Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Tragiczny wypadek na Chopoku. Nie żyje 10-latek z Polski
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 08.03.2024 20:50

Tragiczny wypadek na Chopoku. Nie żyje 10-latek z Polski

śmigłowiec ratowniczy
fot. Pixabay/Arcaion, EAST NEWS (zdj. ilustracyjne)

Do tragicznego wypadku doszło 8 marca w godzinach porannych w Niskich Tatrach na Słowacji. Tamtejsza policja przekazała, że w wyniku zdarzenia zginął 10-latek z Polski. Chłopiec na Chopoku zderzył się z narciarką, która z urazem kręgosłupa została przetransportowana do szpitala.

Tragedia w słowackich Tatrach. Nie żyje 10-latek z Polski

Do zdarzenia doszło 8 marca w godzinach porannych we wsi Demianowska Dolina. Jak przekazała słowacka policja, służby otrzymały zgłoszenie, że w bliżej nieustalonych okolicznościach zderzyło się dwoje narciarzy. Jak informuje zarządca stoku, widoczność na trasie była bardzo dobra, a sam obiekt przygotowany bez zarzutów. 

Według relacji słowackich mediów 10-letni chłopiec z Polski miał wjechać w zjeżdżającą przed nim narciarkę. Niestety obrażenia, jakich doznał w wyniku wypadku, były zbyt rozległe. Słowacka policja poinformowała, że dziecko zginęło na miejscu.

Książulo sprawdził, jak karmią u Donalda Tuska. Ceny w Kancelarii Premiera zdumiewają

Tragedia na Chopoku. Nie żyje 10-latek z Polski

Chwilę po wypadku na miejsce według informacji słowackich służb natychmiast wysłano wszystkie dostępne patrole policji oraz zespół ratownictwa medycznego. 39-letnia narciarka, która zderzyła się z chłopcem, doznała poważnego urazu kręgosłupa. Pogotowie przetransportowało ją do szpitala.

ZOBACZ: 60-latek chciał uratować koty z płonącego mieszkania. Nie żyje

O tym, że ofiarą wypadku był 10-latek z Polski, poinformowała telewizja JOJ. Według mediów dziecko miało przyjechać na Słowację ze swoimi rodzicami.

Policja wyjaśnia szczegóły tragedii

Policja wyjaśnia szczegółowe okoliczności tragedii, która wydarzyła się w słowackich Tatrach. W sprawie prowadzone jest śledztwo. 

Prowadzimy czynności, które pozwolą na ustalenie kwalifikacji prawnej zdarzenia - informuje policja. Ze względu na delikatność sprawy do czasu zakończenia śledztwa nie będziemy udzielać dalszych informacji na temat zdarzenia - czytamy w komunikacie.

Warto podkreślić, że to kolejny tragiczny wypadek na Chopoku w ostatnim czasie. W styczniu niedaleko trasy zjazdowej odnaleziono narciarkę. Kobieta miała liczne obrażenia ciała, nie udało się jej uratować.