Goniec.pl > Tvn

Tvn

TVN - jedna z prywatnych stacji telewizyjnych działających w Polsce.

Wiadomości
26.09.2023 21:13 Zaskakujące sceny w "Wiadomościach" TVP. "Mają swoich widzów za idiotów"

“Wiadomości” TVP zaatakowały dziennikarzy TVN-u. Poszło o materiał konkurencyjnej stacji na temat afery wizowej. Reporter telewizji publicznej wprost zapytał czy TVN ma swoich widzów za idiotów.

Anita Werner, Danuta Holecka
22.09.2023 17:29 [TYLKO U NAS] Fatalne informacje dla TVP. Polacy zadecydowali, na Woronicza nie będą zadowoleni

Co jakiś czas zarówno “Fakty” TVN, jak i “Wiadomości” TVP chwalą się wspaniałymi wynikami oglądalności, świadczących o rzekomej sympatii widzów. Nic więc dziwnego, że z tych przechwałek ciężko rzetelnie wywnioskować, który z serwisów jest wśród Polaków absolutnym “numerem jeden”. Portal Goniec.pl postanowił więc raz na zawsze rozstrzygnąć trwający spór i z pomocą agencji SW Research sprawdzić, któremu z programów informacyjnych bardziej ufają telewidzowie. Jak wyszło? Jedno jest pewne, wygrany zdecydowanie przebił konkurencję.

Piotr Kraśko "Fakty" TVN
14.09.2023 15:09 "Fakty" TVN nie czekały ani chwili. Już na początku uderzyły w TVP

Pojedynek “Fakty” TVN kontra “Wiadomości” zdaje się nie mieć końca. Ta najdłuższa batalia w historii polskich mediów zatacza coraz szersze kręgi i wchodzi na zupełnie nowe poziomy. Nie ma takiego tematu, którego oba serwisy nie potrafiłyby wykorzystać do ataku na siebie nawzajem. Tym razem do ofensywy przystąpił amerykański nadawca, który wbił konkurentowi ogromną szpilę przy okazji tzw. afery wizowej.

Piotr Kraśko "Fakty" TVN
13.09.2023 08:20 Piotr Kraśko czekał do ostatniej chwili "Faktów" TVN. Zakpił z Kaczyńskiego

Zdaje się, że najnowszy spot Prawa i Sprawiedliwości jeszcze przez długi czas nie będzie schodził z ust obywateli. Nieustające przeróbki, mające na celu kpiny z klipu, w którym Jarosław Kaczyński odprawia z kwitkiem niemieckiego dyplomatę, mnożą się na potęgę, a to jest mocno w smak krytykom partii rządzącej. Zainspirowane prześmiewczymi filmikami poczuły się m.in. “Fakty” TVN i to do tego stopnia, że stworzyły osobny materiał, uderzający w prezesa PiS. Jego autorem nie mógł być kto inny, jak naczelny satyryk TVN, Maciej Mazur.

Piotr Kraśko "Fakty" TVN
11.09.2023 20:50 Piotr Kraśko nie żałował sobie na koniec "Faktów" TVN. Uderzył w polskich piłkarzy

Polska reprezentacja w piłce nożnej nie tylko podczas meczu z Albanią nie miała lekko. Po kompromitującej klęsce piłkarze stali się przedmiotem kpin nie tylko zniesmaczonych kibiców, ale i stacji TVN. W poniedziałkowych “Faktach” po mistrzowsku zrównano naszych zawodników z ziemią, nie zostawiając na nich suchej nitki. Wiele wskazuje na to, że autorzy materiału potraktowali sportowców tak ostro, że materiał wycięto z transmisji w sieci.

Piotr Kraśko "Fakty" TVN
23.08.2023 16:24 Piotr Kraśko nie mógł sobie darować. W "Faktach" zakpił z polskiej policji

Piotr Kraśko jest zdecydowanie jednym z tych prezenterów “Faktów” TVN, którzy od ironii raczej nie stronią. Nie inaczej było we wtorkowym wydaniu serwisu, w którym to dziennikarz bezbłędnie zakpił z sytuacji, jaka spotkała Michała Kołodziejczaka. Co więcej, żart był na tyle trafiony, że rozbawił nawet samego lidera AgroUnii, siedzącego akurat w studiu obok. Mniej do śmiechu musiało być za to służbom, najwyraźniej nieudolnie śledzącym polityka.

screen z "Wiadomości" TVP
30.07.2023 09:31 "Wiadomości" TVP bez hamulców. Zapomnieli, że "rodzina to świętość"?

