Goniec.pl > Tatry

Tatry

góry
07.11.2023 14:09 Ratownicy TOPR ruszyli na ratunek. Niebywałe, co swoim partnerkom zrobili turyści w górach

Takiego zgłoszenia ratownicy TOPR z pewnością się nie spodziewali. Minionej nocy ruszyli na poszukiwania dwóch kobiet, które zaginęły w rejonie przełęczy Krzyżne w Tatrach Wysokich. Turystki zostały pozostawione w górach przez swoich partnerów, bo prawdopodobnie… nie nadążały za nimi na szlaku.

śmigłowiec TOPR
27.10.2023 18:02 Turystyki znalazły na Giewoncie plecak. Zaalarmowały TOPR. W przepaści znajdowało się ciało mężczyzny

Śmiertelny wypadek w Tatrach. Dwie turystki weszły na Giewont i znalazły tam porzucony plecak. Kiedy odkryły, co stało się z jego właścicielem, natychmiast zadzwoniły po ratowników Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Niestety na pomoc było już za późno.

Tatry
25.09.2023 10:36 Poszukiwania polskiego turysty w Tatrach. Trwa walka z czasem, w sieci pojawił się apel żony

Trwają poszukiwania 50-letniego Polaka, który zaginął w słowackich Tatrach. W niedzielę 24 września wieczorem słowaccy ratownicy górscy poinformowali, że ze względu na "niesprzyjające warunki" poszukiwania chwilowo przerwano. Zaginiony mężczyzna informował TOPR w sobotę wieczorem, że jest ranny i zwrócił się z prośbą o pomoc. Potem kontakt z nim się urwał. W sieci pojawił się apel zrozpaczonej żony.

tatry
12.08.2023 08:37 Tragedia w Tatrach. Nie żyje polski turysta. Spadł z kilkudziesięciu metrów

Kolejna tragedia w Tatrach. W piątek 11 sierpnia wieczorem słowackie służby poinformowały o śmierci polskiego turysty w okolicy Gerlacha. Wspinacz spadł z kilkudziesięciu metrów w przepaść.

Ratownik
05.08.2023 22:51 GOPR pogrążone w żałobie. Nie żyje 52-letni ratownik. Był bardzo zasłużony

Podhalańscy ratownicy są pogrążeni w żałobie. Przekazali informacje odnośnie do śmierci swojego kolegi, 52-letniego Adama Bobuli. Mężczyzna wstąpił do GOPR-u w 1999 roku.

Tatry
23.07.2023 22:18 Tragiczny wypadek w Tatrach. Mężczyzna spadł w przepaść, nie żyje

Tragedia w słowackich Tatrach. Zginął polski wspinacz, który spadł z wysokości około 150 metrów w przepaść w rejonie Wielkiej Kopałkowej Turni. Mężczyzna nie miał żadnych szans.

Tatry, widmo
23.07.2023 13:16 Niezwykłe zjawisko uchwycone w Tatrach. Wiąże się z nim niepokojący mit

TVN24 pokazało, jak jeden ze spacerowiczów uchwycił w Tatach tzw. Widmo Brockenu. Turysta pochwalił się zdjęciem z Kasprowego Wierchu, gdzie udało mu się sfotografować postać z tęczową obwódką - mamidło górskie. 

TOPR śmigłowiec
16.07.2023 20:45 Bójka na Giewoncie przejdzie do historii. Interweniował TOPR, a turysta milczy

Ratownicy TOPR otrzymali w niedzielę niecodzienne zgłoszenie. Na Giewoncie znajdował się turysta, który potrzebował pomocy po tym, jak został zaatakowany przez innego mężczyznę gazem pieprzowym. Bójka u stóp wielkiego krzyża wbitego w skałę jest tajemnicą nawet dla policji. - Okoliczności zdarzenia pozostają zagadkowe - przekazał Sebastian Gleń, rzecznik małopolskich policjantów.

