Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Telewizja > Anita Werner nie chciała cytować polityka w "Faktach" TVN. "Nie wypada"
Elżbieta Włodarska
Elżbieta Włodarska 16.04.2024 13:43

Anita Werner nie chciała cytować polityka w "Faktach" TVN. "Nie wypada"

Fakty
Fot. kadr programu "Fakty" prod. TVN/Player

Oglądający poniedziałkowe wydanie „Faktów” w TVN przekonali się, że można powiedzieć wyjątkowo dużo… nie mówiąc zupełnie nic. Chodzi o materiał podsumowujący niedzielne wyskoki Jacka Protasiewicza w mediach społecznościowych. Anita Werner odmówiła cytowania słów polityka. 

Wybryki Protasiewicza zakończone odwołaniem ze stanowiska

Związany z PSL Jacek Protasiewicz do poniedziałku pełnił funkcję II wicewojewody dolnośląskiego. Tego dnia ze stanowiska odwołał go bowiem Donald Tusk. Była to reakcja premiera na serię niedzielnych wpisów publikowanych przez polityka na portalu X (daw. Twitter), w których atakował polityków i dziennikarzy. Późnym niedzielnym wieczorem od ekspresyjnych, często wulgarnych postów polityka, odcięło się Polskie Stronnictwo Ludowe. 

Stanowczo odcinamy się od niestosownych wpisów J. Protasiewicza. Nie ma naszej zgody na działania niezgodne ze standardami etycznymi, jakie stawiamy naszym przedstawicielom w życiu publicznym. W tej sprawie zostaną podjęte odpowiednie kroki - możemy przeczytać profilu PSL.

Jakie były to wpisy? Dotyczyły one początkowo życia osobistego polityka, gdzie pisał, jak spędza czas wolny ze swoją partnerką. Następnie postanowił dość otwarcie krytykować swoich przeciwników politycznych, nie szczędząc przy tym wulgaryzmów.

Burza wokół zarobków Marka Czyża. Dziennikarz w ogniu krytyki

Media nagłośniły wybryki Jacka Protasiewicza

W poniedziałek o sprawie postanowiły poinformować „Fakty” TVN. W materiale nie pokazano jednak kontrowersyjnych wpisów Protasiewicza. Zamiast tego zaprezentowano wypowiedź Macieja Awiżenia – wicewojewody dolnośląskiego, który tłumaczył widzom, że jego zastępcę odwołano z pełnionej funkcji z powodu „braku nieposzlakowanej opinii”

Podkreślił jednak, że polityk zrozumiał swój błąd, którego się dopuścił, wspominając jednocześnie o przeprosinach, które wystosował.

ZOBACZ TAKŻE: Nietypowy początek "19:30". Na ekranie nagle pojawił się komunikat

Anita Werner nie chciała cytować słów polityka w "Faktach" TVN

Anita Werner, która w poniedziałek 15 kwietnia prowadziła wydanie “Faktów”, wprawdzie zapowiedziała reportaż, w którym opowiedziano o wpisach zamieszczanych przez Jacka Protasiewicza w sieci, jednak nie zdecydowała się, by zacytować jego słowa przed kamerami. 

Jacek Protasiewicz nie będzie już wicewojewodą dolnośląskim. Po jego kilku internetowych wpisach dziś odwołał go premier Tusk. Nie będę państwu cytować, co pisał Protasiewicz, bo mi nie wypada - powiedziała na wizji Anita Werner.