Czyżby w miarę zbliżania się do wyborów i wątpliwej przewagi sondażowej PiS atmosfera na Wiertniczej stawała się coraz bardziej nerwowa? Od tygodni bowiem TVP na tapet bierze już nie tylko polityków opozycji z Donaldem Tuskiem na czele, ale także konkurencyjny TVN. Nie inaczej było w sobotnim wydaniu "Wiadomości", w którym wykorzystano fakt aresztowania byłego prezesa zarządu Fundacji TVN. Oburzające, do czego przy okazji uciekł się publiczny nadawca.

tvn PiS
29.07.2023 14:29 Były prezes Fundacji TVN zatrzymany. Pod siedzibą stacji pojawili się politycy PiS

Pod siedzibą TVN pojawili się politycy PiS. Nie stanęli jednak pod budynkiem w oczekiwaniu na wizytę w jednym z programów. Padły mocne słowa i oskarżenia wobec dziennikarzy. Wszystko po aresztowaniu Rafała Rz., byłego prezesa zarządu Fundacji TVN. Jest reakcja Katarzyny Kolendy-Zaleskiej.

Joanna z Krakowa
27.07.2023 12:35 Tak wyglądał PiS-owski "przekaz dnia" ws. Joanny z Krakowa. "Wykorzystano osobę z zaburzeniami"

Wydało się, co zawierał "przekaz dnia" PiS-u ws. Joanny z Krakowa. W instrukcji kierowanej do polityków partii rządzącej padły konkretne zalecenia. Poinformowano, że naciski należy kłaść na manipulację ze strony TVN-u, a także przypisywanie opozycji winy za "piekło kobiet". 

logo TVN, screen z "Wiadomości"
26.07.2023 12:40 W "Wiadomościach" nagle wypalili o TVN. Po latach "odkryli", co oznacza słynny skrót

Redakcja “Wiadomości” nie daje za wygraną i kontynuuje wojnę z konkurencyjnym TVN. We wtorkowym wydaniu serwisu po raz kolejny więc zaatakowano amerykańskiego nadawcę, a przy okazji także Donalda Tuska. W materiale dotyczącym rzekomych kłamstw i manipulacji stacji z Wiertniczej pochylono się nie tylko nad dowodami świadczącymi o zakłamaniu nadawcy, ale także nad ujawnieniem, co tak naprawdę oznacza skrót TVN. Sęk w tym, że twórcza interpretacja funkcjonuje w przestrzeni publicznej już co najmniej kilkanaście lat.

screen z "Faktów" TVN
21.07.2023 21:51 "Fakty" TVN mistrzowsko zakpiły z TVP. W 3 minuty obnażyli całą prawdę

Ciąg dalszy sporu między “Faktami” TVN a “Wiadomościami” TVP. W najnowszej odsłonie konfliktu oba serwisy uderzają w siebie, przy okazji opisywania sprawy pani Joanny z Krakowa, która miała zażyć tabletki wczesnoporonne. Telewizja Polska już ogłosiła kobietę marionetką opozycji i amerykańskiego nadawcy, a ten nie pozostał jej dłużny. W piątkowym wydaniu swojego sztandarowego programu informacyjnego, TVN za pomocą Macieja Knapika zrównał prorządową narrację z ziemią.

screen "Jak oni kłamią"
12.07.2023 09:02 TVP Info chciało obnażać "kłamstwa TVN". Nowy program okazał się być klęską

Wraz z początkiem lipca na antenie TVP Info ruszył nowy program zatytułowany “Jak oni kłamią”. Format ten miał być skutecznym orężem wymierzonym w TVN, za pomocą którego gwiazdy państwowej telewizji demaskować będą rzekome kłamstwa i manipulacje “Faktów”, ale coś ewidentnie nie zagrało. Choć sama TVP chwali się “entuzjastycznym przyjęciem” nowej propozycji, przeczą temu konkretne dane. Czyżby widzowie mieli już dość plemiennej wojny między stacjami?

TVN
10.07.2023 15:22 TVN ma poważny problem. Niedługo kanały znikną z anteny?

TVN ma powody do obaw? Wszystko za sprawą kłopotów z oczekiwaniem na przedłużenie koncesji na nadawanie. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji od siedmiu miesięcy nie może się w tej sprawie zdecydować. Aż trzy kanały znikną z anteny?

