Goniec.pl
Pilna narada w siedzibie PiS, Jarosław Kaczyński nie zaprosił Mateusza Morawieckiego

(zdj. ilustracyjne) ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Pilna narada w siedzibie PiS. Na sali zabrakło kluczowego polityka

24 Listopada 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Pilna narada w siedzibie PiS w Warszawie. Pod budynek przy ul. Nowogródzkiej zajechały samochody z najważniejszymi politykami, ale zabrakło Mateusza Morawieckiego. Tematem rozmów miało być wybranie rzecznika partii, ale obserwatorzy zwracają uwagę, ze wykluczenie szefa rządu z dyskusji może być wymownym znakiem frontu w partii Jarosława Kaczyńskiego.

Narada w siedzibie Prawa i Sprawiedliwości rozpoczęła się w czwartek i największą uwagę zwraca fakt, że nie pojawił się na niej Mateusz Morawiecki. Kogo zamiast premiera zaprosił Jarosław Kaczyński?

Koniec poszukiwań ciała Jacka Jaworka, policja nie znalazła zwłok

Policja skończyła trzydniową akcję poszukiwania ciała Jacka Jaworka. Śledztwo tkwi w martwym punkcie

CZYTAJ DALEJ

Pilna narada w siedzibie PiS przy ul. Nowogrodzkiej

PiS musiało szybko zdecydować w kwestii nowego rzecznika partii. Jarosław Kaczyński zwołał do budynku na ul. Nowogrodzką najważniejszych polityków. Dziennikarze "Super Expressu" przekazali, iż z samochodów podjeżdżających pod siedzibę PiS wysiadali Mariusz Błaszczak, Antoni Macierewicz, Zbigniew Ziobro, czy Marek Kuchciński.

Radosław Fogiel namieszał w PiS rezygnując z funkcji rzecznika? Niekoniecznie, gdyż pilne zebranie w siedzibie partii dotyczyło także innych tematów, a fakt nieobecności Mateusza Morawieckiego rzuca nów światło na niesnaski wewnątrz partii rządzącej.

Mateusza Morawieckiego zabrakło na zebraniu PiS

"Super Express" informuje, iż nieoficjalne wiadomości na temat kulis spotkania przy ul. Nowogrodzkiej wskazują, że Jarosław Kaczyński rozmawiał także na temat "kryzysu śląskiego".

Radny PiS zatrzymany przez policję

Radio ZET: Radny PiS zatrzymany przez policję. Miał w domu substancje odurzające

CZYTAJ DALEJ

Władza PiS w Sejmiku została jedynie wspomnieniem, a to poważnie martwi kierownictwo partii. - Musi zostać wyciągnięta odpowiedzialność polityczna. Poza tym trzeba ustalić, jak o tym rozmawiać, bo wielu posłów się zwyczajnie przestraszyło i nie wie, już co ma mówić dziennikarzom w Sejmie - usłyszeli dziennikarze "SE".

Dlaczego w czasie rozmowy na tak ważny temat na miejscu nie było Mateusza Morawieckiego? Szef rząd przebywa w czwartek 24 listopada na szczycie premierów państw Grupy Wyszehradzkiej.

Niemniej wewnętrzne głosy w PiS wskazują, że dzień wybrany na zwołanie pilnego zebrania partii w siedzibie wskazuje, że Mateusz Morawiecki może stąpać po cienkim lodzie. - Politycy PiS, z którymi rozmawiamy, zauważają jednak, że spotkanie komitetu mogło zostać zwołane z jego udziałem, na przykład w dniu wczorajszym - czytamy w relacji dziennikarzy "SE".

Najnowszy sondaż o rządzie i inflacji to dla Mateusza Morawieckiego dotkliwy cios

Ekspertka wytknęła błędy Mateuszowi Morawieckiemu. Premier się nie popisał, zobacz zdjęcia

Mateusz Morawiecki postanowił iść z duchem czasu i stworzył newsletter. W najnowszym liście premiera można przeczytać między innymi, że "w całej Europie narasta bunt wobec politycznego marazmu i tego, że Europa odwraca się od własnych tradycji i bezmyślnie zmierza w kierunku nawet nie przepaści, ale jakiegoś bagna, w którym wszyscy potoniemy, robiąc miejsce dla innych cywilizacji". Poruszono również kwestię tradycyjnych wartości. Niestety, list szefa KPRM był naszpikowany błędami, co zrujnowało jego oficjalny charakter i naraziło szefa rządu na kpiny. Ekspertka ds. etykiety zwróciła uwagę na wszystkie uchybienia Mateusza Morawieckiego i jego współpracowników.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: se.pl

Tagi:

Agata JaroszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

awantura WP

Wiadomości

Nowy rzecznik PiS o katastrofie smoleńskiej: "To jest akt terroryzmu"

Czytaj więcej >
Absurdalne sceny w Sejmie, wszystko w trakcie meczu Polska-Argentyna

Wiadomości

Poseł przemawiał, gdy nagle polityk zaczął krzyczeć. Wszystko przez Wojciecha Szczęsnego

Czytaj więcej >
Pożar we Wrześniu, strażacy walczą z ogniem budynku, gdzie mieszkają uchodźcy z Ukrainy

Wiadomości

Pożar we Wrześciu. Budynek przerobiony na mieszkania socjalne stanął w płomieniach

Czytaj więcej >
Mateusz Morawiecki

Wiadomości

"Morawiecki się odegrał". W szeregach PiS kipi od emocji

Czytaj więcej >
Tadeusz Rydzyk prosi słuchaczy o pieniądze, wszystko dzień przed urodzinami Radia Maryja

Wiadomości

Tadeusz Rydzyk prosi słuchaczy o pieniądze. W tle huczne urodziny Radia Maryja

Czytaj więcej >
TVP przejmuje piloty

Wiadomości

Media rządowe i długo nic. "TVP przejmuje piloty"

Czytaj więcej >