Goniec.pl
Rzecznik PiS skomentował słowa Jarosława Kaczyńskiego o "zniszczeniu tych ludzi". Niewiarygodne, kim się zasłonił

Twitter/PiS

Burza po słowach Jarosława Kaczyńskiego. Rzecznik PiS nieudolnie broni prezesa

9 Grudnia 2022

Autor tekstu:

Ada Rymaszewska

- Słów prezesa nie interpretowałbym dosłownie - tak rzecznik Prawa i Sprawiedliwości skomentował kontrowersyjną wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego, która padła na spotkaniu z wyborcami w Chojnicach. Lider Zjednoczonej Prawicy mówił wówczas o potrzebie budowania "silnego państwa" i "zniszczenia tych ludzi", odnosząc się do swoich oponentów. Po tych słowach w politycznym środowisku, nie bez przyczyny, wybuchła prawdziwa burza.

Szokująca wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego. "Zniszczymy tych ludzi"

Nie milkną echa szokujących słów Jarosława Kaczyńskiego, który w końcu zrzucił maskę i pod wpływem emocji nieco zagalopował się, mówiąc, co tak naprawdę myśli o wszystkich tych obywatelach, którzy nie popierają ślepo jego ugrupowania.

Jarosław Kaczyński

Jarosław Kaczyński pojechał do Chojnic, mieszkańcy już na niego czekali. "Złodzieje, tchórze"

CZYTAJ DALEJ

Mocno impulsywna wypowiedź spowodowana była zapewne trudną sytuacją Prawa i Sprawiedliwości, które sukcesywnie traci poparcie i posłuch wśród elektoratu, o czym najdobitniej świadczyć mogą liczne protesty w miejscach, które Kaczyński odwiedza w ramach swojego tournee po Polsce.

Po "ciepłych" powitaniach w Inowrocławiu i Legnicy, przyszedł czas na pomorskie Chojnice. To właśnie tam lider Zjednoczonej Prawicy zdobył się na szczerość i wyprowadzony z równowagi skrytykował osoby dobijające się do sali, w której odbywało się spotkanie, zapowiadając, że jego obóz "zniszczy tych ludzi". Do wypowiedzi tej odniósł się w Polsat News Rafał Bochenek.

Wina Tuska

Choć nowemu rzecznikowi PiS przypadła mało wdzięczna rola tłumaczenia słów, których wytłumaczyć się nie da, Bochenek wyginał swój moralny kręgosłup niczym chiński paragraf, byle tylko przekonać, że intencje prezesa partii były inne niż wszyscy myśleli.

Jak przekonywał, "od pewnego czasu mamy do czynienia ze zjawiskami nasilonej agresji, jeżeli chodzi o polskie społeczeństwo, zwłaszcza jeżeli chodzi o drugą stronę sceny politycznej".

- Ze słowami bardzo wulgarnymi, agresywnymi, które padają ze strony zwolenników PO. Tych, którzy wspierają Donalda Tuska i którzy bardzo często pojawiają się również na naszych spotkaniach. Na spotkaniu w Chojnicach byli zwolennicy Tuska, którzy w sposób bardzo agresywny zachowują się nie tylko wobec polityków, ale też ludzi, którzy chcą się spotkać z prezesem Kaczyńskim, ubliżając im i uniemożliwiając im udział w spotkaniu - tłumaczył.

Rzecznik PiS o słowach Kaczyńskiego: "Nie interpretowałbym dosłownie"

Zasłanianie się winnemu wszystkim nieszczęściom świata Donaldem Tuskiem nie ucięło jednak tematu, który z wytrwałością drążył Grzegorz Kępka. Na sugestię, że słowa o "zniszczeniu" brzmią groźnie, Bochenek odparł jedynie, że "nie interpretowałby ich dosłownie".

