Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Wojsko

Wojsko

policja
08.04.2024 17:51 Media: Trzy ciała w kamienicy na warszawskiej Woli. Na miejscu służby, są zatrzymani

Dramatyczne popołudnie na warszawskiej Woli. Na terenie jednej z opuszczonych kamienic znalezione zostały aż trzy ciała. Media informują ponadto, że zwłok może być jeszcze więcej. Na miejscu są obecne policja, prokuratura, a także Żandarmeria Wojskowa. Nieoficjalnie wiadomo, że w sprawie zatrzymano sześć osób.

myśliwiec, wojsko
31.03.2024 08:08 Polska pilnie poderwała myśliwce. Powodem "uderzenia rakietowe"

Polskie wojsko alarmowo poderwało myśliwce stacjonujące przy wschodniej granicy. Dowództwo Operacyjne wydało specjalny komunikat informujący o reakcji na “intensywną aktywność lotnictwa dalekiego zasięgu Federacji Rosyjskiej”.

żołnierz, świeczka
26.03.2024 14:58 Wojsko w żałobie. Doszło do "niespodziewanej śmierci" generała Adama Marczaka

Wojsko Polskie w żałobie. Dowództwo Operacyjne Sił Zbrojnych przekazało wiadomość o śmierci generała brygady Adama Marczaka. W oficjalnym komunikacie podkreślono, że zgon nastąpił niespodziewanie.

wybuch świeca
25.03.2024 19:11 Śmierć polskich żołnierzy na poligonie. Są nowe fakty

Wojsko przekazało nowe informacje w sprawie śmiertelnego wypadku na poligonie w miejscowości Solarnia (woj. śląskie). Podczas poniedziałkowych ćwiczeń wysadzania trotylu zginęło dwóch żołnierzy. Oboje mieli 36 lat i posiadali stopnie szeregowego i starszego kaprala. Na miejscu zdarzenia nie było lekarza.

wybuch
25.03.2024 13:00 Wybuch na poligonie podczas ćwiczeń. Nie żyją dwie osoby

Śmiertelny wypadek na poligonie na Śląsku. Nie żyją dwie osoby. Zginęli podczas ćwiczeń wysadzania trotylu. Wiadomość potwierdziło Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach. Na miejscu prowadzenia ćwiczeń nie było lekarza.

mundur żołnierz
15.03.2024 20:01 Wojsko wezwie 200 tys. Polaków. Szukają konkretnych osób

Ministerstwo Obrony Narodowej nie próżnuje i już planuje szeroko zakrojone ćwiczenia wojskowe. Zgodnie z założeniami, wziąć w nich może nawet 200 tysięcy osób. Wiele z nich już wkrótce otrzyma specjalne wezwania do mobilizacji. Kto na przykład? Wyjaśniamy.

Grzegorz Borys
12.03.2024 19:35 Zwrot ws. Grzegorza Borysa. Wdowa po żołnierzu dostała ultimatum

Żona Grzegorza Borysa postawiona została przed trudnym zadaniem. Sprawa dotyczy mieszkania w Gdyni, gdzie doszło do zbrodni na 6-letnim Olku. Z domu rodziny zniknęły wszystkie rzeczy.

syrena alarmowa
10.03.2024 14:50 Syreny alarmowe zawyją w polskim mieście. Wiemy, o co chodzi

Mieszkańcy jednego z polskich miast w najbliższych dniach nieraz usłyszą syreny alarmowe. Taki komunikat wystosowało właśnie Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego. Lepiej więc przygotować się zawczasu i nie wpadać w panikę. Powodem uruchomienia alertów będą bowiem planowane szkolenia i test systemów.

Czołg na poligonie
05.03.2024 11:18 Tragedia na polskim poligonie. Nie żyje żołnierz, w akcji śmigłowce LPR

Na poligonie wojskowym w Drawsku Pomorskim rozegrały się dramatyczne sceny. Wojskowy pojazd gąsienicowy przejechał dwóch żołnierzy. Niestety, ale życia jednego z poszkodowanych nie udało się uratować. Na miejscu lądowały dwa śmigłowce LPR. Do wypadku doszło na terenie, gdzie odbywają się obecnie międzynarodowe ćwiczenia NATO. Media wskazują, że wypadek nie miał z nimi bezpośredniego związku. 

policja
04.03.2024 16:45 Nieznany obiekt spadł na Mazurach. Świadek zabrał głos

W poniedziałek 4 marca nad ranem jeden z właścicieli gospodarstwa w gminie Miłakowo na Mazurach odnalazł na swoim polu nieznany obiekt. Natychmiast powiadomiono o wszystkim służby. Wirtualna Polska dotarła do świadka zdarzenia, który szczegółowo opisał, jak wyglądało znalezisko. Służby przekazały już wstępne ustalenia w tej sprawie.

