Goniec.pl

Polska Policja/TVP

Awantura na wigilii w oddziale TVP. Pobity dziennikarz stracił pracę

13 Stycznia 2023

Autor tekstu:

Zuzanna Ptaszyńska

Podczas zakrapianej wigilii pracowniczej w opolskim oddziale TVP3 w Hotelu DeSilva doszło do awantury, a w konsekwencji do interwencji policji. Na miejscu musiała pojawić się także karetka pogotowia. Kroki w sprawie podjęli posłowie opozycji.

Bójka na zakrapianej imprezie w TVP3

16 grudnia pracownicy opolskiego oddziału TVP3 zebrali się na wigilii firmowej. W sali bankietowej Hotelu DeSilva pito alkohol, a po północy doszło do bójki. W szarpaninie brali udział m.in. dziennikarz, operator i dźwiękowiec z TVP.

Łukasz Żygadło, dyrektor TVP Opole, w rozmowie z Gazetą Wyborczą przekazał, że wyszedł ze spotkania przez rozpoczęciem awantury, nie jest więc w stanie przywołać jej przebiegu. - W związku z interwencją patrolu policji w hotelu, w celu wyjaśnienia okoliczności i przyczyn interwencji, a także osób, których interwencja dotyczyła, zostało zainicjowane przez Redakcję postępowanie wyjaśniające, na podstawie którego zostaną podjęte dalsze decyzje - przekazał.

Opozycja ostro o skandalu w Opolu

W sprawie awantury interweniowali związani z opozycją członkowie Rady Programowej TVP3 Opole. - Impreza alkoholowa połączona z okładaniem się po twarzach pokazuje, jak się demoralizują ludzie i jak degenerują instytucje na potrzeby autorytarnej władzy. [...] Nie widzę powodu, żebyśmy mieli finansować taką żenadę - ostro oceniła Małgorzata Besz-Janicka, aktywistka Komitetu Obrony Demokracji.

Poseł KO Witold Zembaczyński wysłał do szefa opolskiego oddziału TVP . W odpowiedzi został zapewniony, że "dbając o najwyższe standardy w doborze pracowników i współpracowników Oddziału, z jednym pracownikiem Redakcji rozwiązany został stosunek pracy, natomiast współpraca z trzema osobami współpracującymi z Oddziałem została czasowo zawieszona".

W reakcji na skandal zarząd TVP zakazał picia alkoholu podczas spotkań świątecznych oraz organizacji wigilii poza siedzibą firmy. - Oczekuje się od Spółki skromności i racjonalności - napisano w komunikacie.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Gazeta Wyborcza

Zachęcamy do wsparcia zbiórki , której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie: nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc. Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji, bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

Oburzające nagranie z samolotu polskich linii lotniczych. Piloci zostali zawieszeni
Czytaj więcej >

Wiadomości

Nie żyje Ryszard Niemiec. PZPN pogrążone w żałobie
Czytaj więcej >

Wiadomości

Dawid Kubacki pobił rekord Adama Małysza. Nie dokonał tego wcześniej żaden Polak
Czytaj więcej >

Wiadomości

Myśleli, że nikt tego nie zauważy? "Wiadomości" TVP chciały nabrać widzów
Czytaj więcej >

Wiadomości

18-latka przeżyła śmierć kliniczną. Ujawniła, co widziała "po drugiej stronie"
Czytaj więcej >

Wiadomości

Uczennica zagadała do Rafała Trzaskowskiego w pociągu. Nagranie jest hitem sieci
Czytaj więcej >
Zuzanna Ptaszyńska

Redaktor portalu Goniec.pl. Jestem doktorantką Uniwersytetu Warszawskiego w dyscyplinie nauki o polityce i administracji - stosunki międzynarodowe. Zarówno hobbystycznie, jak i naukowo zajmuję się Zjednoczonym Królestwem, interesuję się też historią popkultury oraz współczesnym kinem.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]