Goniec.pl

Pawel Wodzynski/East News

Kołodziejczak odgraża się Kaczyńskiemu. "Jesteśmy w trakcie budowy naszych struktur"

18 Listopada 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Michał Kołodziejczak zapewnia, że rozżaleni rolnicy nie zapomnieli o rządzie PiS. - Strajki, jeżeli sytuacja będzie taka, jaka jest, będą szybciej niż się komukolwiek może wydawać - powiedział lider AgroUnii. Pojawiła się także "groźba" przyprowadzenia rządu do porządku.

Michał Kołodziejczak zapewnił, że AgroUnia nie składa broni. Co więcej, plany rolników niezadowolonych z działań PiS są wyjątkowo śmiałe. Mowa o stworzeniu list wyborczych, chociaż sondaże oscylują w okolicach 2 proc. poparcia .

Michał Kołodziejczak uspokaja: AgroUnia się reorganizuje

Michał Kołodziejczak był gościem Beaty Lubeckiej na antenie Radia Zet. Lider AgroUnii zapewnił, że chwilowa cisza na temat kolejnych poczynań rozżalonych rolników to nie przejaw zawieszenia działalności.

- Jesteśmy w trakcie budowy naszych struktur - uspokoił Michał Kołodziejczak. - W każdym województwie mamy kilkudziesięciu członków, którzy mocno budują partię. Dzisiaj to kilkaset osób - wyjaśnił.

Jednocześnie dodał, że rolnicy chcą wedrzeć się do sejmowych ław. W tym planie nie ma miejsca na kompromisy. - Nie przytulimy się do Polskiego Stronnictwa Ludowego ani do żadnej innej partii. Mamy dwie drogi: albo szeroki ruch społeczny z różnymi siłami, albo Agrounia idzie osobno - mówił Michał Kołodziejczak.

Nie obyło się bez gorzkich słów wobec władzy. Słuchacze Radia Zet usłyszeli zapowiedź strajków czyhających na spokój Prawa i Sprawiedliwości. Dodatkowo Michał Kołodziejczak oskarżył rząd o podburzanie ludzi.

Lider AgroUnii uderza w rząd

Poza uspokojeniem, że AgroUnia nie znika z horyzontu, nie zabrakło mocnych oskarżeń i swoistych gróźb pod adresem władzy. PiS musi uważać na poczynania Michała Kołodziejczaka ?

- Strajki, jeżeli sytuacja będzie taka , jaka jest, będą szybciej niż się komukolwiek może wydawać - oświadczył Michał Kołodziejczak. Mateusz Morawiecki zdaniem rozżalonych rolników nie działa na rzecz polskiego społeczeństwa.

- Intencją rządu może dziś być wyciągnięcie ludzi na ulice specjalnie, żeby nie zajmowali się czymś innym. Dzisiaj, po ostatnich działaniach rządu, ludzi nie trzeba podburzać. Po ostatnich wydarzeniach wykonałem pracę, uspokajając ludzi - oświadczył lider AgroUnii.

Dodatkowo Michał Kołodziejczak nazwał protesty "dobrą drogą", którą należy podążać. - Mamy oferty korupcyjne, doradca wiceministra rolnictwa obiecuje załatwienie dzierżawy ziemi za przysługę. To sprawy, które trzeba zamknąć. Rząd i politycy Solidarnej Polski wrzucają to pod dywan. Zwracanie na to uwagi, to nie jest działanie antypolskie - grzmiał na antenie Radia Zet Michał Kołodziejczak.

Artykuły polecane przez Goniec.pl

Źródło: Radio Zet

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

Mariusz Kamiński ogłosił nowe sankcje na Białoruś. To odpowiedź na wyrok ws. Poczobuta
Czytaj więcej >

Wiadomości

Donad Tusk zareagował na decyzję Andrzeja Dudy. Przedstawił prezydentowi propozycję
Czytaj więcej >

Wiadomości

Fala oburzenia po decyzji prezydenta ws. "Lex Tusk". "Popełnił właśnie swój największy błąd polityczny"
Czytaj więcej >

Wiadomości

Przeprowadzono sondaż ws. "Lex Tusk". Miażdżące wyniki dla PiS-u
Czytaj więcej >

Wiadomości

Polacy ocenili jakość przywództwa Jarosława Kaczyńskiego. Ważny sondaż przed wyborami
Czytaj więcej >

Wiadomości

Nowe świadczenie uchwalone. Będą dodatkowe pieniądze m.in. dla osób z niepełnosprawnościami
Czytaj więcej >
Agata Jaroszewska

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]