Podczas wypoczynku w promieniach słonecznych warto pamiętać o zabezpieczeniu naszej skóry przed szkodliwym działaniem zbyt długiej i intensywnej ekspozycji na słońce. Jeśli zaobserwujemy na swojej skórze łuszczące się i stwardniałe zmiany, może to oznaczać, że uszkodziły ją promienie ultrafioletowe i doszło do rogowacenia słonecznego.Rogowacenie to pojawia się zwykle na obszarach skóry, które są wystawione na działanie promieni słonecznych, jak m.in. twarz, usta czy wierzch dłoni. Zmiany mają postać charakterystycznych, niewielkich brodawek o nierównej powierzchni. Nie należy ich jednak bagatelizować, bowiem mogą prowadzić do rozwoju raka skóry.
Główny Inspektor Sanitarny poinformował konsumentów o wycofaniu z obrotu jednej partii kaszy gryczanej „Plony natury”, dostępnej w marketach sieci Biedronka. W produkcie wykryto podwyższony poziom pozostałości pestycydu o nazwie chlorpiryfos.Pestycyd wykryty w wycofanej ze sklepów kaszy przekraczał najwyższy dopuszczalny poziom. Oświadczenie w sprawie decyzji o usunięciu ze sprzedaży partii wadliwego produktu opublikowano na rządowej stronie.
Matka chłopca była zaniepokojona ciągłym płaczem swojego zwykle spokojnego synka. Gdy zajrzała w usta niemowlaka, zamarła z przerażenia i natychmiast zabrała Oscara do szpitala. Z jego dziąsła wystawał przedziwny, spiczasty ząb.Tara O'Brien z Irlandii podkreśla, że przedziwny ząb pojawił się w jamie ustnej jej 11-tygodniowego syna z dnia na dzień. Zaniepokojona kobieta postanowiła zabrać dziecko do lekarza, jednak medycy również nie kryli zaskoczeni tym widokiem.
Upały wydają się nie odpuszczać, a noce wcale nie przynoszą orzeźwienia. Aby się schłodzić, wielu Polaków wybiera mocno zmrożone napoje, niektórzy decydują się na zimne piwo. Lekarze apelują: nieświadomie ryzykujemy własnym zdrowiem i życiem. Można dostać nawet zawału.Dla rozgrzanego organizmu zaserwowanie mocno zmrożonego napoju oznacza nic innego, jak szok termiczny. W ciele zachodzą procesy, które mogą mocno nas osłabić i doprowadzić do pogorszenia stanu zdrowia.
Sieć Lidl wprowadziła w swoich marketach tzw. ciche godziny. W każdy piątek od godziny 8:00 do 10:00 i sobotę od 19:00 do 21:00 w sklepach wyciszana jest muzyka oraz przygaszane światła. Wszystko po to, by klienci ze spektrum autyzmu mogli komfortowo dokonać zakupów.Pomysł przedstawicieli sieci dyskontów spożywczych Lidl to gest solidarności z osobami zmagającymi się z autyzmem. Inicjatywa podjęta przez markety wiąże się z obchodzonym 2 kwietnia Światowym Dniem Świadomości Autyzmu.
Minister zdrowia Adam Niedzielski podpisał rozporządzenie w sprawie nowe rządowego programu Profilaktyka 40 plus. Dokument zakłada, że już od 1 lipca każdy Polak po 40. roku życia będzie mógł skorzystać z bezpłatnego pakietu badań diagnostycznych.Program Profilaktyka 40 plus był jednym z pomysłów, które zawarto w „Polskim ładzie”, czyli nowym programie społeczno-gospodarczym przygotowanym przez rząd Mateusza Morawieckiego na najbliższe lata.
Dr Paweł Gonerko zaalarmował rodziców o niepokojących objawach, które pojawiają się u dzieci. Oprócz zespołu PIMS lekarze zaobserwowali w ostatnim czasie również inne groźne dolegliwości.
Dziewięć pierwszych miesięcy swojego życia Jula spędziła podpięta do respiratora. Teraz musi korzystać z urządzenia zawsze, gdy śpi. W przeciwnym wypadku udusiłaby się. Wszystko przez niezwykle rzadkie i niebezpieczne schorzenie, na które cierpi, czyli zespół wrodzonej ośrodkowej hiperwentylacji, zwany również klątwą Ondyny. Rodzice dziewczynki proszą o pomoc w zebraniu środków na operację, która jest jedyną nadzieją na normalne życie dla ich dziecka.
