Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Pilna narada w siedzibie PiS. Na sali zabrakło kluczowego polityka
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 24.11.2022 19:59

Pilna narada w siedzibie PiS. Na sali zabrakło kluczowego polityka

Pilna narada w siedzibie PiS, Jarosław Kaczyński nie zaprosił Mateusza Morawieckiego
(zdj. ilustracyjne) ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Pilna narada w siedzibie PiS w Warszawie. Pod budynek przy ul. Nowogródzkiej zajechały samochody z najważniejszymi politykami, ale zabrakło Mateusza Morawieckiego. Tematem rozmów miało być wybranie rzecznika partii, ale obserwatorzy zwracają uwagę, ze wykluczenie szefa rządu z dyskusji może być wymownym znakiem frontu w partii Jarosława Kaczyńskiego.

Narada w siedzibie Prawa i Sprawiedliwości rozpoczęła się w czwartek i największą uwagę zwraca fakt, że nie pojawił się na niej Mateusz Morawiecki. Kogo zamiast premiera zaprosił Jarosław Kaczyński?

Pilna narada w siedzibie PiS przy ul. Nowogrodzkiej

PiS musiało szybko zdecydować w kwestii nowego rzecznika partii. Jarosław Kaczyński zwołał do budynku na ul. Nowogrodzką najważniejszych polityków. Dziennikarze "Super Expressu" przekazali, iż z samochodów podjeżdżających pod siedzibę PiS wysiadali Mariusz Błaszczak, Antoni Macierewicz, Zbigniew Ziobro, czy Marek Kuchciński.

Radosław Fogiel namieszał w PiS rezygnując z funkcji rzecznika? Niekoniecznie, gdyż pilne zebranie w siedzibie partii dotyczyło także innych tematów, a fakt nieobecności Mateusza Morawieckiego rzuca nów światło na niesnaski wewnątrz partii rządzącej.

Mateusza Morawieckiego zabrakło na zebraniu PiS

"Super Express" informuje, iż nieoficjalne wiadomości na temat kulis spotkania przy ul. Nowogrodzkiej wskazują, że Jarosław Kaczyński rozmawiał także na temat "kryzysu śląskiego".

Władza PiS w Sejmiku została jedynie wspomnieniem, a to poważnie martwi kierownictwo partii. - Musi zostać wyciągnięta odpowiedzialność polityczna. Poza tym trzeba ustalić, jak o tym rozmawiać, bo wielu posłów się zwyczajnie przestraszyło i nie wie, już co ma mówić dziennikarzom w Sejmie - usłyszeli dziennikarze "SE".

Dlaczego w czasie rozmowy na tak ważny temat na miejscu nie było Mateusza Morawieckiego? Szef rząd przebywa w czwartek 24 listopada na szczycie premierów państw Grupy Wyszehradzkiej.

Niemniej wewnętrzne głosy w PiS wskazują, że dzień wybrany na zwołanie pilnego zebrania partii w siedzibie wskazuje, że Mateusz Morawiecki może stąpać po cienkim lodzie. - Politycy PiS, z którymi rozmawiamy, zauważają jednak, że spotkanie komitetu mogło zostać zwołane z jego udziałem, na przykład w dniu wczorajszym - czytamy w relacji dziennikarzy "SE".

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: se.pl