Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Znalazł w ogrodzie nietypowy granat. Konieczna była interwencja służb specjalnych
Laura  Młodochowska
Laura Młodochowska 15.04.2024 09:36

Znalazł w ogrodzie nietypowy granat. Konieczna była interwencja służb specjalnych

policja
Fot. KMP w Gliwicach

Jeden z mieszkańców Knurowa dokonał nietypowego odkrycia w swoim ogrodzie. Podczas robienia wiosennych porządków natknął się na przedmiot, który przypominał granat z czasów II wojny światowej. Mężczyzna niezwłocznie przerwał pracę i powiadomił służby. Pirotechnicy doszli do zaskakującego wniosku.

Znalazł nietypowy przedmiot w swoim ogródku

Gliwicka policja poinformowała o zdarzeniu w niedzielę, 14 kwietnia. Jeden z mieszkańców Knurowa właśnie przycinał zieleń w swoim ogrodzie, kiedy zobaczył nietypowy przedmiot. Po chwili stwierdził, że może być to granat trzonowy o nazwie Stielhandgranate 24, używany w czasie II wojny światowej.

Wjechał autem w grupę ludzi na chodniku. Trzy osoby trafiły do szpitala

Na miejscu interweniowali pirotechnicy

Funkcjonariusze zapewnili, że mężczyzna postąpił wzorowo – niezwłocznie oddalił się od znaleziska i powiadomił odpowiednie służby. Na miejscu pojawili się policyjni pirotechnicy, którzy zbadali przedmiot znajdujący się około 20 metrów od zabudowań. Po dokonanej analizie stwierdzili, że mimo łudzącego podobieństwa do broni, nie będzie potrzeby wzywania saperów.

ZOBACZ TAKŻE: Chciała podarować o. Rydzykowi maybacha. Nieprawdopodobne, jak zareagował

Zaskakujące odkrycie pirotechników. Mężczyzna postąpił wzorowo

Jak się okazało, mężczyzna nie odkrył faktycznego granatu. Przedmiot wykorzystywany był w czasie ćwiczeń i miał jedynie imitować broń. Granat ćwiczebny wykonany był z drewna. Służby podkreśliły, że mimo wykazanego braku zagrożenia, postawa mieszkańca Knurowa jest godna naśladowania.

Źródło: KMP w Gliwicach