Danuta Holecka i Piotr Kraśko
07.07.2023 14:33 "Wiadomości" TVP tylko na to czekały. Danuta Holecka publicznie wytknęła to Piotrowi Kraście

Po raz kolejny okazuje się, że “Wiadomości” TVP nie żywią żadnego sentymentu do swojej dawnej głównej twarzy, czyli Piotra Kraśki. Po tym, jak zapowiedział on w środowych “Faktach” materiał o wyroku ws. byłego członka PiS, Artura Zawiszy, który jeździł autem mimo sądowego zakazu, dawny pracodawca dziennikarza nie omieszkał wytknąć mu hipokryzji, przypominając, że sam prowadził auto bez “prawka”. Jakby tego było mało, Kraśce wytknięto także niepłacenie podatków. Czy gwiazdor TVN odpowie równie ostro?

Mateusz Morawiecki
07.07.2023 12:48 Mateusz Morawiecki nawiązał do żartów z Pinokiem. TVN był bezlitosny

Podczas rozmowy z internautami Mateusz Morawiecki dostał pytanie o memy i przeróbki swojego wizerunku w stylu Pinokia jako nawiązanie do mówienia nieprawdy. Premier zapewniał o swoim dystansie i potrzebie śmiechu. TVN24 postanowiło wystawić Morawieckiego na próbę i opublikowało satyryczny materiał.

Piotr Kraśko
04.07.2023 12:48 Zaskakujące zakończenie "Faktów" TVN. Piotr Kraśko czekał do ostatniej chwili

Piotr Kraśko poprowadził poniedziałkowe wydanie „Faktów”, które miało nieco zaskakujące zakończenie. Prezenter czekał do samego końca, aby pochwalić się widzom pewnymi informacjami. Nie krył swojej dumy i zadowolenia, wymownie gestykulując. O co chodziło?

TVP info
04.07.2023 10:07 W TVP jak w studiu "Faktów". W sieci wrze po premierze programu "Jak oni kłamią"

Nowy program TVP prowadzony przez Adriana Klarenbacha nosi tytuł „Jak oni kłamią” i swoją grafiką nawiązuje do „Faktów” TVN. Prowadzący jednocześnie uderza również w swoją dawną koleżankę, z którą kiedyś prowadził program. Internauci nie zostawiają suchej nitki.

Mateusz Morawiecki
01.07.2023 18:42 Mateusz Morawiecki zaatakował TVN. Stacja błyskawicznie odpowiedziała

Niechęć polityków Prawa i Sprawiedliwości do TVN-u to żadna nowość. Wyjątkowo zaciekły w swoich atakach pod adresem rozgłośni jest premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu podczas sobotniej (1 lipca) konferencji prasowej bezlitośnie uderzył w stację, porównując ją do komunistycznych mediów. Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać.

Wiadomości TVP
01.07.2023 12:58 TVP Info idzie na wojnę z TVN. Rusza program "Jak oni kłamią"

TVP w "Wiadomościach" specjalizuje się w pokazywaniu osobliwego obrazu polskiej rzeczywistości, jednak włodarze z Woronicza ani myślą o posypaniu głowy popiołem. Zapowiedzieli, że skupią się na propagandzie realizowanej przez konkurencję, a aby znaleźć ku temu odpowiednio szerokie audytorium, uruchomiono nowy program. Na antenę TVP Info wejdzie już w poniedziałek. Jak zapowiedziano go w "Wiadomościach"?

"Fakty" TVN Diana Rudnik
23.06.2023 19:37 Wielka wpadka w "Faktach" TVN. Diana Rudnik musiała się tłumaczyć

Widzowie “Faktów” TVN byli świadkami fatalnej wpadki. Diana Rudnik musiała ich przeprosić, gdyż nie zobaczyli części materiału na temat implozji łodzi podwodnej. Pracownik techniczny będzie miał problemy, tego jeszcze nie grali.

Danuta Holecka Piotr Kraśko
06.06.2023 15:29 Piotr Kraśko na celowniku Wiadomości TVP. Jedną rzecz całkowicie przemilczano

Piotr Kraśko stał się antybohaterem Wiadomości TVP. W poniedziałkowym wydaniu Danuta Holecka zapowiedziała materiał “Medialni rzecznicy Tuska”, gdzie uderzono w prowadzącego Faktów TVN. Doszło jednak do manipulacji, dziennikarze zapomnieli poinformować widzów o jednej ważnej rzeczy.

