NASI DZIENNIKARZE
Janusz Schwertner
Mateusz Baczyński
Jakub Wątor
Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Wiktor Janukowycz wydał oświadczenie. Poważne oskarżenia wobec Polski
Irmina Jach
Irmina Jach 28.05.2022 17:42

Wiktor Janukowycz wydał oświadczenie. Poważne oskarżenia wobec Polski

Janukowycz Duda
Jan BIELECKI/East News ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Wiktor Janukowycz wydał oświadczenie, w którym oskarżył Polskę o zamiar aneksji zachodniej części Ukrainy. Były prezydent Ukrainy, który nie kryje prorosyjskich poglądów, namawia rodaków, by nie ufali Zachodowi i zaczęli się dogadywać z Rosjanami.

Wiktor Janukowycz oznajmił, że "obecna polityka Kijowa grozi państwu utratą państwowości". Jego wypowiedź została zacytowana przez rosyjską agencję prasową RIA Nowosti. "Apel" pojawił się również w mediach społecznościowych.

Wiktor Janukowycz atakuje nasz kraj. "Ukraina może zostać zagarnięta przez Polskę"

- Nieważne, jak bolesne jest dla mnie pisanie o tym dzisiaj, ale państwowość Ukrainy jest w ogromnym niebezpieczeństwie. Grozi jej całkowite zniszczenie. Nie chodzi przy tym tylko o ryzyko utraty ogromnych terytoriów na południa i wschodu kraju - przekazał Wiktor Janukowycz za pośrednictwem swojego przedstawiciela Jurijego Kirasira.

Prorosyjski polityk jest przekonany, że "Ukraina może zostać zagarnięta przez Polskę, ponieważ stan jej gospodarki nie pozwala jej na obronę suwerenności". Były prezydent Ukrainy dodał, że "będzie to spełnieniem europejskiego marzenia".

- Jeśli chodzi o Rosję, Ukraina będzie musiała usiąść z nią do stołu negocjacyjnego. Zachód, w tym Stany Zjednoczone, popchną ją do tego. Nic nie może trwać wiecznie, a dostawy broni na Ukrainę nie są w tym przypadku wyjątkiem - zasugerował.

zostałaArtykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: goniec.pl