tatry
12.07.2023 12:03 Wysokie ceny za parking pod Morskim Okiem. Sypią się „bilety grozy”

Jeśli zamierzasz wybrać się na wakacje czy też urlop w Tatry i jedziesz samochodem - lepiej kup bilet na parking jeszcze przed samym wyjazdem. Możesz wtedy zapłacić trochę mniej i być pewny, że twoje miejsce parkingowe będzie na ciebie czekać. Kupowanie biletów na ostatnią chwilę jest o wiele droższe. Jednak niezależnie od warunków, ceny za cały pobyt w polskich górach i tak są dosyć wysokie…

helikopter lpr
26.06.2023 15:30 Tragedia na drodze do Morskiego Oka. Nie żyje turysta,13 osób potrzebowało pomocy

W poniedziałek 26 czerwca na drodze do Morskiego Oka zasłabł turysta. Pomimo szybkiej pomocy ratowników medycznych - którzy na miejsce dotarli śmigłowcem - jego życia nie udało się uratować. Mężczyzna zmarł w wyniku zatrzymania krążenia. Pierwszy wakacyjny weekend w górach obfitował w interwencje TOPR. Pomocy potrzebowało aż 13 osób.

helikopter
14.06.2023 08:12 Śmiertelny wypadek w słowackich Tatrach. Nie żyje Polak

Grupa słowackich ratowników górskich odnalazła ciało Polaka, który spadł z kilkuset metrów w Dolinie Batyżowieckiej w Tatrach Wysokich. Jego zaginięcie w poniedziałek zgłosił brat. 

helikopter
13.06.2023 08:17 Tragedia w Tatrach. Nie żyje turystka. Zsunęła się ze zbocza

Do kolejnego śmiertelnego wypadku doszło w poniedziałek wieczorem w Tatrach. Nie żyje kobieta. Jak informuje Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, spadła z Przełęczy Zawrat.

Góry
03.06.2023 22:43 Zdjęcia z Tatr rozemocjonowały internautów. Specjaliści apelują o ostrożność

Jedno ze zdjęć opublikowanych na grupie osób dla miłośników Tatr wywołało poruszenie. Fotografia przedstawiająca trzy małe niedźwiadki bawiące się na leśnej drodze w Dolinie Kościerskiej zdobywa serca internautów. Jednak kolejne zdjęcie wrzucone na grupę wprawiło ich w przerażenie…

Akcja TOPR
28.05.2023 21:08 Tragedia w Karpatach. Nie żyje 38-letnia kobieta, zginęła na oczach trójki swoich małych dzieci

Coraz więcej osób wybiera się w góry. Niestety wysokie temperatury w prawie całej Polsce nie oznaczają równie promiennych warunków na szlakach. W Karpatach jest ślisko, gdzieniegdzie zalega śnieg. W ostatnich dniach doszło do dwóch tragicznych wypadków. TOPR-owcy ostrzegają turystów.

policja radiowóz
26.05.2023 09:12 Nowe fakty ws. małżeństwa z Warszawy. Zaskakujące doniesienia od właściciela pensjonatu

Nowe informacje ws. zaginionego małżeństwa z Warszawy. Aneta i Adam Jagły widziani byli w schronisku w Tatrach i wszystko wskazuje na to, że kontynuują swoją wędrówkę po górach. Onet dotarł do właściciela słowackiego zjazdu “Vasko”. Mężczyzna deklaruje, że poszukiwani spędzili u niego noc.

policja
25.05.2023 12:03 Przełom ws. zaginięcia małżeństwa z Warszawy. Policja właśnie potwierdziła, to może być kluczowe dla sprawy

Rodzice wyszli z domu w środku nocy, w mieszkaniu zostawili synów. Przepadli bez znaku życia. W poszukiwaniach pary z Warszawy nastąpił przełom. Policja potwierdziła trop prowadzący w Tatry. Aneta i Adam Jagły nocowali w schronisku górskim?

