Jak informują dziennikarze RMF FM, były premier Mateusz Morawiecki miał być wśród polityków Prawa i Sprawiedliwości inwigilowanych przez służby znajdujące się pod nadzorem Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika. Ta sprawa miała być jednym z głównych tematów zeszłotygodniowego posiedzenia kierownictwa partii.
Przed Trybunałem Konstytucyjnym trwa „Protest Wolnych Polaków”. Organizatorzy mówią o tysiącach uczestników, na miejscu pojawili się już Maciej Wąsik i Mariusz Kamiński. Prezes Prawa i Sprawiedliwości podczas swojego wystąpienia opowiedział zaskakującą historię z młodym człowiekiem, który go „zaczepił”. Zasugerował też „wysłanie” obecnego rządu.
Michał Adamczyk, były dziennikarz TVP i dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, ma kolejny problem. Fakt donosi, że “milioner z TVP” nie może dojść do porozumienia z byłą żoną. 7 lutego br. w sądzie rejonowym dla Warszawy-Mokotowa miała odbyć się rozprawa w sprawie zwiększenia alimentów na córkę.
"Teleexpress" znów zrobił duże wrażenie na widzach. W środowym wydaniu, które poprowadził Maciej Orłoś, pojawiło się wiele interesujących materiałów. Największe wrażenie zrobiły niewątpliwie te ze świata polskiej polityki. Fani programu TVP mogli zobaczyć na własne oczy sceny, do których doszło pod Sejmem.
Marszałek Sejmu Szymon Hołownia na konferencji prasowej ocenił to, co wydarzyło się przed budynkiem Sejmu. Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik, którzy utracili mandat poselski, próbowali wtargnąć do Sejmu i wziąć udział w obradach. Wraz z innymi politykami PiS przepychali się ze Strażą Marszałkowską. Nie obyło się bez krzyków i szarpaniny.
Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik próbowali wejść do budynku Sejmu. Doszło do awantury, krzyków i przepychanek ze Strażą Marszałkowską. Politykom towarzyszyli inni członkowie PiS, w tym m.in. Jarosław Kaczyński. Kamiński i Wąsik utracili mandat poselski. Oni sami, i ich ugrupowanie polityczne, jest jednak innego zdania. Ostatecznie politycy do Sejmu nie weszli. Głos zabrał marszałek Sejmu Szymon Hołownia.
Mariusz Kamiński zapowiedział, że w środę pojawi się w Sejmie i będzie realizował swój mandat poselski. Na antenie Polsatu opowiedział też o swoim pobycie w więzieniu. Potwierdził, że był przymusowo dokarmiany: “to było nieludzkie działanie, próba złamania”.
Kilka miesięcy temu media po raz pierwszy obiegła informacja o złym stanie zdrowia Zbigniewa Ziobry. Poseł Suwerennej Polski przekazał dramatyczną informację o jego obecnej kondycji zdrowotnej. Były minister sprawiedliwości ma „walczyć o życie”.
Zarząd Orlenu podjął we wtorek decyzję o kolejnych zmianach na kluczowych stanowiskach. Nadzwyczajne walne zgromadzenie spółki zdecydowało o odwołaniu wszystkich członków rady nadzorczej. Funkcję tym samym utracił przewodniczący rady Wojciech Jasiński, były minister skarbu państwa i były poseł PiS.
W sobotę odbył się wiec Mateusza Morawieckiego ze zwolennikami Prawa i Sprawiedliwości. „Spotkanie Wolnych Polaków” powinno odbyć się bez żadnych problemów, a jednak doszło do poważnego incydentu. Próba zadania jednego pytania wywołała prawdziwą awanturę.
Prokuratura podjęła ważną decyzję. Już niedługo ruszy śledztwo w sprawie „dwóch wież”, czyli deweloperskiego projektu spółki Srebrna, powiązanego z Jarosławem Kaczyńskim. Inwestycja szybko upadła. Prezes PiS został oskarżony przez biznesmena odpowiedzialnego za przygotowanie „dwóch wież”, natomiast prokuratura w czasach rządów Zbigniewa Ziobro odmówiła wszczęcia śledztwa. Teraz sprawa może wreszcie doczekać się należytego zbadania.
Jarosław Kaczyński podczas sobotniego wystąpienia na wiecu Prawa i Sprawiedliwości w Płocku zwrócił się do obecnego na sali Macieja Wąsika. "Nie możemy się godzić na te nadużycia, które dotyczą posłów z tego okręgu" - grzmiał prezes PiS. Były poseł, który niedawno opuścił areszt, nie krył emocji.
Mateusz Morawiecki w sobotę 3 lutego spotkał się z mieszkańcami Legnicy (woj. dolnośląskie). Wydarzenie, w którym wziął udział były prezydent, zdecydowanie nie należało do tradycyjnych. Gdy na scenie pojawił się wodzirej, widzowie nie mogli uwierzyć własnym oczom. Nagranie robi furorę w mediach społecznościowych.
Maciej Wąsik poinformował, że zamierza wziąć udział w środowym posiedzeniu Sejmu. Zwolniony niedawno z więzienia polityk PiS stwierdził na antenie Radia Plus, że jego zdaniem marszałek Sejmu Szymon Hołownia “nie powinien decydować, kto jest posłem, a kto nie”, bowiem "o tym decydują wyborcy".
Jednym z gości dzisiejszego wydania programu "Raport Gońca" był Piotr Kaleta z PiS. Polityk w rozmowie z Erykiem Błaszakiem z Gońca skomentował m.in. wczorajszą decyzję prezydenta Andrzeja Dudy o podpisaniu ustawy budżetowej i jednoczesnym skierowaniu jej do Trybunału Konstytucyjnego. Nie zabrakło ostrych słów w kierunku obecnej władzy. - Jesteśmy w tej chwili na wojnie politycznej - stwierdził Kaleta.
