Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Jacek Jaworek

Jacek Jaworek

policja, Jacek Jaworek
07.02.2024 15:07 Sprawa Jacka Jaworka. Ciocia ocalałego chłopca zabrała głos

Czy kiedykolwiek uda się znaleźć Jacka Jaworka, mężczyznę podejrzanego o potrójne morderstwo? To pytanie zadają sobie eksperci kryminalistyki, policjanci, a przede wszystkim rodzina, tak boleśnie dotknięta tragedią. Siostra zamordowanej kobiety obawia się, że z czasem coraz trudniej będzie poznać prawdę. 

Krzysztof Jackowski Jacek Jaworek
08.01.2024 14:35 Krzysztof Jackowski wie, gdzie jest Jacek Jaworek? "Skojarzyły mi się bloki"

Gdzie jest Jacek Jaworek? Jasnowidz Krzysztof Jackowski ujawnił, że wie, co stało się z mężczyzną podejrzanym o potrójna morderstwo we wsi Borowce. Wszystko przez to, iż detektywi dali mu dotknąć czapkę zbiega poszukiwanego od lipca 2021 r.

Jacek Jaworek policja
24.10.2023 22:18 Wyniki sekcji zwłok znalezionych w lesie. Wiadomo, czy to Jacek Jaworek

Zwłoki Jacka Jaworka znalezione w lesie pod Częstochową? Śledczy otrzymali wyniki badań DNA, które zlecono po znalezieniu ciała w stanie rozkładu 14 października w miejscowości Żuraw. Jednoznaczna deklaracja prokuratury.

Jaworek
18.10.2023 19:41 W lesie odnaleziono ludzkie szczątki. Czy to poszukiwany Jacek Jaworek? Prokuratura informuje

W sobotę 14 października jeden ze spacerowiczów w lesie pod Mstowem w okolicach Żurawia (woj. śląskie) natknął się na ludzkie szczątki. Prokuratura poinformowała, że wszczęto śledztwo w sprawie zabójstwa mężczyzny o nieustalonej tożsamości. Rzecznik prasowy częstochowskiej prokuratury odniósł się również do doniesień, jakoby szczątki należały do poszukiwanego od dawna Jacka Jaworka.

Jacek Jaworek dom
15.10.2023 13:13 Zwłoki Jacka Jaworka znalezione 20 km od wsi Borowce? Policja komentuje

Jacek Jaworek został znaleziony? Policja potwierdziła, iż w lesie niedaleko wsi Borowce ujawniono zwłoki w stanie znacznego rozkładu. Policja zabrała głos i wydała jednoznaczny komunikat. Trzeba opierać się na konkretnym dowodzie.

Jacek Jaworek dom
11.07.2023 09:32 Sąsiad Jacka Jaworka ujawnił prawdę o kulisach zbrodni. "Mówił, że ma wszystkiego dość"

Sąsiad Jacka Jaworka pił z nim alkohol tuż przed dokonaniem potrójnego morderstwa we wsi Borowce. Mężczyzna ujawnił, że podejrzewany zabójstwo mężczyzna na kilka dni przed zbrodnią skarżył się na problemy. Pan Tomasz rzucił na sprawę nowe światło?

Jacek Jaworek dom
10.07.2023 11:35 Zbrodni w Borowcach można było uniknąć? Dwa dni wcześniej bliscy Jacka Jaworka poszli na policję

Zbrodni w Borowcach można było uniknąć? Na dwa dni przed morderstwami, o które oskarżany jest Jacek Jaworek, policja otrzymała jednoznaczne zgłoszenie. Janusz i Justyna przyszli na komisariat w poszukiwaniu pomocy, ich słowa zwiastowały tragedię. Zamordowana kobieta nawet tuż przed śmiercią dzwoniła na numer alarmowy. - Na nagraniu nie ma dużo - ujawniła jedna z przyjaciółek zamordowanej szwagierki Jacka Jaworka.

Jacek Jaworek
08.07.2023 14:44 Mijają dwa lata od tragedii w Borowcach. Mieszkańcy wsi zabrali głos

Za dwa dni miną dwa lata od makabry w Borowcach. Jacek Jaworek zamordował brata, bratową i jednego z ich dwóch nastoletnich synów. Od tamtej pory pozostaje nieuchwytny. Mieszkańcy wsi mówią o nastroju, który panuje w ich miejscowości.