śnieżyca
27.03.2023 09:24 Nadchodzi potężne załamanie pogody, zacznie się już za chwilę. Dwucyfrowy mróz i śnieżyce

Choć w kalendarzach już wiosna, jak bumerang powraca do nas zima. Od poniedziałku w całym kraju spodziewane są znaczące ochłodzenie, oblodzenie dróg, a także miejscowe przymrozki, przy czym szczególnie ciężkie warunki czekać będą na turystów wypoczywających w Tatrach. TOPR zawczasu ostrzega przed czyhającym niebezpieczeństwem, związanym z niskimi temperaturami i śnieżycami. Niewykluczone, że do trzeciego zostanie podniesiony stopień zagrożenia lawinowego.

Wielka Krokiew
21.02.2023 08:38 Poszła pod Wielką Krokiew i oniemiała. Góralka zobaczyła na swojej drodze oburzający widok

Śnieg w Zakopanem to nieodłączny element każdej zimowej wizyty w polskiej stolicy sportów zimowych. W tym roku, niestety, cieszył on stosunkowo krótko, a gdy tylko zniknął, wprawił w smutek nie tylko turystów, ale i okolicznych mieszkańców. Wyższe temperatury obnażyły bowiem smutną prawdę o naszych słabościach i niechlubnych występkach. Jeden z nich wydał się przy tym wyjątkowo obrzydliwy. 

Przemarznięta i bosa kobieta na szlaku w Tatrach. Mówiła, że uciekła z Włoch
12.02.2023 14:58 Przemarznięta i bosa kobieta na szlaku w Tatrach. Mówiła, że uciekła z Włoch

Nietypowa interwencja zakopiańskich ratowników z Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Przypadkowy turysta zgłosił im, że w rejonie Bachledzkiego Potoku napotkał na kobietę siedzącą po uszy w śniegu. Sprawa wydaje się być o tyle dziwna, że nie miała ona na sobie ani butów, ani kurtki. Całą przemarzniętą wędrowniczkę przetransportowano do pobliskiego szpitala.

limanowa
05.02.2023 21:29 Małopolska: Zimowy żywioł atakuje, zaspy dochodzą do dwóch metrów

Ostatnie dni przyniosły powrót zimy w całej Polsce. Śnieg zalega na drogach w wielu miejscach kraju. Najgorsza sytuacja jest w Małopolsce, gdzie zaspy dochodzą do aż dwóch metrów wysokości. Opady w powiecie limanowskim sparaliżowały ruch.

GOPR
03.02.2023 10:02 Ewakuacja dzieci ze schroniska w górach. Śnieg powalił drzewa i odciął drogę dojazdu

Ratownicy GOPRU przeprowadzili ewakuację dzieci przebywających w schronisku na Przehybie. Łączenie przetransportowano 14 osób, które przebywały w ośrodku. Obfite opady mokrego śniegu oraz zawieje spowodowały połamanie drzew, które zagrodziły drogi dostępu oraz uszkodziły linie energetyczne.

Lawina
02.02.2023 22:13 Pilne ostrzeżenie TOPR-u. Czwarty stopień zagrożenia lawinami

Przedstawiciele Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego wydali pilne ostrzeżenie dotyczące lawiny, która może zejść w każdej chwili - przy małym dodatkowym obciążeniu, a nawet samoistnie. - Prosimy o zaniechanie jakiejkolwiek działalności górskiej - apelują TOPR-owcy.

GOPR
30.01.2023 09:38 Dramat w Tatrach. Nie żyje dwóch polskich wspinaczy. Porwała ich lawina

Trzech polskich wspinaczy porwała lawina śnieżna, która spadła po słowackiej stronie Tatr na Lodospady Grosza w Dolinie Staroleśnej. Niestety w wyniku osunięcia się krowy śnieżnej żucie straciło dwóch mężczyzn. Trzeci zdołał wydostać się o własnych siłach spod śniegu i zawiadomił służby.

