Goniec.pl
Wiceminister zdrowia potwierdził, że w środę 24.11 pobity zostanie rekord zakażeń koronawirusa w IV fali

Piotr Molecki/East News

Waldemar Kraska: Mamy dzisiaj rekordową liczbę nowych zakażeń

24 Listopada 2021

(Ostatnia zmiana: 2 Grudnia 2021)

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

- To nie jest dobra wiadomość, ale mamy dzisiaj rekordową liczbę nowych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 - przyznał w środę wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Resort Adama Niedzielskiego nie opublikował jeszcze oficjalnych danych.

Koronawirus w Polsce: Waldemar Kraska w rozmowie z Interią wprost mówi o "rekordowej liczbie" nowych zakażeń koronawirusem. Według deklaracji wiceministra zdrowia ma być ich więcej niż 24 tys., właśnie taki rekord padł w zeszłą środę.

kamil durczok tvn

Zabawna wpadka Kamila Durczoka sprzed lat podbija sieć

CZYTAJ DALEJ

Waldemar Kraska: rekord nowych zakażeń koronawirusem

- Wzrosty tydzień do tygodnia wyhamowały. Z naszych obserwacji wynika, że dochodzimy do szczytu czwartej fali - powiedział wiceminister zdrowia w Interii.

Oficjalny raport dobowy dotyczący nowych potwierdzonych zakażań ostanie opublikowany o godzinie 10:30. Wczoraj resort zdrowia przekazał, że pozytywny wynik na obecność wirusa SARS-CoV-2 w organizmie otrzymało 19 936 pacjentów.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Jednocześnie tylko zeszłej doby z powodu COVID-19 zmarło aż 111 osób. Kolejne 287 pacjentów odeszło z powodu współistnienia COVID-19 z innymi chorobami.

Kolejna czarna środa?

Polska jako jeden z nielicznych europejskich krajów nie decyduje się na zaostrzenie obostrzeń. Jeszcze na początku listopada spekulowano, że pierwsze restrykcje dotyczyć będą limitów (więcej na ten temat przeczytasz >pod tym linkiem<).

Przez cały listopad - mimo gwałtownych wzrostów zachorowań - rząd na czele z Mateuszem Morawieckim, nie zdecydował się na wprowadzenie obostrzeń mogących ograniczyć IV falę koronawirusa. Nieoficjalne wiadmości wskazują, że władza boi się protestów i tylko to powstrzymuje ją przed podjęciem decyzji.

Poranna wiadomość od wiceministra zdrowia Waldemara Kraski to kolejny znak ostrzegawczy. Tydzień temu zaraportowano o 24 239 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem.

Po siedmiu dniach rekord ten ma zostać pobity. Zastępca Adama Niedzielskiego nie ujawnił konkretnej liczby, jak ukaże się w raporcie MZ o godzinie 10:30.

AKTUALIZACJA 10:37

- Mamy 28 380 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus - przekazało MZ. Najwiecej nowych przypadków odnotowano w województwie mazowieckim (5277).

- Z powodu COVID-19 zmarło 118 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarły 342 osoby - dodał w raporcie dobowym resort Adama Niedzielskiego.

Nowe obostrzenia jeszcze przed Bożym Narodzeniem?

Możliwe, że środowy raport nowych zakażeń koronawirusem przybliży rządzących do podjęcia decyzji o zaostrzeniu obostrzeń. W poniedziałek w serwisie goniec.pl informowaliśmy o słowach ministra Adama Niedzielskiego sugerującego, że restrykcje mogą pojawić się jeszcze przed Bożym Narodzeniem.

- Jeśli do połowy grudnia nie zaobserwujemy spadku zakażeń, to będziemy musieli wprowadzić większą liczbę obostrzeń - powiedział na antenie Radia Zet Adam Niedzielski (więcej na ten temat przeczytasz >pod tym linkiem<).

Jednocześnie szef MZ jednoznacznie podkreślił, że resort jest świadomy, iż apogeum IV fali zostanie odnotowane w "tym lub przyszłym tygodniu".

Jesteś mądrzejszy od 5-klasisty? 10 pytań z podstawówki, na których wyłoży się większość dorosłych

Pytanie 1 z 10

Który przypadek odpowiada na pytania "komu? czemu?"

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: interia.pl, Ministerstwo Zdrowia

Agata JaroszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Jarosław Kaczyński odbiera nagrodę za zmarłego brata i docenia dokonania Lecha Wałęsy

Wiadomości

Człowiekiem 30-lecia "Wprost" został Lech Kaczyński, a prezes PiS ze sceny docenia dokonania Lecha Wałęsy

Czytaj więcej >
Awaryjne lądowanie samolotu LOT w Düsseldorfie, na pokładzie Robert Biedroń i Ewa Kopacz

Wiadomości

Awaryjne lądowanie samolotu LOT. Na pokładzie byli m.in. Robert Biedroń i Ewa Kopacz

Czytaj więcej >
Policja przeszukała wieś, gdzie zdaniem jasnowidza Krzysztofa Jackowskiego miało znajdować się ciało Jacka Jaworka

Wiadomości

Nowe informacje w sprawie Jacka Jaworka. Policja przeszukała wieś nieopodal Borowców

Czytaj więcej >
Tadeusz Bradecki

Wiadomości

Nie żyje Tadeusz Bradecki. Aktor i reżyser miał 67 lat

Czytaj więcej >
Ojciec mamy Madzi z Sosnowca przerwał milczenie

Wiadomości

Dziadek małej Madzi przerwał milczenie. Ojciec Katarzyny W. po latach udzielił wywiadu

Czytaj więcej >
Orange będzie oddawał pieniądze swoim klientom, jest decyzja UOKiK

Wiadomości

Oszuści wysyłają do klientów mBanku fałszywe SMS-y. Grożą zamknięciem konta

Czytaj więcej >