Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Michał zaginął 24 lata temu, teraz na grobie rodziców ktoś zostawił tajemniczą kartkę. Są nowe fakty
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 13.06.2024 08:39

Michał zaginął 24 lata temu, teraz na grobie rodziców ktoś zostawił tajemniczą kartkę. Są nowe fakty

zaginiony
fot. materiały policyjne, materiały własne

Michał Karaś 24 lata temu wyszedł na dyskotekę w Bielinach na Podkarpaciu i ślad po nim zaginął. Śledczym do dziś nie udało się rozwiązać sprawy jego zaginięcia. Kilka dni temu na grobie rodziców, brat Michała odnalazł tajemniczą kartkę. Na jaw wychodzą kolejne szczegóły tajemniczej historii. 

Michał zaginął 24 lata temu. Teraz ktoś zostawił list na grobie jego matki

Michał Karaś ponad 24 lata temu zniknął bez śladu. Wówczas - jako nastolatek - wyszedł na lokalną dyskotekę i od tamtej pory przepadł. Śledczym do dziś nie udało się ustalić, co tak naprawdę wydarzyło się niemal ćwierć wieku temu na Podkarpaciu. 

W ostatnim czasie brat Michała z okazji Dnia Matki odwiedził rodzinny grób. Pod zniczem zauważył kartkę wyrwaną z zeszytu, złożoną w kostkę. Dużymi literami napisano na niej "Michał". Obok widniało także nieznane bratu zaginionego imię i nazwisko i nazwa miejscowości. Tajemnicze znalezisko zostało przekazane policji.

Nie żyje młody polski piłkarz. Został pobity przez grupę nastolatków

Prokuratura przekazała szczegóły

Michał Karaś przepadł niemal ćwierć wieku temu, ale jego rodzina nie wierzy w zaginięcie. Bliscy twierdzą, że prawdopodobnie doszło do morderstwa. Tajemnicza kartka, którą kilka dni temu odnaleziono na grobie matki, rodzi kolejne pytania.

ZOBACZ: Jej śmierć wstrząsnęła całą Polską. Fatalne wieści dla rodziny

Rodzina zastanawia się, czy to tylko głupi żart, czy coś poważniejszego. Prokuratura informuje, że zabezpieczony dowód został przekazany do dalszych badań.

Ustaliliśmy, że osoba wymieniona na kartce istnieje i będą wykonywane z nią dalsze czynności, aby ustalić, czy ma jakiś związek ze sprawą. Zabezpieczona kartka została przekazana do badań kryminalistycznych. Chodzi o sprawdzenie, czy są na niej jakieś odciski palców i ślady biologiczne, pozwalające zidentyfikować osobę, która tę notatkę zostawiła. To również może być ważnym elementem. Na tym etapie to wszystko, co możemy powiedzieć - cytuje słowa prokuratora Andrzeja Dubiela, rzecznika Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu “Fakt”.

Zaginięcie Michała Karasia

Śledczy mają w planach dokładne przeszukanie terenu byłej dyskoteki w Bielinach oraz przesłuchanie jej byłego właściciela. Jak podkreśla "Fakt", mężczyzna od kilku lat odsiaduje wyrok m.in. za kierowanie grupą przestępczą.

ZOBACZ: Nie żyje motocyklista. Policja szuka tajemniczego mężczyzny

Michał Karaś zaginął dokładnie 19 sierpnia 2000 roku. Miał wtedy 16 lat. Razem ze znajomymi wybrał się rowerami na dyskotekę. Według relacji uczestników miał tańczyć tam z nieznaną dziewczyną, a później w jej towarzystwie opuścić dyskotekę.

Zdaniem rodziny Michała, wokół jego tajemniczego zaginięcia panuje zmowa milczenia. Nikt nie potrafił dokładnie opowiedzieć śledczym, co tak naprawdę wydarzyło się tamtego dnia podczas lokalnej zabawy. Sprawa zaginięcia Michała Karasia wciąż pozostaje nierozwiązana.