Goniec.pl
Beata Szydło oskarża Angelę Merkel o łamanie unijnych przepisów

CLEMENS BILAN AFP/EAST NEWS

Angela Merkel oskarżona przez Beatę Szydło o łamanie zasad UE

17 Listopada 2021

(Ostatnia zmiana: 26 Listopada 2021)

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Była premier Beata Szydło zdecydowała się na ostre słowa pod adresem polskich sąsiadów. Europosłanka PiS wprost skrytykowała Angelę Merkel. Zarzuciła jej łamanie "wszelkich zasad Unii Europejskiej".

Politycy są rozgoryczeni faktem, iż w sprawie kryzysu migracyjnego Angela Merkel zdecydowała się rozmawiać z prezydentem Łukaszenką i Władimirem Putinem bez udziału polskiej strony.

Kamil Durczok

"Fakty" żegnają Kamila Durczoka. Wzruszające słowa w programie informacyjnym TVN

CZYTAJ DALEJ

Skomentował to sam Andrzej Duda. Prezydent wyznał, że wykonał telefon do prezydenta Niemiec i przekazał mu, że Polska nie zaakceptuje ustaleń granicznych zrobionych poza nią (więcej na ten temat przeczytasz >pod tym linkiem<).

Głos zabrała również Beata Szydło. Była premier zdecydowała się na ostrzejsze niż prezydent Duda słowa. Oskarżyła kanclerz Niemiec o łamanie unijnych przepisów.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Beata Szydło krytykuje Angelę Merkel

- Kanclerz Angela Merkel łamie wszelkie zasady UE, samodzielnie rozmawiając z Mińskiem i Moskwą - napisała na Twitterze Beata Szydło. To jednak nie koniec mocnych słów byłej premier.

Telefon do prezydenta Rosji i Białorusi ma być zdaniem Beaty Szydło wspomnieniem dawnych wydarzeń historycznych. Nie są one dla Polski dobre.

MON ujawnia prawdę o osobach z Kuźnicy. Mamy nagrania

Slajd 1 z 5

MON nagrał wtorkowe zajścia na granicy

MON mówi o "młodych mężczyznach"

Do sieci trafiło kilka nagrań z wtorkowego incydentu na zamkniętym przejściu granicznym w Kuźnicy. - Atakującymi byli przede wszystkim młodzi, agresywni mężczyźni - przekazał MON. Kliknij "dalej", aby dowiedzieć się więcej. Fot. MON

- Jej zachowanie przypomina najgorsze momenty historii, gdy traktowano kraje Europy Środkowej jako obiekty politycznego handlu - stwierdziła była premier.

Europosłanka PiS dodała, że "nie może być zgody Polski na takie postępowanie Niemiec". To nie pierwsza krytyka europejskich polityków w sprawie kryzysu migracyjnego na granicy polsko-białoruskiej na jaką zdecydowała się Beata Szydło.

Wcześniej mówiła o chronieniu granicy Unii Europejskiej

Beata Szydło 10 listopada stwierdziła, że dopiero teraz politycy UE zauważają, jak ciężkie zadanie wykonuje na swojej wschodniej granicy Polska. - Cieszę się, że wielu posłów PE podczas trwającej debaty nt. sytuacji na granicy z Białorusią udziela wsparcia Polsce. Nagle europejscy politycy dostrzegają, że Polska broni UE i europejskich wartości. Może więc czas w PE na refleksję i rezygnację z absurdalnych ataków na Polskę? - pisała wtedy była premier.

Miało to miejsce na chwilę przed wizytą szefa Rady Europejskiej Charlesa Michela. Polityk spotkał się z premierem Mateuszem Morawieckim właśnie w związku z uchodźcami koczującymi przy zewnętrznej granicy UE.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródlo: twitter.com

Agata JaroszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Rządowe RCB wysłało pismo z ostrzeżeniem do firm, chodzi o V falę koronawirusa

Wiadomości

V fala koronawirusa przeraża rząd. Część firm dostała od RCB specjalne pismo z ostrzeżeniem

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Wiadomości

Pandemia i podwyżki wykańczają branżę pralniczą. "Czysta pościel będzie rarytasem jak banany za czasów komuny"

Czytaj więcej >
Kaczyński

Wiadomości

Gowin: Jacek Kurski, Adam Bielan i Maciej Łopiński. To ich słucha Jarosław Kaczyński

Czytaj więcej >
Kukiz

Wiadomości

Paweł Kukiz chce zostać szefem komisji śledczej ws. Pegasusa. Inaczej nie poprze wniosku

Czytaj więcej >
Banaś

Wiadomości

PAP: Do prokuratury wpłynęło zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez Mariana Banasia

Czytaj więcej >
nauka zdalna

Wiadomości

Radio ZET: Nauka zdalna możliwa w miastach powyżej 200 tys. mieszkańców

Czytaj więcej >