Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Tatry

Tatry

lawina blotna
11.07.2024 22:00 Lawina błotna w Tatrach. Nie żyje Polka

Tragiczne doniesienia z Tatr. W Tatrach Bielskich na terenie Słowacji zeszła lawina błotna. Media informują nieoficjalnie o dwóch ofiarach śmiertelnych. Jedną z nich ma być turystka pochodząca z Polski.

TOPR
06.07.2024 18:10 Tragedia w Tatrach. Mężczyzna spadł z dużej wysokości, nie żyje

Do tragicznego wypadku doszło w sobotę w Tatrach. Turysta spadł z wysokości w rejonie szlaku Orlej Perci. Jego życia nie udało się uratować. TOPR przekazało szczegóły.

Ulica Krupówki
02.07.2024 13:31 Wstyd na cały świat. Głośno powiedział o tym, co się dzieje w Zakopanem

Zakopane od lat uchodzi za stolicę polskich Tatr. Od lat też przyciąga do siebie tłumy turystów, zarówno latem, jak i zimą. Nie ma chyba osoby, która będąc w Zakopanem, nie przeszła się jedną z najsłynniejszych ulic w Polsce, czyli słynnymi Krupówkami. Okazuje się jednak, że deptak jest w fatalnym stanie.

Tatry
18.06.2024 13:12 Spędził urlop w słowackich Tatrach i porównał ceny. Różnica nie mieści się w głowie

Rosnące koszty wakacji w Polsce to częsty temat dyskusji. Nic więc dziwnego, że niektórzy próbują szukać tańszej alternatywy. Jeden z internautów wybrał się na kilka dni do Tatr Słowackich i podzielił się swoimi obserwacjami co do cen, które porównał z tymi w Polsce. Tego nikt się nie spodziewał.

topr śmigłowiec
16.06.2024 07:35 Tragedia w Tatrach. Turysta spadł z dużej wysokości

Ratownicy TOPR przekazali kolejne, tragiczne informacje. W sobotę w Tatrach doszło do trzeciego śmiertelnego wypadku w tym tygodniu. Turysta najprawdopodobniej poślizgnął się na płacie zmrożonego śniegu na Wrotach Chałubińskiego i upadł z dużej wysokości. 

Zakopane
06.06.2024 17:10 Górale żalą się na Polaków. ”W ogóle nie dzwonią, pustki”.

Już niedługo oficjalnie ruszy sezon wakacyjny. Tradycyjnie powinniśmy zobaczyć nad morzem i w górach tysiące turystów. Jak się okazuje, może się tak nie stać w przypadku drugiego z miejsc. Jak donoszą górale, wiele z oferowanych przez nich kwater wciąż stoi pustych. Przedsiębiorcy już teraz załamują ręce.

tatry
04.06.2024 09:41 Chwile grozy w Tatrach. Turysta nagrał niebezpieczny upadek

Czerwcowy długi weekend przypadający z okazji Bożego Ciała okazał się świetnym powodem dla wielu turystów do krótkiego wypoczynku w górach. Ratownicy TOPR mieli jednak ręce pełne roboty. Doszło do kilku bardzo niebezpiecznych incydentów. Jeden z internautów zdołał uwiecznić na nagraniu groźny wypadek. - Wyjąłem telefon, jakbym wiedział, co będzie - opisuje sytuację autor filmu.

helikopter
03.06.2024 11:00 Dramatyczny wypadek w Tatrach. Turysta spadł ze szlaku

Długi weekend w Tatrach zakończył się dramatycznym wypadkiem. W niedzielę 2 czerwca wieczorem w drodze na Świnicę ze szlaku spadł turysta pochodzący z Litwy. Mężczyzna spadł z około 90 metrów. Jak podkreśla ratownik TOPR, turysta nie był wyposażony w odpowiedni sprzęt.

góry
02.06.2024 12:05 Potężna awantura o parking w Tatrach. Ludziom puściły nerwy, nagranie trafiło do sieci

W związku z długim weekendem polskie góry oraz kurorty nadmorskie klasycznie zostały oblężone przez turystów. Zwłaszcza na południu Polski dali oni upust swej frustracji związanej z problemami parkingowymi. Mimo wielu widocznych pustych miejsc kierowcy oczekiwali w długim korku. Ludziom puściły nerwy. 

zakopane mężczyzna
01.06.2024 13:47 Górale nastawiają się na turystów z Bliskiego Wschodu. Używają nawet sztucznej inteligencji

