Goniec.pl > Wiadomości > Rosyjska telewizja wspomina poległych w Dzień Zwycięstwa. Wśród "ofiar" znalazły się amerykańskie ikony
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 10.05.2022 09:05

Rosyjska telewizja wspomina poległych w Dzień Zwycięstwa. Wśród "ofiar" znalazły się amerykańskie ikony

Rosyjska telewizja wspomina poległych w Dzień Zwycięstwa. Wśród ofiar znalazły się amerykańskie ikony
YouTube: Настроение на каждый день!

Momentami trudno uwierzyć w działania proklemowskich mediów w Rosji. Do wszechobecnego naginania rzeczywistości i wmawiania Rosjanom, że w Ukrainie trwa wojna z nazistami poniekąd „przywykliśmy". Teraz rosyjska telewizja ośmieszyła się ponownie.

9 maja Rosjanie świętowali Dzień Zwycięstwa, czyli rocznicę pokonania Niemiec podczas drugiej wojny światowej. Z tej okazji, w państwowej telewizji można było obejrzeć transmisję koncertu, w której wprawni obserwatorzy wychwycili wpadkę organizatorów. Na ekranie za muzykami wyświetlane były zdjęcia ofiar II wojny światowej. Wśród nich pojawili się... Bonnie i Clyde, czyli słynni złodzieje, którzy zginęli w 1934 r.

Bonnie i Clyde wśród rosyjskich ofiar II wojny światowej

9 maja Rosjanie świętują Dzień Zwycięstwa, wyznaczający koniec II wojny światowej. Z tej okazji na prokremlowskim propagandowym kanale Pierwyj kanał (znanym także jako Channel 1 Russia lub ORT1) wyemitowany został specjalny koncert.

Podczas jednego z segmentów wokalistka wykonała utwór pod tytułem „Gdyby nie było wojny”, który opowiada historię kobiety, samotnej z powodu trwających walk. W tle, za śpiewającą artystką, pojawiały się zdjęcia prezentujące rosyjskie pary rozdzielone przez wojnę. Wśród nieznanych twarzy obserwatorzy dostrzegli zdjęcie sławnej pary przestępców - Bonnie Parker i Clyde'a Barrowa. Ta dwójka działała w USA w czasach Wielkiego Kryzysu.

Bonnie i Clyde
Bonnie i Clyde/Domena Publiczna

Bonnie i Clyde zapisali się w historii kultury dzięki filmowi z 1967 r. w reżyserii Arthura Penna, z Warrenem Beattym i Faye Dunaway w rolach słynnych złoczyńców.

Zdjęcie, które pokazano podczas rosyjskiego koncertu, zostało wykonane w marcu 1933 r., czyli rok i dwa miesiące przed tym, jak przestępcy zostali zastrzeleni w policyjnej obławie.

Nagranie udostępniamy poniżej:

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: Goniec.pl