Już 15 października Polacy pójdą do urn, by wybrać nowych posłów i senatorów. Wraz z ogłoszeniem tego terminu przez prezydenta Andrzeja Dudę partie polityczne, przynajmniej oficjalnie, ruszyły do wyścigu o przychylność wyborców, o których walka toczyć się będzie do ostatniej chwili. Wyjątkowo zdeterminowane do utrzymania władzy jest przy tym Prawo i Sprawiedliwość, snujące plany na kolejne 8 lat. Czy taki scenariusz jest możliwy? Onet miał dotrzeć do wewnętrznych sondaży partii.
Wielkimi krokami zbliżają się jesienne wybory parlamentarne, które zaplanowano na 15 października. Wraz z nimi Prawo i Sprawiedliwość chce zorganizować także referendum, mające początkowo dotyczyć przymusowej relokacji migrantów. Pewne jest jednak, że przy urnach zadane nam zostanie również kilka innych pytań, przygotowanych przez partię rządzącą. Pierwsze z nich właśnie ujrzało światło dzienne.
Wybory parlamentarne odbędą się 15 października. Niektórzy zapewne kojarzą, że następnego dnia przypada Dzień Papieski. Czy rządzący uważają, że pomoże im to w zwycięstwie?
Zjednoczona Prawica walczy w tym roku trzecią kadencję. Czy rządzący w swoim programie wyborczym mają jeszcze jakieś propozycje, którymi zaskoczą Polaków? Oto obietnice Prawa i Sprawiedliwości na wybory parlamentarne 2023.
Zjednoczona Prawica po władzę szła z obietnicą wielkiej reformy sądownictwa, której głównym celem miało być skrócenie postępowań sądowych. Jak wygląda sytuacja po ośmiu latach? Z pewnością nie tak, jak wyobrażałby to sobie Zbigniew Ziobro, ponieważ sądy pracują dłużej, a najważniejszymi zmianami, jakie zaszły, były te kadrowe. Oto prawdziwe oblicze reformy sądownictwa w wykonaniu obozu, którego liderem jest Jarosław Kaczyński.
To, że Jarosław Kaczyński jest najważniejszym politykiem w Polsce, nie trzeba nikomu specjalnie powtarzać. Wicepremier od wielu lat rozdaje polityczne karty i to od jego decyzji zależy najwięcej w tym kraju. Na potwierdzenie, wystarczy spojrzeć na wczorajsze wydarzenia w Sejmie. Fakt dokonał ciekawego obliczenia.
Trwa cykl rodzinnych pikników, na których goszczą prominentni politycy Zjednoczonej Prawicy. Premier Mateusz Morawiecki stwierdził na jednym z nich, że tak długo, jak rządzi Prawo i Sprawiedliwość, tak długo Polacy mogą liczyć na szereg programów społecznych.
Pod siedzibą TVN pojawili się politycy PiS. Nie stanęli jednak pod budynkiem w oczekiwaniu na wizytę w jednym z programów. Padły mocne słowa i oskarżenia wobec dziennikarzy. Wszystko po aresztowaniu Rafała Rz., byłego prezesa zarządu Fundacji TVN. Jest reakcja Katarzyny Kolendy-Zaleskiej.
Była posłanka PiS-u, a następnie Suwerennej Polski Anna Maria Siarkowska potwierdziła, że będzie kandydować z drugiego miejsca Konfederacji w okręgu siedlecko-ostrołęckim. W mediach społecznościowych orzekła, że na dźwięk jej nazwiska “Jarosław Kaczyński na dźwięk mojego nazwiska dostaje białej gorączki”.
Wydało się, co zawierał "przekaz dnia" PiS-u ws. Joanny z Krakowa. W instrukcji kierowanej do polityków partii rządzącej padły konkretne zalecenia. Poinformowano, że naciski należy kłaść na manipulację ze strony TVN-u, a także przypisywanie opozycji winy za "piekło kobiet".
Polskę czeka koalicja Zjednoczonej Prawicy z Konfederacją? To, biorąc pod uwagę niemal wszystkie sondaże, często wydaje się nieuchronne. Przemysław Wipler, który będzie startował do Sejmu, tłumaczył, jak Konfederacja zapatruje się na potencjalne bratnie się z PiS-em.
- Rezygnuję z kandydowania w nadchodzących wyborach. Decyzję podjąłem już jakiś czas temu, poprosiłem mojego brata, aby znalazł zastępcę na moje miejsce w Toruniu - przekazał za pośrednictwem mediów społecznościowych Tomasz Mentzen, brat Sławomira Mentzena. Ogłoszono, że zastąpi go były polityk Prawa i Sprawiedliwości Przemysław Wipler, związany obecnie ze środowiskiem korwinistów.
Nie milkną echa niedawnej pielgrzymki na Jasną Górę organizowanej przez rodzinę Radia Maryja. Podczas kościelnych uroczystości głos zabrał między innymi prezes PiS Jarosław Kaczyński, który wykorzystał okazję do ataku na opozycję. Sprawę skomentował Prymas Polski Wojciech Polak. Kościelny hierarcha nie przebierał w słowach.
Ks. prof. Alfred Wierzbicki zabrał głos ws. stanu stosunków państwa z Kościołem i wykorzystaniu go w walce wyborczej. Wyraził przekonanie, że “jeśli PiS przegra, to Kościół wygra, natomiast, jeśli PiS wygra, to będzie następować dalsza destrukcja Kościoła”.