Policyjny kogut
04.03.2024 12:38 Nieznany obiekt miał spaść w polskiej miejscowości. Trwa akcja służb

Jak przekazał “Fakt”, w okolicach Miłakowa znajdującego się w województwie warmińsko-mazurskim, miał spaść na pole nieznany obiekt. Prokuratura w Elblągu ujawniła nowe informacje na temat zdarzenia. Na miejscu bardzo szybko zaroiło się od służb. 

myśliwce F-16
07.02.2024 08:29 Atak Rosji na Ukrainę. Jeden z pocisków leciał w stronę Polski

Rosja od rana intensywnie atakuje cele na terytorium Ukrainy. Jedna z rakiet miała poruszać się w stronę polskiej granicy. Polskie dowództwo operacyjne wydało pilny komunikat. 

Pilne
04.02.2024 15:34 Wydano pilne ostrzeżenie. Możliwa działalność wojskowych samolotów

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej wydała pilne ostrzeżenie nawigacyjne, które będzie obowiązywać od poniedziałku 5 lutego do piątku 3 maja bieżącego roku. Wiadomość o alercie potwierdziło Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych.

policja, Grzegorz Borys
01.02.2024 14:15 Problemy żony Grzegorza Borysa. Termin ultimatum mija lada dzień

Zaskakujące wiadomości na temat sytuacji rodziny Grzegorza Borysa. Wdowa po żołnierzu, który zamordował 6-letniego syna, otrzymała ultimatum od Agencji Mienia Wojskowego. Kobiecie zostało niewiele czasu na to, by dopełnić postawionego przed nią wymogu.

straż pożarna
30.01.2024 22:36 Dramat, co dzieje się w polskiej wsi. Na miejsce właśnie wysłali wojsko

Sytuacja mieszkańców gminy Wyszków i gminy Zabrodzie na Mazowszu jest wyjątkowo trudna. Część osób została odcięta od świata ze względu na podtopienia dróg. Woda wdarła się do domów i budynków gospodarczych. MON potwierdził, iż na miejsce wysyłani są żołnierze. Nie jest wykluczone, iż dojdzie do wysadzenia zatoru powstałego na rzece Bug.

list, kobieta, skrzynka na listy
27.01.2024 13:37 Rozpoczyna się wysyłka specjalnych listów. Pismo trafi do konkretnych osób

Polacy lada chwila zaczną masowo otrzymywać specjalne listy. Pisma trafią do około 230 tysięcy osób i nie będzie to przypadek. Wyjątkowo nie chodzi o karę i pieniądze, a o wojsko. Do końca kwietnia w ręce konkretnych osób trafiać będą wezwania na komisje wojskowe. Nie ominie to kobiet.

policja
23.01.2024 12:17 Koszmarne odkrycie w domu w Legionowie. Nie żyje młody żołnierz

Tragiczne odkrycie w jednym z domów w podwarszawskim Legionowie. W poniedziałek (22 stycznia) odnaleziono tam ciało 30-letniego mężczyzny. Jak udało się potwierdzić, był to zawodowy żołnierz. Prokuratura wszczęła śledztwo i zleciła przeprowadzenie sekcji zwłok zmarłego.

wojsko
08.01.2024 10:19 Pilny komunikat wojska polskiego. „Uruchomiono procedury”

„Obserwowana jest zintensyfikowana aktywność lotnictwa dalekiego zasięgu Federacji Rosyjskiej, która związana jest w wykonaniem uderzeń rakietowych na cele zlokalizowane na terytorium Ukrainy” – przekazało rano Dowództwo Operacyjne. Wojsko miało podjąć się wszystkich niezbędnych procedur mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa polskiej przestrzeni powietrznej.

wypadek
15.12.2023 17:26 Wypadek na A1. Bus wylądował w rowie. Ranni są trzej żołnierze z Wojsk Specjalnych