Monika Olejnik marsz
06.06.2023 12:15 Monika Olejnik straciła cierpliwość, TVP ma kłopoty. "Wystąpiłam do sądu o egzekucję"

Monika Olejnik w mocnych słowach zaatakowała TVP. Telewizja Polska naraziła się manipulacją dotyczącą marszu 4 czerwca w Warszawie. Dziennikarka TVN nawiązała do wygranego z TVP wyroku i wskazała, że dziennikarze publicznej telewizji nie umieją liczyć nie tylko ludzi idących ulicami stolicy. Prowadząca “Kropki nad i” poczyniła kroki prawne.

TVN, Kraśko
04.06.2023 18:18 Awantura o marsz w TVN24. "Obraża pani setki tysięcy osób"

Dzisiejszy (4.06) marsz sympatyków opozycji wywołuje skrajne emocje. Politycy PiS-u i popierające ich media oczywiście ostro krytykują wydarzenie. Do starcia doszło też m.in. w programie “Kawa na ławę” na antenie TVN24. Wiceminister rozwoju i technologii Olga Semeniuk-Patkowska zdecydowała się w kontekście marszu uderzyć w… Piotra Kraśkę.

Piotr Kraśko
03.06.2023 09:31 Piotr Kraśko czekał do ostatniej chwili. Takiego zakończenia "Faktów" jeszcze nie było

“Fakty” TVN nie wychodzą z formy i znów wbiły grubą szpilę rządowi Mateusza Morawieckiego. Tym razem król ironii serwisu, Maciej Mazur, zrobił to wyjątkowo umiejętnie przy okazji zgłębiania tematu Mierzei Wiślanej, którą PiS szczycił się na prawo i lewo. Jakby mocno kompromitujących władze statystyk było mało, przysłowiowy gwóźdź do trumny rządzących dołożył jeszcze na koniec sam Piotr Kraśko. W tym celu dziennikarz posłużył się parafrazą cytatu z kultowego “Misia”. To był wyjątkowo bolesny cios.

Grzegorz Kajdanowicz
02.06.2023 17:11 Grzegorz Kajdanowicz zostawił to na sam koniec "Faktów". Prowadzący pękał z dumy

“Fakty” TVN regularnie przedstawiają wyniki oglądalności. 1 czerwca Grzegorz Kajdanowicz wymienił liczby, które potwierdzają dominację stacji TVN i TVN24 w kategorii programów informacyjnych. Nie wspomniał jednak, że od kwietnia "Wiadomości" TVP zdołały odrobić straty i teraz konkurują z "Faktami" na równi.

Wiadomości TVP
30.05.2023 22:48 "Wiadomości" TVP wbiły szpilę TVN. Michał Adamczyk się nie hamował

Nie milkną głosy na temat powołania komisji ds. badania wpływów rosyjskich. Podpisana przez Andrzeja Dudę ustawa była zawzięcie broniona we wtorkowym wydaniu "Wiadomości". TVP uderzyła nie tylko w Donalda Tuska, ale i w polskie oraz zagraniczne media. Oberwało się m.in. stacji TVN. Ani słowa nie było natomiast o krytycznej reakcji USA.

Grzegorz Kajdanowicz Kamil Durczok
29.05.2023 22:50 Grzegorz Kajdanowicz zapytany o słynną aferę z Kamilem Durczokiem. Wspomniał o podsłuchach

Grzegorz Kajdanowicz był gościem podcastu "WojewódzkiKędzierski". Popularny dziennikarz ujawnił kulisy "Faktów", a także wspominał popularne nagranie z Kamilem Durczokiem, który ochrzanił pracowników stacji za brudny stół. Kajdanowicz zdradził również, że zarówno on, jak i inni dziennikarze TVN mogą być podsłuchiwani. - Trzeba się liczyć z tym, że mój telefon jest podsłuchiwany - przyznał.

screen z "Faktów" TVN
20.05.2023 09:54 Zdumiewające sceny w "Faktach" TVN. Polacy nie mogli uwierzyć, w to co zobaczyli

Donald Tusk i Jarosław Kaczyński jako reporterzy “Faktów” TVN? To nie żart. W piątkowy wieczór na ekranach telewizorów ujrzeć można było twarze najpopularniejszych polskich polityków opowiadających o zagrożeniach związanych ze sztuczną inteligencją. Nie oznacza to jednak wcale, że liderzy PiS i PO połączyli siły w interesie całego narodu i zgodzili się wejść w nowe role. Co się zatem stało? O tym opowiedział Jacek Tacik.