Do sieci trafiło oświadczenie majątkowe Wołodymyra Zełenskiego. Wynika z niego, że prezydent Ukrainy i jego rodzina dorobił się w 2024 r. niezłej fortuny. Co ciekawe zarobił nawet więcej niż w 2023 roku.
Ostatnimi czasy w przestrzeni publicznej pojawiły się zapowiedzi szkoleń wojskowych dla każdego dorosłego mężczyzny w Polsce. Tymczasem zdaniem generała Jarosława Kraszewskiego, jak najszybciej powinno przywrócić się obowiązkowy pobór, który dotyczyłby obu płci. Generał podał nawet liczbę osób, która powinna być jego zdaniem jak najszybciej wcielona do wojska.
Zagrożenie militarne dla Polski i rozmowy pokojowe wojny na Ukrainie były tematami najnowszych ,,Punktów Zapalnych" i rozmowy redaktora Wojciecha Mulika z generałem Markiem Dukaczewskim. Rosja dysponuje potencjałem militarnym pozwalającym na atak rakietowy na Warszawę w ciągu zaledwie kilku minut. Zdaniem generała polityka prezydenta USA Donalda Trumpa wobec Rosji spowodowała, że jego działania nie zbliżają nas do faktycznego rozejmu.
Przesmyk suwalski to kluczowy punkt w obronie Polski, ale bez wsparcia NATO, Polska nie ma realnych szans w starciu z Rosją. W najnowszym odcinku "Punktów Zapalnych" Generał Leon Komornicki, w rozmowie z Wojciechem Mulikiem, ujawnia słabości polskiego wojska oraz wskazuje na poważne zagrożenia związane z bezpieczeństwem naszego kraju.
Eksperci z sektora bankowego zdradzają, ile gotówki warto trzymać w domu. Pieniądze mogą się przydać w przypadku różnych sytuacji kryzysowych, kiedy dostęp do nich w formie zdalnej będzie utrudniony.
W najnowszym odcinku “Punktów Zapalnych” generał Leon Komornicki przedstawia przerażająca wizję ataku na kraje nadbałtyckie, który jego zdaniem może nastąpić w najbliższym czasie. W trakcie rozmowy porusza również temat testu, który sprawdza, czy art. 5 Traktatu Północnoatlantyckiego nadal istnieje.
Plany pokojowe w sprawie Ukrainy i przełomowe uzgodnienia z USA były tematami rozmowy Wojciecha Mulika z Michałem Szczerbą, europosłem Koalicji Obywatelskiej. Jego zdaniem USA, Ukraina i Europa muszą być czujni w kwestii negocjacji w rozejmie na Ukrainie. Poruszył również kwestię, że Stany Zjednoczone nie mogą wpływać na decyzje w Polsce.
Wycieczki na Kreml i chwalenie Putina to jedne z wielu tajemniczych powiązań Leszka Millera z Rosją. W komentarzu Gońca Wojciech Mulik stawia pytanie, czy osoba, która wielokrotnie powiela rosyjską narrację powinna być głośnym ekspertem w sprawie Ukrainy.
Polska nie powinna wysyłać żołnierzy na Ukrainę, a Trump sprawił, że USA straciło w oczch sojuszników. Kłamstwa na temat wojny oraz bezpieczeństwo Polski i NATO były tematami rozmowy Punktów Zapalnych i rozmowy redaktora Wojciecha Mulika z Michałem Szczerbą, europosłem Koalicji Obywatelskiej.
W najnowszym odcinku Gońca, dziennikarze Wojciech Mulik i Maksymilian Tomanek poruszyli temat rosnącego zagrożenia ze strony Rosji. Po rozmowach między USA, a Rosją, które odbyły się bez udziału Ukrainy, prezydent Zełenski ostro skrytykował Donalda Trumpa. W odcinku poruszono również temat, czy Polska jest kolejnym celem Putina.
Po Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa na niektórych przywódców europejskich padł strach. Wszystko za sprawą stanowiska i wypowiedzi przedstawicieli administracji USA. Wiceprezydent J.D. Vance mówił o tym, że największym zagrożeniem dla Europy jest ona sama. Zdaniem byłego dowódcy Wojsk Rakietowych i Artylerii Wojsk Lądowych, europejscy członkowie NATO "za bardzo zakochali się w artykule 5".
Wołodymyr Zełenski błyskawicznie odpowiada na słowa Donalda Trumpa. Prezydent USA stwierdził, że Zełenski cieszy się w Ukrainie poparciem na poziomie 4 proc., a wojnę mógł skończyć już trzy lata temu. Prezydent Ukrainy w trakcie swojego wystąpienia dosadnie skomentował te słowa. - Mówienie o czterech procentach poparcia to dezinformacja pochodząca z Rosji - zaznaczył. Sytuacja wydaje się być coraz bardziej napięta.