Policjanci z Komendy Powiatowej w Wołominie zatrzymali na ulicach niewielkiej wsi Kowalicha nietrzeźwego kierowcę. Mężczyzna najpierw uciekał przed jadącym na sygnale radiowozem, a następnie wdał się w szarpaninę z funkcjonariuszami. Po spędzeniu nocy w izbie wytrzeźwień, usłyszał dwa zarzuty. Jak donosi TVN24, oskarżony to lokalny polityk PiS, który od lat pełni prominentną funkcję w gminie Dąbrówka.
Klub milionerów, tłuste koty - różnie mówi się na ludzi powiązanych z Prawem i Sprawiedliwością, którzy w czasach rządów tej partii dorobili się ogromnego majątku w spółkach Skarbu Państwa. Partia Jarosława Kaczyńskiego, która do władzy doszła z hasłami "pokora, praca, umiar" rozsiadła się w państwowych spółkach i czerpie z tego wymierne korzyści.
Sprawiedliwości stało się zadość - tak z pewnością twierdzi była dziennikarka TVP, która wygrała z partią Prawo i Sprawiedliwość w sądzie. Dlaczego potrzebna była interwencja wymiaru sprawiedliwości? Justyna Śliwowska-Mróz o wszystkim opowiedziała w mediach społecznościowych, swoje trudy puentując odważnym żądaniem.
Niemałe zamieszanie wywołało wraz z początkiem tygodnia Centrum Badania Opinii Społecznej, które najpierw zamieściło na swoim Twitterze wyniki najnowszego sondażu wyborczego, a po chwili je skasowało. Szefowa instytucji twierdzi, że przyczyną takiego stanu rzeczy był “chochlik graficzny”, a nie fakt, że rezultaty były mocno niekorzystne dla partii rządzącej. Sprawę jednoznacznie zrecenzowali jednak oburzeni komentatorzy, a także sam Donald Tusk. Ostatecznie CBOS przyznało, że Koalicja Obywatelska idzie niemalże łeb w łeb z PiS.
Rzecznik PiS-u Rafał Bochenek zainaugurował wraz z posłami Janem Kanthakiem i Danielem Milewskim akcję partii rządzącej, która ma uderzyć w Donalda Tuska i Platformę Obywatelską. Okazało się, że wybrane przez nich miejsce jej inauguracji jest dość niefortunne…
Nowa ustawa podatkowa autorstwa polityków obozu rządzącego ma nieść wiele korzystnych rozwiązań, także dla rodziców. PiS przypomniał sobie o obietnicy z 2015 roku i zobowiązał się do obniżki stawki podatku VAT.
Michał Dworczyk pędził wczoraj po Warszawie na sygnale. Samochód z politykiem gnał przez korki na sygnale tylko po to, by ten zdążył na obchody 159. miesięcznicy smoleńskiej. Po kilku godzinach Dworczyk przeprosił, ale to nie koniec.
Nie milkną echa zaatakowania dziewczyny przez syna posłanki PiS-u Iwony Arent. Głos w sprawie zabrał właśnie szef parlamentarzystki. Jarosław Kaczyński powiedział, że, choć trudno obciążać kobietę zachowaniem 29-latka, “w pewnym momencie powiedziała ona coś, czego absolutnie nie powinna powiedzieć”.
Jarosław Kaczyński udzielił wywiadu, w którym podjął trzy kluczowe kwestie. Określił, jaka będzie jego rola po jesiennych wyborach parlamentarnych, zabrał głos ws. potencjalnych kandydatów PiS-u na prezydenta oraz skomentował możliwość ponownego podwyższenia świadczenia 800 plus.
Politycy PiS-u otrzymali z centrali specjalny przekaz dnia, z którym mają chodzić do mediów. Zgodnie z nim na napływ "nielegalnych migrantów" do Europy odpowiada Donald Tusk i Angela Merkel, i tylko rząd PiS-u gwarantuje Polsce suwerenność.
Coraz więcej wiadomo o sprawie syna posłanki Iwony Arent, który razem ze znajomą miał pobić swoją byłą dziewczynę, Paulinę. Media dotarły do wstrząsających nagrań z końca czerwca, kiedy to doszło do brutalnego aktu i które to jednoznacznie pokazują, że Michał A. brał udział w procederze. Filmy są wyjątkowo drastyczne, przepełnione nieludzką przemocą oraz przeplatane niecenzuralnymi groźbami. Oprawcy usłyszeli już prokuratorskie zarzuty, a parlamentarzystka PiS przeprasza za wcześniej spekulacje i wycofuje się na razie z działalności publicznej.
Wszystkie sondaże wskazują na to, że Prawo i Sprawiedliwość nie będzie samodzielne rządzić, a jedyną opcją zdaje się koalicja z Konfederacją. Okazuje się jednak, że wyborcy tego ugrupowania nie chcą, by jego politycy współrządzili z PiS-em.
24 czerwca br. w jednym z mieszkań w Olsztynie doszło do pobicia kobiety. Jedną z dwójki zatrzymanych osób był 29-letni Michał A., syn posłanki Prawa i Sprawiedliwości Iwony Arent. Mężczyzna usłyszał prokuratorskie zarzuty. W jego obronie stanęła matka, która nie wierzy w oskarżenia kierowane pod adresem syna.
Premier Mateusz Morawiecki podczas sesji Q&A odpowiadał na pytania internautów. Jeden zadał mu niespodziewane pytanie: "jak pan to robi, że nie rośnie panu nos". - Cieszę się z tych wszystkich przeróbek - odpowiedział szef rządu.