Dziewiętnastoletni Klaudiusz B. mimo swojego młodego wieku aktywnie angażował się w działania Suwerennej Polski na Lubelszczyźnie. Często chwalił się zdjęciami z ministrami, zapewniając o swojej pieczołowitej pracy na rzecz przywrócenia sprawiedliwości. Jak się okazuje, najprawdopodobniej to właśnie jego haniebne działania doczekają się sprawiedliwego wyroku. Niebywałe, za co zatrzymała go policja.
Maciej Wąsik nie przepuściłby tej okazji. Zamieścił w nocy ostry wpis na platformie X, uderzający w premiera i marszałka Sejmu. Utrzymuje, że wciąż jest posłem i.. mówi o zemście. „Przyjdzie kiedyś za to zapłacić…” – napisał.
Ministerstwo Zdrowia pod przewodnictwem Prawa i Sprawiedliwości miało sowicie wynagradzać prezesów podległych mu jednostek. Prezesi mogli liczyć nie tylko na wysokie zarobki, ale i premie. Rekordzista otrzymywał miesięcznie 40 tys., a dodatkowo mógł liczyć na premie w wysokości 80 tys. zł.
Prawo i Sprawiedliwość ma zapłacić w tym roku Fundacji Lux Veritatis sporą sumę, której prezesem jest ojciec Tadeusz Rydzyk. Chodzi o transmisje na żywo mszy świętych. Wynika to z aneksu do umowy, którą ugrupowanie podpisało na początku tego roku. Kwota jest niemała. W ciągu poprzednich lat na rzecz imperium Rydzyka wypłacono z Funduszu Sprawiedliwości ponad 22,1 mln zł.
Politycy Prawa i Sprawiedliwości ruszyli w Polskę na spotkania otwarte z wyborcami. Były premier Mateusz Morawiecki pojawił się w niedzielę w Gdańsku, gdzie pośród zebranych - w większości sympatyków PiS - pojawił się także młody chłopak o zgoła odmiennych poglądach, który w pewnym momencie zabrał głos i starł się z Morawieckim. Na reakcję oburzonej sali nie musiał długo czekać.
Sąd podjął decyzję w związku z przymusowym dokarmianiem Mariusza Kamińskiego w więzieniu. Sędzia w uzasadnieniu poinformował o “bezprzedmiotowości” całej sprawy zgłoszonej przez obrońcę skazanego polityka PiS.
Rozpoczął się wyścig polityków o miejsca na listach do Parlamentu Europejskiego. Poważna walka zapowiada się m.in. w Prawie i Sprawiedliwości, gdzie chętnych jest o wiele więcej niż potencjalnych mandatów. Tradycyjnie, na największe poparcie kandydaci partii Jarosława Kaczyńskiego mogą liczyć na wschodzie kraju, w tym na Podkarpaciu. Właśnie stamtąd, jak dowiedziało się Radio ZET, ma wystartować były marszałek Sejmu Marek Kuchciński, ale nie tylko on. W spekulacjach coraz częściej pojawia się nazwisko jeszcze jednego, zaskakującego pretendenta. O kogo chodzi?
Prawo i Sprawiedliwość nie zatrzymuje się i znów uderza w rząd Donalda Tuska. W ostatnim czasie zmasowana fala krytyki spada przede wszystkim na ministra sprawiedliwości Adama Bodnara. Partia Jarosława Kaczyńskiego już w ubiegłym tygodniu zapowiedziała złożenie wniosku o wotum nieufności wobec polityka. Dziś (29 stycznia) z kolei przekazano, że w spawie jego działań, o możliwości popełnienia przestępstwa zawiadomiona zostanie prokuratura.
Skazani prawomocnym wyrokiem Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik są na wolności za sprawą kolejnego ułaskawienia. Do ostatnich chwil nie było wiadomo, czy politycy PiS pojawią się na posiedzeniach Sejmu w tym tygodniu. Jak się okazuje, humor nie opuszcza Macieja Wąsika, który zaledwie cztery dni temu wyszedł z więzienia. Odpowiedział on także zarzutami w stronę marszałka Sejmu: “Pan się boi Zwykłych Ludzi”.
W sobotę na Placu Teatralnym w Lublinie oczekiwano na przybycie Jarosława Kaczyńskiego. To właśnie on miał na miejscu odsłonić pomnik swojego brata, tragicznie zmarłego byłego prezydenta. Chwile przed pojawieniem się prezesa PiS na miejscu doszło to poważnego incydentu.
Co sądzą Polacy o nowym wyglądzie stacji Telewizji Polskiej? Najnowszy sondaż United Surveys dla Wirtualnej Polski ujawnił zaskakujący pogląd względem zmian w TVP. Jak się okazuje, jesteśmy w tej sprawie podzieleni. Wszystko wyjaśniają jednak wyniki z uwzględnieniem preferencji politycznych.
Monika Olejnik wygrała proces sądowy z TVP, natomiast na realizację wyroku musiała czekać wiele miesięcy – poprzednie władze nie zamierzały się ugiąć. Po sześciu latach od skandalu Telewizja Polska pokazała plansze z przeprosinami skierowanymi do dziennikarki.
Wielkie zamieszanie w Sejmie. Piątkowe (26.01) obrady są wyjątkowo niespokojne i posłowie nieustannie sobie przeszkadzają. Na sali plenarnej co chwila rozbrzmiewają krzyki, a marszałkowie nie nadążają z uspokajaniem polityków. Antoni Macierewicz niemal został wykluczony z posiedzenia. Nie chciał zejść z mównicy.