Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Telewizja > Zaskakujące sceny na koniec "19:30". Ogłosili sukces, potem padła data 4 maja
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 16.04.2024 20:43

Zaskakujące sceny na koniec "19:30". Ogłosili sukces, potem padła data 4 maja

Monika Sawka, "19.30"
Fot. TVP, "19.30", wydanie z dn. 16.04.2024 r.

Monika Sawka czekała do samego końca wtorkowego (16.04) wydanie “19.30”, aby ogłosić wielki sukces TVP. Dziennikarka nie ukrywała zadowolenia z zainteresowania, jakim cieszył się ogłoszony przez Telewizję Polską konkurs, gdzie stawką jest praca w TVP. 4 maja będzie kluczową datą.

Monika Sawka czekała do samego końca "19.30"

We wtorek (16.04), zanim widzowie “19.30” zobaczyli Marka Czyża z gościem w programie “Pytanie Dnia”, Monika Sawka podzieliła się sukcesem akcji TVP. Wiadomości o ogromnym zainteresowaniu akcji Telewizji Polskiej pojawiły się bowiem na sam koniec wydania serwisu.

Monika Sawka przekazała najnowsze informacje na temat ogłoszonej niedawno akcji Telewizji Polskiej. TVP szukało nowych pracowników w dość nietypowy sposób. 16 kwietnia w “19.30” dowiedzieliśmy się, że osób, chętnych do pracy w TVP nie brakuje.

Policjanci zostali wezwani do wypadku. Nie mogli uwierzyć, kto jest ofiarą

Wielki sukces akcji rekrutacyjnej TVP

Prawie 2 tysiące osób zgłosiło się do akcji Telewizji Polskiej “Włącz się, zmieniajmy się razem”. To pierwszy etap nowego projektu rekrutacyjnego Telewizji Polskiej. Najwięcej kandydatów, którzy chcieliby zostać dziennikarzem lub prezenterem, interesuje rozrywka lub kultura - powiedziała wprost do kamery Monika Sawka.

ZOBACZ: Wielki quiz o PRL. Wstydem jest nie zdobyć chociaż 6 punktów

Po tych słowach widzowie “19.30” zobaczyli spot promujący akcję, gdzie pojawia się m.in. Jarosław Kret, czy Aleksandra Kostrzewska, która wraz z Maciejem Orłosiem prowadzi Teleexpress. Monika Sawka wyjaśniła, że najwięcej zgłoszeń wysłały osoby mieszkające na Mazowszu. Niemniej do TVP dotarło również kilkadziesiąt zgłoszeń zza granicy. Podczas wtorkowego wydania “19.30” padał kluczowa data: 4 maja.

4 maja w "Pytaniu na Śniadanie" TVP ujawni, kto dostał pracę

Monika Sawka na sam koniec “19.30” tłumacząc sukces akcji rekrutacyjnej TVP, wyjaśniła, że każdy z kandydatów nagrał specjalną prezentację wideo. Zostanie ona teraz oceniona przez obecnych dziennikarzy oraz redaktorów Telewizji Polskiej.

ZOBACZ: Grzybiarze przecierają oczy ze zdumienia. Czegoś takiego jeszcze nie było

Szansę na pracę w TVP otrzyma 50 osób. W kolejnym etapie na kandydatów czekają szkolenia i próby kamerowe w akademii telewizyjnej. Nazwiska zwycięzców zostaną ogłoszone 4 maja w programie Pytanie na Śniadanie - poinformowała Monika Sawka.

Zanim głos zabrał Marek Czyż i jego gość w “Pytaniu dnia”, Monika Sawka zdecydowała się na osobiste słowa skierowane do widzów TVP. Odzew na specjalny projekt rekrutacyjny wyraźnie zaskoczył staję. - W imieniu Telewizji Polskiej i redakcji “19.30”: dziękujemy za udział w projekcie - powiedziała dziennikarka.

19.30-tvp-monika-sawka.jpg
Monika Sawka podziękowała w “19.30” za liczne zgłoszenia. Fot. TVP, wydanie z dn. 16.04.2024 r.

Źródło: goniec.pl, tvp