- Myślę, że prezes miał na myśli przede wszystkim postawy takie agresywne w życiu politycznym, publicznym, które niestety stają się naszą codziennością i jest przyzwolenie z drugiej strony na tego typu zachowania - zauważył, pijąc znów do PO, która głośno nie skrytykowała dosadnych słów pod adresem Jarosława Kaczyńskiego. Z nieskrywaną troską dodał także, że to prosta droga do degradacji społecznej.

Spotkania dla wybranych

Rafał Bochenek pytany był również o sytuację z czwartku, kiedy to na spotkanie z Jarosławem Kaczyńskim nie wpuszczono lokalnej stacji radiowej.

- Tak jak na każde inne spotkanie jest przyznawana akredytacja: należy się zgłosić i jeżeli takie redakcje pojawiają się na liście, to są wpuszczane. Natomiast jeżeli ktoś w ostatniej chwili przychodzi, to trudno dla niego nagle wygospodarować miejsce - wyjaśniał.

Zapewniał też, że zwolennicy PiS nie przychodzą na spotkania z Donaldem Tuskiem i "nie ubliżają ludziom, którzy chcą się z nim spotkać", w przeciwieństwie do tych, którzy popierają byłego premiera.

- Nasi zwolennicy nie mogą przyjść na spotkanie z prezesem Kaczyńskim w spokoju, tylko muszą mierzyć się z grupą skrajnie wulgarnych, agresywnych osób - przekonywał.

Najnowszy sondaż o rządzie i inflacji to dla Mateusza Morawieckiego dotkliwy cios

Ekspertka wytknęła błędy Mateuszowi Morawieckiemu. Premier się nie popisał, zobacz zdjęcia

Mateusz Morawiecki postanowił iść z duchem czasu i stworzył newsletter. W najnowszym liście premiera można przeczytać między innymi, że "w całej Europie narasta bunt wobec politycznego marazmu i tego, że Europa odwraca się od własnych tradycji i bezmyślnie zmierza w kierunku nawet nie przepaści, ale jakiegoś bagna, w którym wszyscy potoniemy, robiąc miejsce dla innych cywilizacji". Poruszono również kwestię tradycyjnych wartości. Niestety, list szefa KPRM był naszpikowany błędami, co zrujnowało jego oficjalny charakter i naraziło szefa rządu na kpiny. Ekspertka ds. etykiety zwróciła uwagę na wszystkie uchybienia Mateusza Morawieckiego i jego współpracowników.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Polsat News

Tagi:

Ada RymaszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Wcześniej pracowałam w redakcjach TVN24, Kontakt24 oraz b2-biznes.pl. Jestem absolwentką dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, a obecnie studiuję politologię. Interesuję się polityką, lubię być na bieżąco z wydarzeniami z kraju i ze świata.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: adrianna.rymaszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Warszawski Cmentarz na Służewie. Źródło: Iberion

Wiadomości

Pabianice: Chciał wziąć odwet na zmarłej teściowej. Wylądował na komisariacie

Czytaj więcej >
Kalisz: pościg ulicami miasta, policjanci sięgnęli po broń

Wiadomości

Kalisz: Pościg ulicami miasta. Policjanci sięgnęli po broń

Czytaj więcej >
Tadeusz Rydzyk, sondaż uliczny

Wiadomości

Na bazarze pytał seniorów o Tadeusza Rydzyka. Ależ mu się oberwało

Czytaj więcej >
Śmiertelne potrącenie pieszego Włocławek

Wiadomości

Tragiczne w skutkach potrącenie. 70-letni mężczyzna zginął pod kołami samochodu

Czytaj więcej >
Emerytalna Bomba, oszustwo, emeryci

Wiadomości

Emeryci muszą uważać. Zmasowany atak oszustów na polskich seniorów

Czytaj więcej >
Działania strażaków, wybuch w bloku

Wiadomości

Opole. Niebezpieczny wybuch w bloku. Jedna osoba w szpitalu

Czytaj więcej >