Goniec.pl

YouTube.com/tarnogorski

Chciała wejść na spotkanie z Jarosławem Kaczyńskim, tak ją potraktowano. Do sieci trafiło nagranie

21 Listopada 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Spotkanie z Jarosławem Kaczyńskim w Katowicach miało być dla mieszkańców miasta, ale... nie dla wszystkich. Tylko wybrańcy mieli okazję zobaczyć prezesa PiS na żywo. Sieć obiegło nagranie ze starciem radnego PiS oraz zwykłej mieszkanki, która chciała zasiąść na widowni.

Jarosław Kaczyński objeżdża kraj i zapewnia, że spotyka się ze zwykłymi ludźmi. To kłamstwo prezesa PiS po raz kolejny zostało zburzone.

Spotkania z Jarosławem Kaczyńskim z zasady miały być przekonaniem suwerena, że PiS zasługuje na pozostanie u władzy. Ostatecznie skończyło się na wpuszczaniu na salę tylko wybranych i dbanie, by padło wystarczająco miłych słów pod adresem władzy.

Mieszkanka Katowic próbowała 19 listopada przełamać ten schemat. Kobieta próbowała wejść na salę "spotkania dla mieszkańców". Lokalny radny PiS zagrodził jej drogę i przedstawił sprawę jasno.

Katowice: kobieta chciała wejść na spotkanie z Jarosławem Kaczyńskim

Katowicki radny PiS nie pozwolił, by zwykła kobieta weszła na salę, gdzie pojawić miał się Jarosław Kaczyński. Spotkania prezesa PiS z wyborcami wcale nie są spotkaniami z wyborcami. Bardziej pasuje określenie "spotkanie z wyznawcami".

Do sieci trafiło nagranie, które dokumentuje zagrodzenie drogi kobiecie przez lokalnego działacza PiS, stojącego na straży spokojnego wystąpienia Jarosława Kaczyńskiego. Dawid Kamiński stanął przed drzwiami sali w Muzeum Śląskim.

Kobieta widoczna na nagraniu udostępnionym w sieci tłumaczyła radnemu PiS, że jest mieszkanką Katowic, a jej dom znajduje się niedaleko Muzeum. Były to argumenty, które teoretycznie uprawniały kobietę do wejścia na spotkanie z mieszkańcami. Dawid Kamiński uważał jednak inaczej.

Wymagał "bycia na liście"

Dowodem na to, że Jarosław Kaczyński nie spotyka się ze zwykłymi ludźmi, uwieczniony został na nagraniu lokalnego serwisu. Radny PiS na informację o mieszkaniu w Katowicach wskazał, że to nie wystarczy, by wejść na salę i wysłuchać prezesa PiS.

- Jak państwo są na liście bądź ktoś potwierdza, to oczywiście państwo zostaniecie wpuszczeni - mówił radny PiS. Nagranie zostało opublikowane przez lokalny serwis Tarnogórski.info.

Nie pomogły nawet tłumaczenia, że niedawno odbywało się spotkanie z Patrykiem Jakim na które mieszkańcy Katowic mogli wejść bez zapisywania na specjalną listę. Katowiczanka obraziła prezesa PiS i jego rangę, porównując go do europosła?

Artykuły polecane przez Goniec.pl

Źródło: o2.pl, tarnogroski

Tagi:

Podobne artykuły

Polityka

Politycy i reklamy na Facebooku. Premier inwestuje w autopromocję równowartość swojej pensji
Czytaj więcej >

Polityka

Kompromitacja Jarosława Jakimowicza. Nawet nie umiał obrócić pomyłki w żart
Czytaj więcej >

Polityka

Nietypowy incydent na spotkaniu z Donaldem Tuskiem. "Poproszę o wyjście z sali"
Czytaj więcej >

Polityka

Nowe świadczenie dla osób z niepełnosprawnościami. Minister Maląg przekazała szczegóły
Czytaj więcej >

Polityka

Polska przekaże Ukrainie myśliwce MiG-29. Andrzej Duda ujawnił szczegóły
Czytaj więcej >

Polityka

Zabójca Pawła Adamowicza skazany na dożywocie. Wstrząsająca reakcja na wyrok
Czytaj więcej >
Agata Jaroszewska

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]