Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Warszawa. Tragiczne odkrycie podczas spaceru. W akcji wiele służb
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 13.06.2024 10:26

Warszawa. Tragiczne odkrycie podczas spaceru. W akcji wiele służb

służby
fot. KP PSP Kraśnik (zdj. ilustracyjne)

Warszawa. Jeden ze spacerowiczów dokonał makabrycznego odkrycia w okolicach Kanału Żerańskiego. Przechodzień natrafił tam na dryfujące ciało. Zdarzenie miało miejsce niedaleko niedawnego pożaru na ulicy Marywilskiej. Prokuratura komentuje. 

Makabryczne odkrycie w Warszawie

Jeden z mieszkańców Warszawy wybrał się na spacer w okolice Kanału Żerańskiego na warszawskiej Białołęce. W pewnym momencie przechodzień zauważył dryfujące ciało, o czym natychmiast zawiadomił służby.

Zdarzenie miało miejsce w okolicach ulicy Marywilskiej, gdzie w maju doszło do tragicznego pożaru hali targowej. Na miejscu służby zabezpieczyły ślady, a prokuratora wszczęła śledztwo. Przekazano wstępne informacje.

Tragiczny wypadek w polskiej miejscowości. Dwie osoby spłonęły w aucie

Tragiczne odkrycie w Warszawie. Spacerowicz odnalazł ciało

Jak informuje "Fakt", Prokuratura Rejonowa Warszawa-Praga Północ wszczęła w tej sprawie śledztwo o czyn z art. 151 Kodeksu karnego - przekazał prok. Norbert Woliński, rzecznik Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga. Na chwilę obecną nie ustalono, czyje ciało zostało odkryte.

ZOBACZ: Michał zaginął 24 lata temu, teraz na grobie rodziców ktoś zostawił tajemniczą kartkę. Są nowe fakty

Kto namową lub przez udzielenie pomocy doprowadza człowieka do targnięcia się na własne życie, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5 - to treść art. 151 kk.

Prokuratura komentuje

Do makabrycznego odkrycia doszło niedaleko hali Marywilska 44, miejsca, gdzie w połowie maja doszło do tragicznego pożaru. Prokuratura jednak nie łączy tych spraw.

ZOBACZ: Pożar Marywilskiej 44 w Warszawie. Coraz więcej niejasności

Dotychczasowe ustalenia śledztwa nie ujawniły jakichkolwiek przesłanek, w oparciu o które uzasadnione byłoby łączenie czynu stanowiącego przedmiot niniejszego śledztwa ze sprawą dotyczącą pożaru hali targowej przy ul. Marywilskiej 44 w Warszawie - przekazał “Faktowi” prok. Norbert Woliński.