W studiu Polsat News zawrzało. Doszło do kłótni między politykami występującymi w programie „Debata Dnia”. Posłowie prowadzili zaciętą dyskusję na temat zmian w TVP. „Do TVP weszły gangusy” – Dariusz Stefaniuk z PiS.
Politycy Prawa i Sprawiedliwości kontynuują protest w obronie „wolnych mediów”, będący odpowiedzią na decyzje podjęte przez ministra kultury Bartłomieja Sienkiewicza. Chodzi o kwestię zmian kadrowych, a następnie postawienia w stan likwidacji PAP, TVP i Polskiego Radia. Przeciwnicy zmian w rządowych mediach zapowiadają na 11 stycznia demonstrację przed Sejmem. Jak zapewnia Kazimierz Smoliński, w obozie PiS nie ma obaw o frekwencję na tym wydarzeniu.
Jarosław Kaczyński i Mariusz Błaszczak w środę wystąpili na konferencji promującej organizowaną przez PiS demonstrację w obronie “wolności mediów”. Po zakończeniu przemówień zostali zasypani przez dziennikarzy niewygodnymi pytaniami. Skończyło się awanturą.
Nie milkną echa prawomocnego skazania Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika na dwa lata więzienia. Politycy Prawa i Sprawiedliwości już niedługo powinni znaleźć się za murami więzienia, chyba, że prezydent Andrzej Duda zdecyduje się ułaskawić ich zgodnie z prawem. Na to się jednak nie zanosi, o czym w TVN24 mówił szef Gabinetu Andrzeja Dudy Marcin Mastalerek. Czy to oznacza, że głowa państwa umywa ręce? Nie do końca. Pałac Prezydencki ma już inny, iście pokerowy plan.
Kłótnia na antenie Polsat News. Awantura o dziennikarzy TVP nie została opanowana przez prowadzącą program Debata Dnia Agnieszkę Gozdyrę. Poseł PiS nagle wstał i w programie na żywo zaczął odpinać mikrofon, po czym rzucił go na stół i wyszedł. - Ja z kimś takim przy stole siedzieć nie będę -oświadczył Bartosz Kownacki.
W programie „Śniadanie Rymanowskiego” na antenie Polsat News doszło do starcia Piotra Zgorzelskiego (PSL) z szefem gabinetu prezydenta Marcinem Mastalerkiem. W zażartym konflikcie padły słowa „takiego chamstwa w Wigilię się nie spodziewałem”.
Zmiany w mediach publicznych wzbudziły w ciągu ubiegłego tygodnia ogromną ilość emocji. Z tymi najwyraźniej nie mógł pogodzić sobie polityk PiS Antoni Macierewicz, kiedy blokował wejście do budynku PAP jednemu z pracowników. Doszło pomiędzy nimi do przepychanek. Macierewicz groził złożeniem zeznania na policji.
Do budynku Polskiej Agencji Prasowej około godziny 3 nad ranem w sobotę (23.12) weszli nowi ochroniarze. Wezwał ich nowy prezes PAP, który wskazał, iż “od kilku dni przebywają nieuprawnione osoby, w tym posłowie przekraczający (…) swoje ustawowe uprawnienia”. W budynku przy ul. Brackiej w piątek (23.12) wieczorem znajdował się Jarosław Kaczyński i Mateusz Morawiecki.
Prawo i Sprawiedliwość organizuje protest i ma on na celu nie tylko stanięcie w obronie TVP. W piątek (22.12) Rafał Bochenek potwierdził, iż 11 stycznia politycy PiS oraz Polacy niezadowoleni z działań obecnego rządu zbiorą się pod Sejmem RP.
Wczoraj politycy PiS Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik zostali skazani na dwa lata więzienia i pięcioletni zakaz wykonywania funkcji publicznych. Dzisiaj stracili mandaty. Mimo to pojawili się na sali sejmowej, po czym Kamiński pokazał oburzający gest.
20 grudnia posłowie PiS Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik zostali skazani na dwa lata więzienia i pięcioletni zakaz wykonywania funkcji publicznych. Dzisiaj stracili mandaty. Mimo to pojawili się na sali sejmowej, po czym Kamiński pokazał skandaliczny jak na miejsce „gest Kozakiewicza”. Tymczasem Wąsik został zapytany o to, co zrobi, gdy do jego drzwi zapuka policja.
Wczorajszy dzień wiązał się z burzliwymi wydarzeniami względem mediów publicznych. 20 grudnia, ok. godziny 11, zaprzestano nadawanie kanału TVP Info. Jak na to wydarzenie zareagowały stacje księdza Rydzyka?
Były szef CBA Mariusz Kamiński i jego zastępca Maciej Wąsik skazani prawomocnym wyrokiem Sądu Okręgowego w Warszawie. Czeka ich dwa lata więzienia za działania operacyjne w czasie tzw. afery gruntowej. Następnego dnia Marszałek Hołownia podpisał postanowienia o wygaszeniu mandatów Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika, a poseł Giertych złożył wniosek doprowadzenia skazanych do aresztu. Co czeka na skazanych w więzieniu? Opowiedział o tym klawisz.
Na antenie Radia Zachód padły niespodziewane słowa o cenzurze. Dziennikarz Tomasz Oszmiański zdecydował się na brutalne podsumowanie tego, co działo się w kulisach radia w czasach władzy rządu PiS. Słuchacze mogli usłyszeć oburzenie dwóch osób, które skorzystały na ingerencji władzy w media.
