Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Telewizja > TVP ostro odpowiada na pozew TVN-u. Zaapelowano o pomoc do widzów
Zuzanna Ptaszyńska
Zuzanna Ptaszyńska 14.01.2023 13:56

TVP ostro odpowiada na pozew TVN-u. Zaapelowano o pomoc do widzów

TVP, TVN, Karnowski, Tusk, pozew
YouTube/tvpinfo, "Info Raport"/TVN

Pracownicy Telewizji Polskiej opublikowali odpowiedź na pozew TVN-u. Sprawa dotyczy m.in. Samuela Pereiry, redaktora naczelnego portalu tvp.info, cytującego opinię Tomasza Sakiewicza, który na antenie TVP Info stwierdził, że TVN "kłamie" i "manipuluje". Pracownicy TVP nazywają to atakiem na wolność słowa i proszą widzów o wsparcie.

TVN pozwało TVP

- Sprzyjająca opozycji stacja TVN pozwała Telewizję Polską i redaktora naczelnego portalu tvp.info Samuela Pereirę. Powód? Zacytowanie opinii Tomasza Sakiewicza na temat materiału TVN o katastrofie smoleńskiej - czytamy na portalu tvp.info. Rzeczony komentator powiedział wtedy, że TVN "kłamie" i "manipuluje".

Pracownicy nadawcy publicznego przypomnieli też, że niedawno stację pozwał Donald Tusk, "próbując zablokować krytyczny wobec prowadzonej przez niego polityki film dokumentalny". Mowa o filmie "Nasz człowiek w Warszawie", który obnażał domniemane bliskie stosunki Donalda Tuska i jego rządu z Putinem i rosyjskim establishmentem.

TVN domaga się przeprosin, wpłacenia pieniędzy na rzecz swojej fundacji oraz rocznego zakazu używania takich sformułowań jak: "TVN kłamie", "TVN jest stacją Putina", "TVN podaje informacje, które chronią Putina", "TVN ukrywa prawdę o katastrofie smoleńskiej", "publikacje TVN są zmanipulowane".

TVP reaguje

Samuel Pereira uznał, że pozew jest próbą naruszenia wolności słowa, a dziennikarze nadawcy publicznego mają być prześladowani. - Odbieram to jako próbę zastraszenia: że dziennikarze generalnie nie mają prawa nie tylko do krytykowania Platformy Obywatelskiej czy Donalda Tuska, ale również najbardziej sprzyjającej ten partii telewizji, jaką jest TVN - skomentował pozew szef portalu tvp.info.

Jak przekonują dziennikarze, "Telewizja Polska sprzeciwia się próbom nacisków i cenzurowania - zarówno opinii, jak i treści". Pracownicy uruchomili więc specjalną skrzynkę mailową i infolinię, za pośrednictwem których czytelnicy mogą "przekazywać swoje poparcie dla dziennikarzy". W adresie mailowym widnieje domena "wolnoscslowa".

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: tvp.info

Zachęcamy do wsparcia zbiórki, której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie: nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc. Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji, bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!

Tagi: TVP TVN TVP Info