Nie żyje Zbigniew Czerwiński, polityk związany z Prawem i Sprawiedliwością. Miał 64 lata. Tragiczne informacje potwierdził m.in. senator Marek Pęk.
Krystyna Pawłowicz rzadko dzieli się z opinią publiczną swoim życiem prywatnym. Tym razem postanowiła jednak zrobić wyjątek. Pokazała, jak wygląda jej mieszkanie. Trudno uwierzyć w to, co znalazło się na jej ścianie.
Emocje związane z Igrzyskami Olimpijskimi nie opadają. Rozgrzała je również znakomita walka Julii Szeremety z Yu Ting Lin. W programie “Śniadanie Rymanowskiego” również została poruszona ta kwestia, a w mocnych słowach skomentował ją Sławomir Mentzen.
Jarosław Kaczyński w bardzo ostrych słowach odniósł się do ostatniej konferencji Donalda, której tematem przewodnim było rozliczenie rządów Prawa i Sprawiedliwości. Zdaniem prezesa PiS obecny premier “(…)objeżdżał kraj, oszukiwał i bezczelnie okłamywał Polaków i w wielkiej mierze dzięki temu wygrał wybory”.
W sobotę, 10 sierpnia zmarła Izabela Katarzyna Mrzygłocka, posłanka na Sejm z okręgu wałbrzyskiego, ekonomistka i działaczka samorządowa. Miała 65 lat, a w sejmie zasiadała od 2005 r.
Poznaliśmy wyniki najnowszego sondażu United Surveys dla Wirtualnej Polski. W badaniu zapytano ankietowanych o to, na kogo oddaliby swój głos, gdyby wybory prezydenckie odbywały się już w najbliższą niedzielę. Wyniki na pewno nie wzbudzą optymizmu w obozie Jarosława Kaczyńskiego.
Prokurator Ewa Wrzosek była gościem programu na żywo prowadzonego przez Mateusza Baczyńskiego. W sekcji zawierającej pytania od widzów do studia dodzwonił się góral, którego pytanie z miejsca stało się hitem.
Marek Jakubiak musiał zmierzyć się z niezwykle ostrą reakcją emerytki dzwoniącej do studia podczas programu na żywo. Pani Grażyna nie zamierzała się hamować i przekazała politykowi kilka bardzo cierpkich słów. Jego reakcja jest zaskakująca.
Janusz Korwin-Mikke i Piotr Szumlewicz starli się w bardzo emocjonującej debacie w naszym studio. W pewnym momencie nie zabrakło zdecydowanej wymiany zdań w temacie “kto kogo uważa za idiotę”.
W poniedziałkowy wieczór internet obiegło nagranie opublikowane przez Zbigniewa Stonogę, które miało pochodzić z z kolegium redakcyjnego Kanału Zero. Widać na nim Krzysztofa Stanowskiego, który w rozmowie ze swoimi pracownikami zniechęca do opisywania nowych doniesień o Funduszu Sprawiedliwości. We wtorek popularny dziennikarz wydał oświadczenie w tej sprawie.
Świeżo upieczeni europosłowie Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik mogą mieć niebawem kolejne kłopoty. Prokurator Generalny Adam Bodnar przekazał do przewodniczącej Parlamentu Europejskiego wnioski o wyrażenie zgody na pociągnięcie ich do odpowiedzialności karnej.
Posłowie odrzucili zmiany w kodeksie karnym, zakładające dekryminalizację i depenalizację aborcji. Zwolennicy liberalizacji prawa przegrali zaledwie trzema głosami. Wynik tego głosowania będzie miał poważne konsekwencje dla obozu rządzącego. Prawo i Sprawiedliwość kolejny raz udowodniło, że Tusk nie ma rzeczywistej władzy nad koalicjantami. Jest to ogromna rysa na wizerunku premiera.
Szef Ministerstwa Obrony Narodowej zapowiada poważne konsekwencje w związku z szokującym nagraniem dotyczącym oficera Wojska Polskiego. "To skandaliczne zachowanie, wobec którego zostaną wyciągnięte zdecydowane konsekwencje" — oświadczył w sobotę szef MON Władysław Kosiniak-Kamysz.
- Moje osobiste zdanie jest takie, że te taśmy są. W czyich rękach? Niestety tego nie wiemy - mówi w rozmowie z Gońcem były minister spraw wewnętrznych Janusz Kaczmarek. Chodzi o potencjalne nagrania z udziałem znanych przedstawicieli życia publicznego, które miały zostać potajemnie zarejestrowane w czasie ich wizyt w podkarpackich agencjach towarzyskich.
Rada Unii Europejskiej uruchomiła procedurę nadmiernego deficytu dla Polski oraz sześciu innych krajów członkowskich. Decyzja ta została podjęta przez ambasadorów państw członkowskich w wyniku głosowania pisemnego.