Górale spod samiuśkich Tatr nie liczą już na turystów z Polski czy Europy. Teraz mieszkańcy Podhala liczą zyski z goszczenia u siebie przybyszów z Bliskiego Wschodu. Interes opłaca im się na tyle, że skłonni są przychylić egzotycznym gościom przysłowiowego “nieba”. Co to oznacza? W ruch idzie nawet sztuczna inteligencja.

tatry
11.05.2024 18:51 W Tatrach sypią się mandaty. Służby ostrzegają

Od początku maja służba oraz strażnicy Tatrzańskiego Parku Narodowego wystawili już prawie 80 mandatów. Przyjezdni nie przywiązują uwagi do obowiązujących reguł – śmiecą, parkują gdzie popadnie i rozpalają ogniska. Na pobłażliwość strażników liczyć nie można, a kary są wysokie. 

zwierzę, turyści
03.05.2024 18:41 Oburzające, co dzieje się podczas majówki w Zakopanem. "Tragedia"

Turyści w Zakopanem dopuścili się oburzającego zachowania względem dzikich zwierząt. Kiedy jedna z mieszkanek zimowej stolicy Polski zwróciła uwagę, iż robią źle, w jej stronę skierowane zostały wrogie okrzyki. - To czysta głupota i bezmyślność - grzmi pani Angelika.

ostrzeżenie, lawina, turyści
21.04.2024 14:51 W Tatrach zeszła lawina. Nie żyje turysta

Tragiczny finał poszukiwań turysty w Tatrach. Ratownicy TOPR około godziny 4.45 w niedzielę (21.04) dotarli do zasypanego przez lawinę 34-latka. Ciało znajdowało się w rejonie Świnickiej Kotliny. - Mężczyzna miał przy sobie detektor lawinowy - przekazał Tomasz Wojciechowski.

śmigłowiec topr
15.04.2024 13:35 Śmiertelny wypadek w Tatrach. Nie żyje turystka, w akcji TOPR

Tragedia na Szpiglasowej Przełęczy. W czasie schodzenia ze swoją grupą w sobotę jedna z turystek spadła z dużej wysokości. Na miejscu niezwłocznie interweniowały służby, jednak życia kobiety nie udało się uratować. W ubiegły weekend ratownicy TOPR pomagali łącznie 21 osobom.

Straż pożana
01.04.2024 15:20 Potężna wichura w Tatrach. Są ofiary śmiertelne, nie żyje 9-letni chłopiec

Halny daje się we znaki mieszkańcom Tatr. Powalane w wyniku silnych podmuchów drzewa stanowią duże niebezpieczeństwo. W Zakopanem spadające drzewo przygniotło dziecko, które pomimo wysiłku lekarzy zmarło w szpitalu. W poniedziałek 1 kwietnia śmierć poniosła również młoda kobieta. Z powodu silnego wiatru zamknięto tatrzańskie szlaki. 

ratownicy
16.03.2024 13:49 Tatry. Nie żyje 31-latka, która uciekała przed niedźwiedziem

Tragiczny wypadek w Niżnych Tatrach na Słowacji. Nie żyje 31-letnia turystka. Kobieta najprawdopodobniej spadła z wysokości około 150 metrów, uciekając przed niedźwiedziem. 

śmigłowiec ratowniczy
08.03.2024 20:50 Tragiczny wypadek na Chopoku. Nie żyje 10-latek z Polski

Do tragicznego wypadku doszło 8 marca w godzinach porannych w Niskich Tatrach na Słowacji. Tamtejsza policja przekazała, że w wyniku zdarzenia zginął 10-latek z Polski. Chłopiec na Chopoku zderzył się z narciarką, która z urazem kręgosłupa została przetransportowana do szpitala.

topr śmigłowiec
06.03.2024 11:02 Tragedia na szlaku w Tatrach. Nie żyje mężczyzna

W rejonie szlaku Nosal doszło do przerażających scen. Jedna z turystek zawiadomiła ratowników TOPR porzuconym plecaku. Służby niezwłocznie zjawiły się na miejscu. Okazało się, że ok. 40 m niżej znajdują się zwłoki. Policja wyjaśnia okoliczności tragedii.