Tatry
12.01.2023 17:16 Nikt nie mógł uwierzyć, jak turystki ubrały się zimą w Tatry. Nagranie szybko stało się hitem

Ile to razy słyszeliśmy o interwencjach ratowników górskich, którzy musieli sprowadzać z gór osoby, które ze względu na brak odpowiedniego stroju oraz sprzętu, utknęły na szlaku. Sytuacje najczęściej mają miejsce w okresie zimowym, kiedy doba trwa krócej, a warunki pogodowe potrafią się zmieniać bardzo dynamicznie. Nic sobie z tego nie zrobiły dwie turystki podróżujące do Morskiego Oka. Kobiety pochwaliły się w internecie modną stylizacją, niemającą nic wspólnego z górską wędrówką w zimie.

lawina
11.01.2023 15:47 Dramatyczny incydent w Tatrach. Lawina porwała dwóch polskich narciarzy. W akcji śmigłowiec LPR

Niepokojące informacje napłynęły ze słowackiej części Tatr. Lawina, która przeszła tam w środę nad ranem, porwała dwóch narciarzy. Jak się okazało, przysypanymi osobami są dwaj Polacy. Na szczęście natychmiastowa reakcja słowackich służb ratowniczych zapobiegła tragedii.

Tatry: Akcja ratowników TOPR po zejściu dwóch lawin. Nie żyje jedna osoba
10.12.2022 18:21 Tatry: Akcja ratowników TOPR po zejściu dwóch lawin. Nie żyje jedna osoba

Tragiczny dzień w polskich Tatrach. W sobotę w rejonie Doliny Kondratowej i Szpiglasowej Przełęczy zeszły dwie lawiny śnieżne, w wyniku czego śmierć poniosła jedna osoba. Ratownicy Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego prowadzą akcję ratunkową. Pod śniegiem wciąż mogą być poszkodowani.

nie żyje świeczka Iberion 1
06.12.2022 22:01 Tragedia w Tatrach, nie żyje 24-latek. Tuż przed śmiercią wysłał rodzinie krótkie nagranie

Tragicznie zakończyła się samotna wyprawa w Tatry, 24-letniego Polaka, którego zaginięcie zgłosiła rodzina w nocy z niedzieli na poniedziałek (4-5 grudnia). Mężczyzna próbował dotrzeć na najwyższy szczyt Tatr -Gerlach. Słowackie Górskie Pogotowie Ratunkowe zaalarmowała zaniepokojona rodzina, przekazując jednocześnie ratownikom filmiki przesyłane przez polskiego turystę. Na ich podstawie udało się ustalić miejsce wędrówki zaginionego. Niestety mężczyzna został odnaleziony martwy.

Seria dramatycznych wypadków w Tatrach. Cztery ofiary śmiertelne w ciągu zaledwie tygodnia
15.10.2022 09:57 Seria dramatycznych wypadków w Tatrach. Cztery ofiary śmiertelne w ciągu zaledwie tygodnia

Seria nieszczęśliwych wypadków w Tatrach. W piątek życie w górach stracił mężczyzna, który w rejonie Orlej Perci spadł do Doliny Pańszczycy. Ratownicy musieli także pomóc jego dwóm towarzyszom, transportując ich w dół śmigłowcem. To już czwarte śmiertelne zdarzenie w polsko-słowackich górach w ciągu tygodnia. TOPR apeluje o rozwagę i ostrożność.Jesień i zima to dla ratowników TOPR okres wzmożonej pracy na szlakach. Co roku wysyłają oni do turystów liczne odezwy o realną ocenę swoich możliwości i dostosowanie umiejętności do panujących w górach warunków, a te w październiku często są już bardzo trudne.Niestety, wszystkich nieszczęśliwych zdarzeń nie daje się uniknąć, co niesie za sobą ogromne tragedie. Ich kumulacja nastąpiła w ostatnim tygodniu, kiedy to życie w Tatrach straciły aż cztery osoby.

  • 1
  • 2