Rezygnacja Joe Bidena z wyścigu o Biały Dom, to wciąż jeden z najważniejszych tematów poruszanych przez światowe media. - Widać, że to było przygotowywane wcześniej. Przyjąłem decyzję pana Bidena z wielką ulgą i zadowoleniem — mówi w rozmowie z portalem Goniec.pl były minister spraw zagranicznych prof. Dariusz Rosati.
Sejm uchwalił w środę 24 lipca dwie kluczowe ustawy mające na celu reformę Trybunału Konstytucyjnego (TK). Nowa ustawa o TK oraz przepisy wprowadzające te zmiany trafią teraz do Senatu, a następnie na biurko prezydenta. Dziennikarze zapytali premiera o losy ustaw, a ten nie gryzł się w język.
Prezydent USA Joe Biden wygłosił przemówienie, w którym tłumaczył narodowi powody swojej rezygnacji ze startu w listopadowych wyborach. “Zdecydowałem, że najlepszym rozwiązaniem będzie przekazanie pałeczki nowemu pokoleniu” - powiedział amerykański przywódca.
Zmiany w Trybunale Konstytucyjnym są już pewne. W środę Sejm przyjął dwie ustawy zakładające reformę sądu konstytucyjnego. Przegłosowana została zarówno nowa o TK, jak i ustawa z przepisami, wprowadzającymi reformę. Wszystkie wchodzą w pakiet zmian zapowiadanych jeszcze w marcu przez Ministerstwo Sprawiedliwości.
Premier Donald Tusk zapewnia, że postępowanie wobec posła Marcina Romanowskiego będzie toczyło się dalej. – I tak stanie przed sądem i tu jestem zupełnie spokojny. Nie tylko on, znaczy w sprawie Funduszu Sprawiedliwości ta lista potencjalnych oskarżonych, ława oskarżonych w przyszłości to nie będzie jednoosobowe przedstawicielstwo – dodał.
Światowe media żyją decyzją Joe Bidena, który w niedzielę 21 lipca zrezygnował z ubiegania się o reelekcję. - Należą mu się słowa wielkiego szacunku — ocenił postawę amerykańskiego polityka były prezydent Aleksander Kwaśniewski.
Joe Biden zrezygnował z udziału w kampanii prezydenckiej. Jego życie prywatne poza polityką bardzo go doświadczyło. W tragicznym wypadku na drodze stracił żonę i córkę. Dwaj synowie, którzy mu zostali, stali się dla niego jedyną nadzieją poradzenia sobie ze smutkiem. Niestety jeden z nich kilka lat temu przegrał z chorobą, drugi zaś wszedł w poważny konflikt z prawem.
W niedzielę 21 lipca świat obiegła wiadomość o rezygnacji Joe Bidena ze startu w wyborach prezydenckich w USA. W związku z tą decyzją wielu ekspertów zaczęło wskazywać na potrzebę przejścia Bidena na emeryturę. Jakie świadczenie pobierałby ustępujący prezydent USA i jak w porównaniu wypada Andrzej Duda?
W niedzielę 21 lipca, w programie “Śniadanie Rymanowskiego” emitowanym na antenie Polsat News, doszło do starcia Krzysztofa Bosaka i Magdaleny Biejat. “To są kompletne bzdury, co pani opowiada” - wypalił w pewnym momencie jeden z liderów Konfederacji.
Sławomir Mentzen broni Ewy Hernik-Zajączkowskiej po jej wystąpieniu w Parlamencie Europejskim. “Prymitywny hejt” - mówi o krytyce jaka wylała się na polską europoseł, która kilka dni temu w ostrych słowach skrytykowała Ursulę von der Leyen.
“Nikt nie może się na niego powoływać w celu popełnienia przestępstwa, ale nikt też nie może go ignorować” - pisze o immunitecie Theodoros Rousopoulos, szef Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy. Chodzi o sprawę aresztowania byłego wiceministra sprawiedliwości Marcina Romanowskiego.
Natalia Broniarczyk i Kaja Godek spotkały się na debacie w studiu Gońca, gdzie rozmawiały z Wojciechem Mulikiem na temat dekryminalizacji aborcji. Emocji nie brakowało od pierwszych chwil. Aktywistka na rzecz praw aborcyjnych zdecydowała się na zaskakujący krok. – Ja przed chwilą połknęłam mifepriston, żeby pokazać pani, że mnie pani nie zatrzyma – oznajmiła Broniarczyk.
Niecodzienna sytuacja przydarzyła się świeżo upieczonemu europosłowi Konfederacji Grzegorzowi Braunowi, a także kilku innym europarlamentarzystom przy okazji pierwszego posiedzenia Parlamentu Europejskiego nowej X kadencji. Konieczna była interwencja służb.