Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Ramzan Kadyrow grozi Polsce. Skomentował oblanie farbą ambasadora Rosji
Irmina Jach
Irmina Jach 25.05.2022 21:07

Ramzan Kadyrow grozi Polsce. Skomentował oblanie farbą ambasadora Rosji

MURAD NUKHAYEV/AFP/EAST NEWS
MURAD NUKHAYEV/AFP/EAST NEWS

- Pokażemy, co potrafimy zrobić w sześć sekund - przywódca Czeczenów Ramzan Kadyrow wystosował groźby pod adresem Polski. Powodem agresji słownej jest oblanie farbą ambasadora Rosji Siergieja Andriejewa. Przyjaciel Władimira Putina żąda przeprosin.

Ambasador Rosji w Polsce Siergiej Andriejew został oblany czerwoną farbą 9 maja, gdy chciał złożyć kwiaty przed Mauzoleum Żołnierzy Radzieckich w Warszawie z okazji Dnia Zwycięstwa. Do incydentu przyznała się ukraińska dziennikarka.

Ramzan Kadyrow grozi Polakom. Żąda przeprosin za oblanie rosyjskiego ambasadora farbą

Siergiej Andriejew odniósł się do sprawy na antenie rosyjskiej telewizji publicznej. - To nie ma logicznego wytłumaczenia. Nie mogę uwierzyć, że to była jakaś spontaniczna akcja - mówił, oceniając, że Polska ma wysoko wykwalifikowane, kompetentne "służby, organy ścigania, służby bezpieczeństwa".

Choć od afery przed Mauzoleum Żołnierzy Radzieckich w Warszawie minęły ponad trzy tygodnie, do sprawy postanowił odnieść się przywódca Czeczenów Ramzan Kadyrow. Pobratymiec Władimira Putina zażądał od Polaków przeprosin.

- Ukraina jest już sprawą zamkniętą. Interesuje mnie Polska. Po Ukrainie, jeśli będzie rozkaz, pokażemy, co potrafimy zrobić w sześć sekund. Lepiej weźcie broń od najemników - mówił Ramzan Kadyrow. - Gracie w bardzo złą grę z naszym państwem. Nie należy grać według melodii Zachodu i Ameryki. To nie prowadzi do niczego dobrego - dodał.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: rp.pl