Lech Wałęsa udzielił wywiadu Super Expressowi, w którym wypowiedział się na temat swojego obecnego stanu zdrowia. Były prezydent przejdzie w najbliższym czasie operację, podczas której wymieniona zostanie bateria w jego rozruszniku serca - taki zabieg jest przeprowadzany co kilka lat u pacjentów.
Główny Inspektorat Farmaceutyczny podjął decyzję o wycofaniu z obrotu popularnego środka farmakologicznego. Producenci popełnili poważny błąd, w wyniku którego lek został nieodpowiednio oznaczony i zapakowany. Według zaleceń specjalistów nie należy używać. Jeśli zatem znajdziemy go w domowej apteczce, powinniśmy zwrócić produkt.
Pacjent, który o własnych siłach i za zgodą lekarzy opuszcza szpital, z zasady powinien być w dobrym stanie. Niestety bywa, że rzeczywistość rozmija się z tym godnym pochwały założeniem. 29-letnia kobieta wyszła ze szpitala w Łęcznej na terenie województwa lubelskiego. Chwilę później zasłabła i zmarła. Sprawie dokładniej przyjrzeć ma się Rzecznik Praw Pacjenta, aby sprawdzić, czy nie doszło do poważnych zaniechań.
Wiadomość od rządu dotarła dziś do wielu milionów Polaków, którzy otrzymali jej w formie SMS-a. Zawiera bardzo ważne informacje na temat nowych zasad bezpieczeństwa, które będą obowiązywać od jutra do przynajmniej 9 kwietnia w zależności od rozwoju epidemii koronawirusa, która ostatnio nabrała niebezpiecznego rozpędu.
IMGW wydał dziś ważne ostrzeżenia, które powinny trafić do wszystkich Polaków, zamieszkujących zagrożone tereny. Tym razem jest ich naprawdę wiele, ponieważ alerty obejmują aż 14 województw. Nadchodzą trudne warunki pogodowe, które mogą stwarzać zagrożenie dla zdrowia i życia.
W wielu krajach świata programy szczepień przeciwko koronawirusowi przyspieszają i coraz większa część populacji staje się odporna na wirusa. Pojawiać zaczęły się zatem pytania, kiedy życie zacznie wracać do normalności. Padają również pytania m.in. o to, jak długo będziemy musieli nosić maseczki ochronne.
Polski rząd po wprowadzeniu w ostatnim tygodniu nowego zestawu obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa rozpoczął monitorowanie tego, jak restrykcje wpływają na liczbę nowych przypadków zakażeń. Na razie nie ma decyzji odnośnie kolejnych ograniczeń, ale jeśli obecnie nie przyniosą efektu, podjęte zostaną nowe decyzje.
Trzecia fala pandemii koronawirusa nie zwalnia, a rząd, pomimo wprowadzenia w ostatnią sobotę nowych obostrzeń, zastanawia się, jak walczyć epidemią. Z powodu ciągle rosnącej liczby nowych dziennych zakażeń planowane jest kolejne zaostrzenie lockdownu. Tym razem pod lupę idą przedszkola i żłobki.
Waldemar Kraska pojawił się w piątek, 26 marca w Polskim Radiu 24, a podczas rozmowy pytany był m.in. o najnowsze dane dot. zakażonych, a także oto, kiedy nadejść powinien szczyt trzeciej fali pandemii. W tym tygodniu ministerstwa zdrowia podaje rekordowe wyniki nowych dziennych przypadków.W czwartek było ich 34 151, a w piątek padł kolejny rekord pandemii - 35 143 przypadków. Najgorzej sytuacja wygląda w woj. mazowieckim, śląskim oraz wielkopolskim.Mamy 35 143 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia #koronawirus z województw: mazowieckiego (5264), śląskiego (5095), wielkopolskiego (4141), dolnośląskiego (2876), małopolskiego (2826), pomorskiego (2625), kujawsko-pomorskiego (1940), łódzkiego (1872), podkarpackiego (1716),— Ministerstwo Zdrowia (@MZ_GOV_PL) March 26, 2021
Pandemia koronawirusa cały czas szaleje w Polsce. Ten tydzień przyniósł rekordowe liczby nowych zakażeń COVID-19. Sytuacja jest zła, a polski rząd zastanawia się nad kolejnymi krokami. W sobotę, 27 marca w życie weszła nowa porcja obostrzeń, a trwają rozmowy nad dodatkowymi restrykcjami.