Coraz głośniej mówi się o możliwej misji pokojowej na Ukrainie, co wiązać miałoby się z wysłaniem tam żołnierzy innych krajów. Premier Wielkiej Brytanii przyznał, że jest "gotowy i chętny" do wysłania brytyjskich wojsk, w celu zagwarantowania bezpieczeństwa w ramach porozumienia pokojowego. A co na ten temat mówi polska strona? Niedawno głos w tej sprawie zabrał premier Donald Tusk. Dziś padła również stanowcza deklaracja szefa MON.
Podczas piątkowej konferencji prasowej w Monachium prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski mówił o możliwych planach Władimira Putina. Jego zdaniem zagrożone są kraje bałtyckie, w tym również Polska.
W nowym programie "Punkty Zapalne" generał Leon Komornicki w rozmowie z Wojciechem Mulikiem porusza kwestie związane z bezpieczeństwem Europy. Stawia tezę, że Ukraina już przegrała wojnę z Rosją. Przewiduje również, kiedy Rosja zaatakuje Polskę.
Jak donosi w niedzielę amerykański "The Washington Post", prezydent elekt Donald Trump rozmawiał w czwartek z Władimirem Putinem. Tematem dyskusji przywódców była wojna na Ukrainie. Trump miał powiedzieć rosyjskiemu przywódcy, by nie eskalował konfliktu za naszą wschodnią granicą.
Prezydent Andrzej Duda podczas przemówienia w Wieluniu w rocznicę wybuchu II wojny światowej odniósł się do kwestii reparacji wojennych. Zaznaczył, że oczekuje zadośćuczynienia od Niemiec za wyrządzone szkody. – Liczę na to, że będziemy mieli w tym zakresie wsparcie wspólnoty międzynarodowej – mówił w niedzielę prezydent.
Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych wydało w poniedziałek 26 sierpnia nad ranem ważny komunikat. W związku z intensywną aktywnością lotnictwa rosyjskiego poderwano samoloty polskie i sojusznicze. Wojsko przekazało szczegóły.
“W nocy z niedzieli na poniedziałek zaobserwowano intensywną aktywność lotnictwa dalekiego zasięgu Federacji Rosyjskiej” - poinformowało Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych. Tym samym poderwane zostały polskie i sojusznicze samoloty.
Wieczorem w piątek 21 czerwca Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych poinformowało, że w związku z obserwowaną aktywnością Federacji Rosyjskiej i uderzeniami rakietowymi na cele w Ukrainie, poderwano polskie i sojusznicze statki powietrzne.
W nocy z czwartku na piątek Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych poinformowało o poderwaniu polskich i sojuszniczych statków powietrznych. "To kolejna bardzo pracowita noc dla całego systemu obrony powietrznej w Polsce" - podano w komunikacie.
Podczas spotkania z młodzieżą w Watykanie, papież ostrzegał o “ciemnych chmurach” gromadzących się nad ludzkością. Mówił o wojnie oraz o problemach społecznych i tych związanych z ekologią.
Dzięki współpracy polskich i ukraińskich służb doszło do zatrzymania Pawła K., podejrzanego o gotowość do działania na rzecz obcego wywiadu. Grozi mu 8 lat pozbawienia wolności.
Polskie i sojusznicze myśliwce zostały poderwane w powietrze w czwartek (21.03) w godzinach porannych. Powodem był atak ze strony Rosji. Celem rosyjskich pilotów był Kijów. Dowództwo Operacyjne wydało ważny komunikat.
Tucker Carlson, amerykański komentator, znany z prorosyjskich poglądów opublikował na swojej stronie internetowej zapowiadaną wcześniej rozmowę z Władimirem Putinem. Długi wywiad z rosyjskim dyktatorem poruszył wiele wątków. W pewny momencie nie zabrakło także tematu Polski. Putin zapewnił jedno.
Rosja od rana intensywnie atakuje cele na terytorium Ukrainy. Jedna z rakiet miała poruszać się w stronę polskiej granicy. Polskie dowództwo operacyjne wydało pilny komunikat.
Władysław Kosiniak-Kamysz, szef MON, przyznaje, że sytuacja na świecie jest bardzo poważna. Czy należy brać pod uwagę atak Rosji na inne państwa i przegraną Ukrainy? Zakładam każdy scenariusz, a najbardziej poważnie traktuję te najgorsze - otwarcie stwierdził minister obrony.
Jak informuje agencja Reutera, rumuński minister obrony Angel Tilvar potwierdził w środę, 6 września, że w nocy z niedzieli na poniedziałek na terytorium Rumunii spadły szczątki rosyjskiego drona. Wcześniej rumuńskie władze temu zaprzeczały.