Na autostradzie A1 koło Piotrkowa Trybunalskiego (woj. łódzkie) miał miejsce wypadek z udziałem wojskowych. Więcej o sprawie powiedział rzecznik Dowództwa Komponentu Wojsk Specjalnych. Miał dojść do pęknięcia opony. Trzech żołnierzy została rannych, jeden z nich trafił do szpitala

wybuch
01.12.2023 21:39 Huk, wybuchy i strzały pod Poznaniem. Wydano specjalny komunikat

Pod Poznaniem pojawi się wojsko, wydano specjalny komunikat. Nie będzie brakować huków, wybuchów oraz dźwięków wystrzałów z broni bojowej. Ostrzeżenie jest jasne: wszyscy, którzy zlekceważą zagrożenie, mogą umrzeć, lub zmagać się z kalectwem. Co się dzieje w Wielkopolsce?

dym żołnierz
16.11.2023 14:48 Dym, strzały i żołnierze na ulicach polskiego miasta. Mieszkańcy zaskoczeni

Pruszków opanował dym i huk wystrzałów. Pod Warszawą odbywają się ćwiczenia wojskowe, ale niektórzy mieszkańcy przeżyli chwile grozy. Wszystko za sprawą alertu RCB. Wiadomość informująca o planowanych działaniach żołnierzy miała nie dotrzeć do wszystkich. Mamy nagranie.

żołnierz mundur flaga
16.11.2023 13:06 Nie żyje polski żołnierz. Został zastrzelony przez "osobę trzecią"

Szczecin. W środę wieczorem doszło do postrzelenia żołnierzy 12. Brygady Zmechanizowanej. Wojskowy zmarł w wyniku odniesionych obrażeń. Nieoficjalne wiadomości wskazują, iż śmiertelnego strzału nie oddał żołnierz.

telefon alert RCB
14.11.2023 19:12 Wojsko i policja na ulicach. "Stosuj się do poleceń służb", wysłano alerty RCB

Alert RCB trafił do Polaków, a jego treść mogła wywołać niepokój. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega przed wydarzeniem, które zaplanowano na 15 i 16 listopada. Wskazano bardzo konkretny rejon.

Grzegorz Borys Żandarmeria Wojskowa las
28.10.2023 15:51 RMF FM: dwóch żandarmów namierzyło Grzegorza Borysa. "Mężczyzny nie udało się zatrzymać"

Nieoficjalne: Grzegorz Borys został dostrzeżony przez dwóch żandarmów biorących udział w poszukiwaniach. 44-letni mężczyzna już dziewiąty dzień ucieka przed obławą. Najnowsze doniesienia wskazują, iż służby mogą być coraz bliżej miejsca, gdzie ukrywa się wojskowy podejrzewany o zabójstwo 6-letniego syna.

wojsko samochód
24.10.2023 21:20 Wojskowe kolumny na drogach. Wydano specjalny komunikat do Polaków

Wojskowe pojazdy pojawiły się na ulicach Polski. Sztab Generalny Wojska Polskiego przekazał we wtorek wiadomość, która ma uspokoić Polaków. Chodzi o akcję pod kryptonimem ABADON23. Co się dzieje?

Grzegorz Borys, policjant
24.10.2023 19:43 Generał ujawnił, do kiedy może się ukrywać Grzegorz Borys. Padł konkretny termin

Kiedy Grzegorz Borys zostanie schwytany? Obława trwa i wiadomości przekazywane przez służby wskazują, iż śledczy są na tropie 44-latka. Generał Roman Polko wskazał, jak długo ukrywać może się Grzegorz Borys. Ekspert wskazał konkretny termin.

Grzegorz Borys policjant helikopter
23.10.2023 19:02 Kolega Grzegorza Borysa z wojska przerwał milczenie. Tak zachowywał się poszukiwany 44-latek

Grzegorz Borys jest ścigany listem gończym ze względu na zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem, jakiego miał dokonać na swoim 6-letnim synu. Kolega z wojska zabrał głos i zdradził, jaki prywatnie był poszukiwany 44-latek. - Takie osoby w wojsku są rugane - powiedział w rozmowie z Interią Łukasz.

pilne
28.09.2023 19:18 Polska naruszyła przestrzeń powietrzną Białorusi? Jest komunikat polskiego wojska

Białoruski MON poinformował publicznie, że Polska miała dwukrotnie naruszyć przestrzeń powietrzną Białorusi. Na te doniesienia odpowiedziało już Polskie Dowództwo Operacyjne.