Goniec.pl

YouTube/tvpinfo, "Info Raport"/TVN

TVP ostro odpowiada na pozew TVN-u. Zaapelowano o pomoc do widzów

14 Stycznia 2023

Autor tekstu:

Zuzanna Ptaszyńska

Pracownicy Telewizji Polskiej opublikowali odpowiedź na pozew TVN-u. Sprawa dotyczy m.in. Samuela Pereiry, redaktora naczelnego portalu tvp.info, cytującego opinię Tomasza Sakiewicza, który na antenie TVP Info stwierdził, że TVN "kłamie" i "manipuluje". Pracownicy TVP nazywają to atakiem na wolność słowa i proszą widzów o wsparcie.

TVN pozwało TVP

- Sprzyjająca opozycji stacja TVN pozwała Telewizję Polską i redaktora naczelnego portalu tvp.info Samuela Pereirę. Powód? Zacytowanie opinii Tomasza Sakiewicza na temat materiału TVN o katastrofie smoleńskiej - czytamy na portalu tvp.info. Rzeczony komentator powiedział wtedy, że TVN "kłamie" i "manipuluje".

Pracownicy nadawcy publicznego przypomnieli też, że niedawno stację pozwał Donald Tusk, "próbując zablokować krytyczny wobec prowadzonej przez niego polityki film dokumentalny". Mowa o filmie "Nasz człowiek w Warszawie", który obnażał domniemane bliskie stosunki Donalda Tuska i jego rządu z Putinem i rosyjskim establishmentem.

TVN domaga się przeprosin, wpłacenia pieniędzy na rzecz swojej fundacji oraz rocznego zakazu używania takich sformułowań jak: "TVN kłamie", "TVN jest stacją Putina", "TVN podaje informacje, które chronią Putina", "TVN ukrywa prawdę o katastrofie smoleńskiej", "publikacje TVN są zmanipulowane".

TVP reaguje

Samuel Pereira uznał, że pozew jest próbą naruszenia wolności słowa, a dziennikarze nadawcy publicznego mają być prześladowani. - Odbieram to jako próbę zastraszenia: że dziennikarze generalnie nie mają prawa nie tylko do krytykowania Platformy Obywatelskiej czy Donalda Tuska, ale również najbardziej sprzyjającej ten partii telewizji, jaką jest TVN - skomentował pozew szef portalu tvp.info.

Jak przekonują dziennikarze, "Telewizja Polska sprzeciwia się próbom nacisków i cenzurowania - zarówno opinii, jak i treści". Pracownicy uruchomili więc specjalną skrzynkę mailową i infolinię, za pośrednictwem których czytelnicy mogą "przekazywać swoje poparcie dla dziennikarzy". W adresie mailowym widnieje domena "wolnoscslowa".

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: tvp.info

Zachęcamy do wsparcia zbiórki , której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie: nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc. Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji, bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

Nie żyje zasłużona wolontariuszka. "Kobieta o wielkim sercu"
Czytaj więcej >

Wiadomości

Poszedł do paczkomatu i nie mógł uwierzyć, w to, co widzi. Od razu chwycił za telefon
Czytaj więcej >

Wiadomości

Oburzające nagranie z samolotu polskich linii lotniczych. Piloci zostali zawieszeni
Czytaj więcej >

Wiadomości

Nie żyje Ryszard Niemiec. PZPN pogrążone w żałobie
Czytaj więcej >

Wiadomości

Dawid Kubacki pobił rekord Adama Małysza. Nie dokonał tego wcześniej żaden Polak
Czytaj więcej >

Wiadomości

Myśleli, że nikt tego nie zauważy? "Wiadomości" TVP chciały nabrać widzów
Czytaj więcej >
Zuzanna Ptaszyńska

Redaktor portalu Goniec.pl. Jestem doktorantką Uniwersytetu Warszawskiego w dyscyplinie nauki o polityce i administracji - stosunki międzynarodowe. Zarówno hobbystycznie, jak i naukowo zajmuję się Zjednoczonym Królestwem, interesuję się też historią popkultury oraz współczesnym kinem.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]