Popularny lek stosowany na grypę i przeziębienie Febrisan znika właśnie z aptek na terenie całego kraju. Chodzi o konkretne partie produktu, w których wykryto wadę jakościową. Główny Inspektorat Farmaceutyczny nadał sprawie rygor natychmiastowej wykonalności.
Warszawska klinika weterynaryjna Multiwet Centrum Zdrowia Małych Zwierząt opublikowała na swoim Facebooku bardzo niepokojące zdjęcia. Przedstawiają one pieska, który został dość mocno pogryziony przez ogromną liczbę kleszczy. Niestety, lekarze nie mają dobrych wieści. Wraz ze zmianami klimatu, kleszcze będą pozostawały aktywne przez dłuższą część roku.
RMF FM dotarło do informacji mówiących, jakie zmiany pojawią się w ogólnopolskim programie szczepień przeciwko COVID-19. Mają one zostać ogłoszone we wtorek, 30 marca po godz. 15:00 na specjalnej konferencji prasowej, w której udział wezmą premier Mateusz Morawiecki oraz minister Michał Dworczyk, pełnomocnik rządu ds. szczepień.
Sytuacja epidemiologiczna w Polsce pogarsza się coraz bardziej. Oczy wszystkich są zwrócone w stronę województwa śląskiego, a na Mazowszu, w Wielkopolsce i na Dolnym Śląsku również nie wygląda to dobrze. W ciągu doby na Śląsku przybyło aż 6092 nowych przypadków zakażeń. Konieczne było podjęcie decyzji, która ma ograniczyć transfer koronawirusa.
Rejestracja na szczepienia osób w wieku 40-59 lat ma rozpocząć się na początku kwietnia. To efekt nowych elementów rządu, które weszły w skład narodowego programu szczepień na drugi kwartał 2021 roku. Po zaszczepieniu większości osób powyżej 60. roku życia przyszedł czas na kolejną grupę.
W piątek, 2 kwietnia gościem programu „Graffiti” był gen. prof. Grzegorz Gielerak, szef Wojskowego Instytutu Medycznego. W rozmowie odniósł się do obecnych statystyk związanych z przypadkami koronawirusa w Polsce, a także o zamieszaniu związanym z systemem rejestracji na szczepienia osób w wieku 40-60 lat.
Policjanci z całej Polski rozpoczęli akcję patrolowania ulic i karania wszystkich, którzy nie stosują się do przepisów zakrywania ust i nosa. Wszystko ze względu na ciągle wysokie liczby nowych przypadków zakażeń koronawirusem w naszym kraju.
Historia tego chłopaka to coś niesamowitego. 18-letni Roberts Lewis uczestniczył w bardzo poważnym wypadku. 13 marca nastolatek został potrącony przez samochód. Jego obrażenia były na tyle poważne, że w stanie krytycznym został przetransportowany do szpitala.Odniósł rozległe obrażenia głowy, medycy nie mieli dobrych rokowań. Ich zdaniem chłopak nie miał najmniejszych szans na przeżycie. W końcu wskazano, że u chłopaka doszło do śmierci pnia mózgu. Rodzina pożegnała się z nastolatkiem, a lekarze szykowali się do operacji pobrania organów. Wtedy stało się coś niezwykłego, chłopak zaczął samodzielnie oddychać.
Minister zdrowia, Adam Niedzielski cały czas dzieli się aktualnymi statystykami dotyczącymi trwającej pandemii koronawirusa. W jego mediach społecznościowych pojawiają się dane i statystyki dotyczące obecnej sytuacji w całym kraju oraz podejmowanych działań.
W Niedzielę Wielkanocną w Wałbrzychu (woj. dolnośląskie) zaszczepiono 597 osób. W ten dzień w całym kraju podano 3103 dawek, co oznacza, że miasto odpowiedzialne było za 20 procent wszystkich szczepień w Polsce. A to dopiero początek.