śmigłowiec góry
01.03.2024 10:37 Dramat w Tatrach. 34-latek nagle stracił przytomność, nie żyje

Dramatyczny finał interwencji Horskiej Zahrannej Služby. W czwartek (29 lutego) ratownicy zostali wezwani do pomocy snowboardziście z Polski. Mężczyzna miał stracić przytomność podczas odpoczynku po słowackiej stronie Tatr. Mimo szybkiej reakcji świadków zdarzenia, jego życia nie udało się uratować.

helikopter
31.01.2024 15:38 Pogrzeb zamiast ślubu. Nie żyje 28-latek, umierał na oczach narzeczonej

W ostatnich dniach w Tatrach panują bardzo niebezpieczne warunki pogodowe, a ratownicy TOPR mają pełne ręce roboty. Turyści pomimo wielu apeli, wciąż lekceważą elementarne zasady panujące w górach. Prawdziwy dramat rozegrał się w niedzielę, 28 stycznia. Lawina porwała 7 turystów, w tym 28-letniego mężczyznę i jego narzeczoną.

śmigłowiec topr śnieg
30.01.2024 15:00 W Tatrach zeszła lawina. Śnieg porwał jedną osobę, na miejscu pracują ratownicy TOPR

Ratownicy TOPR prowadzą akcję w Dolinie Pięciu Stawów. W Tatrach zeszła bowiem kolejna lawina. W działaniach wykorzystywany jest śmigłowiec. Odnaleziono jedną osobę porwaną przez śnieg.

śmigłowiec ratowniczy
29.01.2024 12:11 Tragedia w Tatrach. Nie żyje 28-letni turysta przysypany przez lawinę

Nie udało się uratować życia 28-letniego turysty, który w niedzielę został porwany przez lawinę na Przełęczy Kondrackiej pod Giewontem w Tatrach. Mężczyzna spędził pod śniegiem niemal dwie godziny. TOPR przekazało szczegóły akcji ratowniczej. Jak informują ratownicy, lawina łącznie porwała aż 7 osób.

TOPR, ratownicy, śmigłowiec
27.01.2024 09:16 W Tatrach zeszły dwie lawiny, śnieg porwał narciarzy. Dwie osoby trafiły do szpitala

W Tatrach w piątek (26.01) zeszły dwie lawiny. Śnieg zaskoczył narciarzy przebywających wtedy w górach. TOPR przetransportował dwie osoby do szpitala. Pogoda nie zachęca do aktywność, ratownicy alarmują, że może dochodzić do schodzenia samoistnych lawin.

wypadek w górach
13.01.2024 16:28 Dramat na granicy ze Słowacją. Nie żyje 45-letni Polak

Kolejne tragiczne doniesienia z gór. W piątek (12 stycznia) w Beskidzie Orawskim doszło do śmiertelnego wypadku. Jego ofiarą jest 45-letni Polak. Mężczyzna zginął, prowadząc skuter śnieżny pod masywem Pilska

śmigłowiec
12.01.2024 08:12 Tragiczne wypadki w słowackich Tatrach. Nie żyje dwóch Polaków

Tragiczna środa (10 stycznia) w słowackich Tatrach. W osobnych wypadkach w masywie Gerlacha zginęło dwóch obywateli Polski. W czwartek ich ciała przetransportowano śmigłowcem do Starego Smokowca. Ratownicy TOPR cały czas przestrzegają przed trudnymi warunkami do uprawiana turystyki panującymi w górach.

śmigłowiec TOPR
08.12.2023 13:50 Lawina w Tatrach. TOPR szuka osób przygniecionych przez śnieg

W Tatrach zeszła lawina. W piątek (08.12) pod Rysami pojawili się ratownicy TOPR. Rozpoczęły się poszukiwania osób, które mogły zostać przykryte przez pędzący śnieg. Na ten moment nawet nie jest pewne, czy ktokolwiek wymaga pomocy.

góry
07.11.2023 14:09 Ratownicy TOPR ruszyli na ratunek. Niebywałe, co swoim partnerkom zrobili turyści w górach

Takiego zgłoszenia ratownicy TOPR z pewnością się nie spodziewali. Minionej nocy ruszyli na poszukiwania dwóch kobiet, które zaginęły w rejonie przełęczy Krzyżne w Tatrach Wysokich. Turystki zostały pozostawione w górach przez swoich partnerów, bo prawdopodobnie… nie nadążały za nimi na szlaku.

śmigłowiec TOPR
27.10.2023 18:02 Turystyki znalazły na Giewoncie plecak. Zaalarmowały TOPR. W przepaści znajdowało się ciało mężczyzny

Śmiertelny wypadek w Tatrach. Dwie turystki weszły na Giewont i znalazły tam porzucony plecak. Kiedy odkryły, co stało się z jego właścicielem, natychmiast zadzwoniły po ratowników Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Niestety na pomoc było już za późno.