Policja Jacek Jaworek
05.06.2023 13:17 To koniec poszukiwań Jacka Jaworka? Jasny komunikat prokuratury

Jacek Jaworek. Co dalej ze sprawą podejrzanego o potrójne morderstwo we wsi Borowce? Prokuratura zawiesiła śledztwo, ale to nie kończy pracy osób zaangażowanych w znalezienie mężczyzny. - W zakresie poszukiwań Jacka Jaworka dalszym ciągu aktualne są dwie główne wersje śledcze - wyjawił prokurator Tomasz Ozimek.

Jacek Jaworek
01.06.2023 10:15 Niespodziewane informacje o Jacku Jaworku. Prokuratura podjęła decyzję

Prokuratura podjęła decyzję ws. śledztwa przeciwko Jackowi Jaworkowi. Co dalej ze sprawą podejrzanego o potrójne morderstwo w Borowcach? Śledczy nie będą na razie prowadzić dalszych działań. Prokuratura wydała specjalny komunikat. Prokurator Tomasz Ozimek podkreśla jednak, że nadal prowadzone będą poszukiwania.

Jacek Jaworek
03.04.2023 16:58 Zapadła ważna decyzja ws. Jacka Jaworka. Prokuratura potwierdziła

Zapadła ważna decyzja ws. Jacka Jaworka. Prokuratura zaakceptowała wniosek o przedłużenie śledztwa w jego sprawie do 20 lipca br. Mężczyzna jest podejrzany o potrójne morderstwo i od lipca 2021 roku jest nieuchwytny.

Prokuratura podjęła decyzję ws. śledztwa dotyczącego Jacka Jaworka
02.01.2023 13:49 Zapadła ważna decyzja ws. Jacka Jaworka. Prokuratura właśnie potwierdziła

Ważna decyzja śledczych w sprawie poszukiwań Jacka Jaworka. Informacje pozyskane od "globalnej firmy internetowej" z USA pozwoliły na przedłużenie śledztwa do 10 kwietnia. Na stole pozostały już tylko dwa scenariusze wydarzeń tego, co działo się po dokonaniu zbrodni we wsi Borowce.Jacek Jaworek przestaje być dla śledczych tajemnicą? Osoby zaangażowane w sprawę sipaja daleko poza granice Polski, by dowiedzieć się, co stało się z podejrzanym o potrójne morderstwo w Borowcach.Zapadła ważna decyzja dotycząca śledztwa ws. Jacka Jaworka. Pozwoliły na to materiały uzyskane od Amerykanów. Polska prokuratura chce jednak więcej. O co dokładnie chodzi?

krzysztof jackowski jacek jaworek
03.12.2022 11:49 Krzysztof Jackowski wie, co się stało z Jackiem Jaworkiem? Zdradził szczegóły swojej wizji

Jacek Jaworek jest oskarżony o zabójstwo swojego brata, jego żony i ich syna. Od ponad roku w poszukiwania 53-latka zaangażowanych jest wiele grup policji. W rozmowie z Super Expressem jasnowidz Krzysztof Jankowski podzielił się swoją wizją na temat mordercy.

Koniec poszukiwań ciała Jacka Jaworka, policja nie znalazła zwłok
24.11.2022 16:32 Policja skończyła trzydniową akcję poszukiwania ciała Jacka Jaworka. Śledztwo tkwi w martwym punkcie

Ciało Jacka Jaworka miało zostać odnalezione we wsi Borowce. Miało, bo policja potwierdziła, że po raz kolejny zaliczono fiasko. Śledczy po trzech dniach specjalnej akcji w lasach nieopodal miejsca zbrodni nie znaleźli żadnego śladu poszukiwanego mężczyzny.Jacek Jaworek pozostaje nieuchwytny i nadal nie można potwierdzić lub wykluczyć scenariusza dotyczącego śmierci podejrzanego o potrójne morderstwo. Policja po trzech dniach zakończyła specjalną akcję we wsi Borowce.

Służby intensywnie poszukują Jacka Jaworka, zaś mieszkańcy mówią o piętnie jakie nosi ich wioska po potrójnym morderstwie.
23.11.2022 22:19 Czy to oni chronią Jacka Jaworka? Mieszkańcy Borowców: "On wróci"

Służby prowadzą intensywne poszukiwania podejrzanego o potrójne morderstwo Jacka Jaworka, a okoliczni mieszkańcy mówią o swoich obawach oraz podejrzeniach względem oskarżonego. W akcję na terenie miejscowości Borowce oraz Ludwinów, zaangażowano 600 funkcjonariuszy oraz jednostki wspomagające z WOT, OSP, jak również GOPR. - Do śmierci będziemy z tym żyli - mówiła jedna z mieszkanek wsi.

