Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Ogromna akcja policji. Zacznie się już za chwilę, masowe kontrole
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 14.04.2024 16:40

Ogromna akcja policji. Zacznie się już za chwilę, masowe kontrole

policja, kontrola
Fot. (zdj. ilustracyjne) KWP Bydgoszcz

Już od 15 kwietnia na drogach pojawi się większa niż dotychczas liczba policjantów. W poniedziałek rozpoczyna się europejska akcja policyjna, która od lat funkcjonuje pod nazwą “Roadpol Operation Speed”. Przez 7 dni o mandat będzie łatwiej niż zazwyczaj.

Policjanci wyjadą na ulicę, zmasowana akcja

Policjanci w całej Unii Europejskiej przygotowują się do zmasowanej akcji kontroli dróg. Już w poniedziałek 15 kwietnia rozpoczyna się "Roadpol Operation Speed", która nazywana jest również “SpeedMarathon”.

Na drogach na całym starym kontynencie pojawi się więcej niż zazwyczaj patroli z urządzeniami do pomiaru prędkości jazdy. Specjalna akcja policji potrwa aż do 21 kwietnia. Oznacza to, że przez 7 dni łatwiej będzie zostać zatrzymanym do kontroli i w przypadku ewentualnego przewinienia otrzymać mandat.

Tragiczny finał poszukiwań. Nie żyje 23-latek

"Roadpol Operation Speed" już od poniedziałku 15 kwietnia

Zmasowana akcja policji mająca na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach oraz wyeliminowanie z ruchu piratów drogowych nie jest nowością. Polacy mogą pamiętać, iż już wcześniej rodzima policja ogłaszała udział w specjalnych działaniach na skalę europejską. "Roadpol Operation Speed" odbywa się dwa razy do roku.

ZOBACZ: 7-letnie dziecko ratował LPR. Ranne cztery osoby, groźny wypadek na Lubelszczyźnie

Gdzie najłatwiej będzie spotkać patrol policyjny? Nie będzie zaskoczeniem, iż policjanci skupią się na miejscach, gdzie statystycznie najczęściej dochodzi do wypadków. Drugim kluczem przy ustalaniu rozmieszczania patroli będzie to, jakie natężenie ruchu panuje na danej drodze lub trasie. Należy jednak pamiętać o jednym.

W piątek (19.04) kontrole będą odbywać się całodobowo

Policjanci biorący udział w specjalnej akcji od poniedziałku 15 kwietnia nie będą tylko i wyłącznie stać na poboczu. W ramach “SpeedMarathon” pojawią się również nieoznakowane radiowozy wyposażone w wideorejestratory. Polska policja na pewno skieruje ten typ patroli na autostrady oraz drogi ekspresowe.

ZOBACZ: Pozbawili Polaka życia na oczach 12-letniego syna. Policja zatrzymała dwie osoby

W ciągu tygodnia trwania zmasowanej akcji kontroli policyjnych wyszczególniono jeden dzień. Piątek 19 kwietnia będzie wyjątkowy, gdyż wówczas przewidziano, iż policjanci będą prowadzić pomiary prędkości na drogach całodobowo. Tylko w 2023 r. w całej Europie w ten jeden dzień akcji “SpeedMarathon” ukarano aż 150 tysięcy kierowców.

Źródło: moto.pl