu śmierć poniosła 36-letnie kobieta, zaś 32-letni mężczyzna został ranny.

Tuż po otrzymaniu zgłoszenia na miejsce wysłano trzy zastępy straży pożarnej oraz policję i Zespół Ratownictwa Medycznego. Niestety, ratownicy, którzy pojawili się na miejscu jako pierwsi, zastali porażający widok. Pojazd był tak poturbowany, że nie dało się rozpoznać jego marki. Martwa kobieta leżeć miała w kabinie, a jej poszkodowany towarzysz - siedzieć obok auta.

Jarosław Kaczyński przyłapany. Zrobił to podczas wystąpienia Mateusza Morawieckiego

Wypadek musiał się wydarzyć w nocy

Samochód, który uległ wypadki, zmierzał od strony Kutna w kierunku Łowicza. Zgłoszenie o zdarzeniu wpłynęło do służb co prawda po godzinie 6 nad ranem, ale bardzo prawdopodobne, że ofiara i ranny czekali na pomoc bardzo długo.

ZOBACZ: Małżeństwo zginęło w tragicznym pożarze. Kilka godzin wcześniej para wzięła ślub

- Ktoś zadzwonił na numer alarmowy, informując, że w polu leży rozbite auto. Sam wypadek musiał się wydarzyć w nocy, ale trudno na razie określić dokładny czas. Musiało to być między zmrokiem a świtem - podała w rozmowie z “Faktem” Daria Olczyk z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.

Policja poszukuje świadków

Wstępnie zabezpieczone ślady wskazują, że trzy kilometry za węzłem Kutno na autostradzie A1 samochód wypadł z drogi i zjechał do rowu. “Fakt” podaje, że niewykluczone, iż koziołkując uderzył prawym bokiem i dachem w drzewo. Pojazd, jak ustalono, to opel astra.

ZOBACZ: Śląsk. Mężczyzna zaczepił 17-letnią dziewczynę. Chwilę później już nie żył

W związku z niepełnymi informacjami, jakie posiada policja, mundurowi zwracają się z wielką prośbą do świadków wypadku o zgłaszanie się. - Być może ktoś jechał drogą 92 lub autostradą A1 i miał włączoną kamerę. Każdy szczegół może być ważny dla wyjaśnienia okoliczności tragedii - apelują.

Na świadków czekają policjanci pod numerem 47 84 22 100 albo pod alarmowym 112.

Źródło: Fakt