Burzliwy środowy dzień kończy protest pod siedzibą Telewizji Polskiej. Zaskakujący poziom dyskusji przedstawiły osoby, które pojawiły się tam w obronie stacji. Doszło do starcia, którego prowodyrem była tęczowa flaga. Padły skandaliczne hasła. Wcześniej przemawiał były premier Mateusz Morawiecki.
Środowe wydanie „Wiadomości” TVP nie odbyło się w związku ze zmianami w stacji. Nie zatrzymało to starych twarzy TVP do poprowadzenia programu. Przenieśli się do studia TV Republika, gdzie zaprezentowali „Specjalne Wydanie Wiadomości”.
Środa 20 grudnia zapisze się w historii jako dzień przemian w polskich mediach publicznych. Standardowo o godzinie 19.30 na antenie TVP1 widzowie powinni zobaczyć “Wiadomości”. W związku z dzisiejszymi wydarzeniami te jednak nie zostały wyemitowane. W ich miejscu pojawił się specjalny komunikat.
W związku z dzisiejszymi wydarzeniami w TVP głos postanowił zabrać prezydent Andrzej Duda. W swoim komunikacie mówi o „łamaniu zasad konstytucyjnych”. Do respektowania porządku prawnego wezwał premiera i Radę Ministrów.
Arkadiusz Mularczyk pojawił się w siedzibie TVP i postanowił odpowiedzieć na pytania dziennikarzy. Mówił o „absolutnym złamaniu prawa”. Przerwała mu jedna z osób zebranych na Woronicza. „Przestań pan nakręcać, przestań pan kłamać”
Dzisiaj Minister kultury Bartłomiej Sienkiewicz odwołał prezesów zarządów Telewizji Polskiej, Polskiego Radia i Polskiej Agencji Prasowej. Politycy PiS zamierzają dalej protestować w obronie TVP. Już teraz znajdują się ze swoimi poplecznikami w siedzibie TVP na ul. Woronicza. Mają „bronić wolności słowa”. Tymczasem zaatakowany został dziennikarz Gońca.
Politycy PiS Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik zostali skazani na 2 lata pozbawienia wolności. Sąd Okręgowy w Warszawie uznał ich dziś za winnych licznych przestępstw w tzw. aferze gruntowej. - Ja i moja rodzina zaczęliśmy znowu wierzyć w sprawiedliwość - komentuje w rozmowie z Gońcem były szef CBA Paweł Wojtunik. - To jedna ze spraw, za którą spotkała mnie zemsta ze strony środowiska Kamińskiego - dodaje.
Jarosław Kaczyński będzie bronić TVP. We wtorek pojawił się w siedzibie Telewizji Polskiej i spędził tam całą noc. Udzielił również wywiadu, gdzie stwierdził, że media publiczne to… media antyrządowe. Politycy Prawa i Sprawiedliwości mają prowadzić w budynku TVP specjalne dyżury.
Politycy PiS, na czele z Jarosławem Kaczyńskim, zamiast na głosowaniu w Sejmie pojawili się w siedzibie TVP. W sieci pojawiły się zdjęcia z nocnego dyżuru posłów, którzy chcą bronić “pluralizmu mediów”. Dodatkowo we wtorek (19.12) wieczorem TVP 1 przerwało nadawanie filmu i przekazało widzom wiadomość na temat niekorzystnej decyzji posłów. Zmieniono również paski na czarny kolor symbolizujący żałobę. W sieci zaroiło się od zdjęć.
W sobotę 16 grudnia w siedzibie Prawa i Sprawiedliwości na ul. Nowogrodzkiej w Warszawie zebrała się Rada Polityczna partii. Podczas spotkania zadecydowano o ważnych zmianach kadrowych. Wybrano m.in. nowego sekretarza generalnego PiS.
Entuzjaści partii PiS, a także obserwatorzy politycznej sceny w Polsce nie mogą wyjść z szoku, w który wprawiła ich żona jednego z posłów. Kobieta nie kryje swoich poglądów na Instagramie, chętnie też pokazuje fragmenty z życia, a przy okazji nietrudno zauważyć, że ma niemałe parcie na szkło. To i wiele innych rzeczy wypominają jej fani, szczególnie że niebawem zawalczy w oktagonie w walce z “dziennikarką” znaną z umieszczania zdjęć na platformie dla dorosłych. Co na to jej mąż?
Członkowie nowego rządu wielokrotnie podkreślali potrzebę zmiany w mediach publicznych, przede wszystkim kadrowej. Już teraz widać tego efekty, na własne życzenie odchodzą kolejne osoby, z którymi wiąże się tworzenie „tuby propagandowej” na rzecz poprzedniego rządu. Paski TVP Info nawołują widzów do udziału w manifestacji, która ma odbyć się w czwartek 14 grudnia
Nie da się ukryć, że w czasie, gdy władzę nad krajem sprawowało Prawo i Sprawiedliwość, paski w programach informacyjnych nadawanych w publicznej stacji, były dość stronnicze. Jak wyglądają, gdy na czele Rady Ministrów stanął Donald Tusk? Ten widok może wielu zaskoczyć.
Piotr Zelt najwyraźniej należy do stale zwiększającego się grona rodaków, którzy z rumieńcami na twarzy oglądają obrady Sejmu. Opublikował bowiem wpis poświęcony właśnie polityce. Na żegnającej się z władzą Zjednoczoną Prawicą nie zostawił suchej nitki - podobnie jak na wszystkich, którzy oddali na nią głos. Aktor w tych szczerych recenzjach nie bawił się w subtelności.