Policja podjęła kolejną próbę znalezienia ciała Jacka Jaworka.
22.11.2022 16:44 Borowce. Kilkuset policjantów szuka ciała Jacka Jaworka. W akcji drony oraz GPS

Kilkuset policjantów zostało rozdysponowanych do akcji poszukiwawczej Jacka Jaworka. Funkcjonariusze wraz ze wsparciem WOT przeczesują tereny zalesione w Borowcach. Jak zaznaczają śledczy, działania te nie oznaczają, iż podejrzany o morderstwo mężczyzna nie żyje. Poszukiwania mają związek z jedną z hipotez przyjętych w trakcie postępowania.

Jacek Jaworek nie żyje? Policja we wsi Borowce prowadzi bardzo dokładne przeszukanie
21.11.2022 16:35 Jacek Jaworek nie żyje? Zmasowana akcja służb we wsi Borowce. "Poszukujemy zwłok"

Jacek Jaworek nie żyje? Policja w poniedziałek rozpoczęła specjalną trzydniową akcję poszukiwawczą na terenie wsi Borowce pod Częstochową. - Skupiamy się na poszukiwaniu zwłok - poinformowała mł. insp. Aleksandra Nowara.Jacek Jaworek po potrójnym morderstwie we wsi Borowce wcale nie uciekł z Polski, a zginął nieopodal domu, gdzie doszło do zbrodni. Okazuje się, że to scenariusz na poważnie rozpatrywany przez policję i śledczych.Mieszkańców wsi Borowce w poniedziałkowy poranek zaskoczyły tłumy policjantów ze specjalistycznym sprzętem. Śledczy liczą, że nowe okoliczności pozwolą na ustalenie losów Jacka Jaworka. Śmierć mężczyzny jest obecnie głównym wątkiem?

Śledztwo w sprawie zabójstwa trzech osób w Borowcach z lipca 2021 r. zostało wydłużone do stycznia przyszłego roku.
05.10.2022 16:48 Nowe fakty ws. Jacka Jaworka. Prokuratura przedłuża śledztwo

Prokuratura Rejonowa w Katowicach pozytywnie rozpatrzyła wniosek o wydłużenie śledztwa prowadzonego w związku z potrójnym morderstwem, do którego doszło 10 lipca 2021 r. w miejscowości Borowce. Zgodnie z postanowieniem, śledczy uzyskali dodatkowy czas do stycznia 2023 r. Zostanie on przeznaczony w szczególności na uzyskanie dostępu do globalnej sieci internetowej, mogącej zawierać informacje o logowaniach telefonu głównego podejrzanego Jacka Jaworka.Informacje w tym artykule zostały zweryfikowane w trzech niezależnych źródłach.

Jacek Jaworek nie jest jedyny, policja opublikowała komunikat
29.09.2022 09:55 Jacek Jaworek nie jest jedyny, ważny komunikat policji i trzy nazwiska, które powinieneś znać. "Możesz pomóc ich namierzyć"

Jacek Jaworek od 10 lipca 2021 r. stał się jednym z najbardziej poszukiwanych Polaków w całej Europie. Policja apeluje o pomoc, ale wskazuje, że nie tylko podejrzany o potrójne morderstwo we wsi Borowce należy do grona osób widniejących na liście EU Most Wanted. - Możesz pomóc ich namierzyć - czytamy w komunikacie Polskiej Policji.Jacek Jaworek po nocy z 9 na 10 lipca 2021 r. zapadł się pod ziemię i do dziś umyka policji. Śledczy nie ustają jednak w próbach dotarcia do podejrzanego o potrójne morderstwo i wyjaśnienie tego, co stało się za zamkniętymi drzwiami jednego z domów we wsi Borowce.Jacek Jaworek pozostaje na liście najbardziej poszukiwanych przestępców w Europie. Policja opublikowała nowy komunikat. Okazuje się, że 53-letni mężczyzna nie jest jedynym celem policjantów.

