Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Kaczyński dał zielone światło ws. kamieni milowych? Ważny komentarz z PiS
Irmina Jach
Irmina Jach 13.12.2022 22:17

Kaczyński dał zielone światło ws. kamieni milowych? Ważny komentarz z PiS

Jarosław Kaczyński
Piotr Molecki/East News

Jarosław Kaczyński miał zezwolić ministrom na realizację kamieni milowych narzuconych Polsce przez Komisję Europejską. Tylko te działania mogą zapewnić naszemu państwu wypłatę unijnych środków z Krajowego Planu Odbudowy. W rozmowie z portalem Wirtualna Polska głos w tej sprawie zabrał Radosław Fogiel z PiS.

Kaczyński dał zielone światło?

Radosław Fogiel przyznał, że obecnie toczą się prace nad realizacją niektórych kamieni milowych. Ich osiągnięcie ma być dla PiS priorytetowe. Przypomnijmy, że wspomniane kamienie milowe dotyczą przede wszystkim polskiego sądownictwa.

"Business Insider" donosił kilka tygodni temu, że rząd został poniekąd zmuszony do ugięcia karku przed Brukselą. Mateusz Morawiecki miał nieoficjalnie przyznawać, że bez pieniędzy z KPO polski budżet się rozleci. Polska ma otrzymać od KE łącznie prawie 35 mld euro.

- Ten dialog między nami a Komisją Europejską się toczy. Jest naszą intencją zrealizowanie tych zobowiązań, dlatego m.in. pracujemy nad ustawą wiatrakową - przyznał w rozmowie z portalem Wirtualna Polska Radosław Fogiel. Jego zdaniem ustawy mogą zostać przyjęte wspólnie z opozycją i wbrew Solidarnej Polsce.

- Każdy ma wolny głos w Sejmie. Jak opozycja będzie chciała nacisnąć zielony przycisk, to nikt nie będzie jej powstrzymywał. Jest za wcześnie, żeby o tym mówić. Pół roku temu dyskutowaliśmy o reformie Sądu Najwyższego. Izby Dyscyplinarnej nie ma, pieniędzy też nie ma. My też musimy brać uwagę wcześniejsze doświadczenia i upewniać się, że druga strona dotrzyma zobowiązań - podsumował polityk PiS dla WP.

Artykuły polecane przez goniec.pl:

Źródło: Wirtualna Polska