Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Znaleźli granat w piwnicy. Konieczna była ewakuacja mieszańców bloku
Laura  Młodochowska
Laura Młodochowska 11.02.2024 08:10

Znaleźli granat w piwnicy. Konieczna była ewakuacja mieszańców bloku

policja radiowóz
Pomorska Policja

W jednym z bloków w Sopocie dokonano groźnego odkrycia. W piwnicy znaleziono granat ręczny z czasów II wojny światowej. Funkcjonariusze nie zamierzali ryzykować. Podjęto decyzję o ewakuacji mieszkańców. 

Niebywałe znalezisko w piwnicy

Odkrycia dokonano  10 lutego w sobotę. Sytuację relacjonował oficer dyżurny Komendy Miejskiej w Sopocie. Przekazał, że w jednej z piwnic budynku przy ul. Wejherowskiej ujawniono granat ręczny z czasów II wojny światowej. Broń jest najprawdopodobniej produkcji radzieckiej.

Kupiła w lumpeksie portret dziewczynki. Znalazła dziwną notatkę

W piwnicy w Sopocie znaleziono granat. Konieczna była ewakuacja mieszkańców bloku

Znalezisko musiało zostać usunięte z pomocą saperów. Funkcjonariusze zadecydowali o ewakuacji całego bloku mieszkalnego.

Około 200 osób zostało ewakuowanych do pobliskiej szkoły, niektóre z nich - głównie leżące - przetransportowano do domu opieki społecznej – powiedział funkcjonariusz w rozmowie z RMF FM.

Granat z czasów II wojny światowej znaleziony w piwnicy w Sopocie

Służby nie ustaliły, jak długo niewybuch znajdował się w sopockiej piwnicy. Osoba, która go znalazła, przekazała, że należał do poprzedniego właściciela. Na miejscu późnym wieczorem pojawili się saperzy. Niewybuch został usunięty, a mieszkańcy mogli w spokoju wrócić do swoich domów.

Źródło: RMF24.pl