W rozmowie z "Faktem" kuzyn poszukiwanego Jacka Jaworka zdradził, co mogło poróżnić braci.
25.09.2022 16:24 Kuzyn Jacka Jaworka zdradził, co mogło doprowadzić do tragedii w Borowcach. "Na początku żyli jak w sielance"

Dom rodzinny, do którego został zaproszony przez swojego brata, Jacek Jaworek miał być głównym powodem sporów pomiędzy dwójką braci. W rozmowie z "Faktem" kuzyn poszukiwanego o potrójne morderstwo mężczyzny zdradził, iż po początkowej miłej przeprowadzce, wspólne mieszkanie pod jednym dachem stało się koszmarem.

Śledztwo w sprawie zabójstwa trzech osób w Borowcach z lipca 2021 r. zostało wydłużone do stycznia przyszłego roku.
20.09.2022 13:30 Prokuratura ujawniła nowe informacje ws. poszukiwań Jacka Jaworka. "Zakładamy, że żyje"

Po ponad roku od bestialskiej zbrodni w Borowcach policja ciągle nie ujęła Jacka Jaworka, głównego podejrzanego w sprawie popełnienia morderstwa. Mężczyzna zbiegł z miejsca zdarzenia i do tej pory jest poszukiwany. W sieci poczęły pojawiać się informacje o możliwym samobójstwie 52-latka, jednak prokuratura ma jasne stanowisko w tej sprawie i nie uznaje podejrzanego za zmarłego.

Przyjaciel i kuzyn Jacka Jaworka podzieli się opowieścią o ostatnich tygodniach życia mordercy przed popełnieniem zbrodni.
19.09.2022 20:38 Kuzyn Jacka Jaworka szczerze o podejrzanym mordercy. "Widać było, że wszystko go przerasta"

W rozmowie z "Faktem" przyjaciel i kuzyn poszukiwanego Jacka Jaworka podzielił się opowieścią o ostatnich tygodniach życia podejrzanego o morderstwo mężczyzny przed popełnieniem zbrodni. Według rozmówcy, myśl ta przez dłuższy czas dojrzewała u jego kuzyna za sprawą wielu skumulowanych frustracji.

Jacek Jaworek
18.09.2022 21:59 Przyjaciel Jacka Jaworka wie, co się z nim stało? "Z Jacka robi się Rambo"

Jacek Jaworek, który w lipcu ubiegłego roku zamordował brata, bratową i bratanka, wciąż pozostaje nieuchwytny. Policjanci, którzy są przekonani, że przestępca wciąż żyje, szukają go w Polsce i poza granicami naszego kraju. Tymczasem przyjaciele poszukiwanego uważają, że 53-latek dawno odebrał sobie życie.10 lipca będzie dla mieszkańców niewielkich Borowców datą, której nigdy nie uda im się wymazać z pamięci. To właśnie wtedy Jacek Jaworek wydał wyrok na życie najbliższych. Zabójca, mimo upływu ponad roku, wciąż nie znalazł się na policyjnym radarze.

Jacek Jaworek wciąż poza zasięgiem policji. Psycholog profiler nie wyklucza samobójstwa
16.09.2022 11:57 Jacek Jaworek wciąż poza zasięgiem policji, mogło dojść do samobójstwa. Na jaw wyszły nowe informacje

Podejrzewany o potrójne zabójstwo w Borowcach Jacek Jaworek wciąż pozostaje poza zasięgiem policji. Choć od zbrodni minął już ponad rok, śledczy wciąż nie mogą natrafić na żaden ślad mężczyzny, rozpatrując różne scenariusze jego ewentualnych kroków. Do sprawy postanowiła powrócić także redakcja "Uwagi!" TVN, która o opinię poprosiła profilera i psychologa. Po dokonaniu analizy ekspert ewidentnie skłania się ku jednej z zakładanych wersji.Zbrodnia w położonych pod Częstochową Borowcach wstrząsnęła w lipcu 2021 roku nie tylko okolicznymi mieszkańcami, ale całą Polską. Niemal wszyscy żyliśmy kolejnymi wstrząsającymi doniesieniami dotyczącymi okoliczności potrójnego zabójstwa, którego z zimną krwią miał dokonać na swoim bracie, bratowej i nastoletnim bratanku 52-letni Jacek Jaworek.Z koszmaru udało się ocaleć jedynie najmłodszemu członkowi rodziny, 13-letniemu Gianniemu, który ukradkiem uciekł przez okno do krewnych. Tylko on był świadkiem tragedii i mógł jednoznacznie wskazać mordercę. Zaraz po tym ruszyło policyjne śledztwo, mające doprowadzić Jaworka przed wymiar sprawiedliwości. Ten jednak zapadł się pod ziemię, a jego los do dziś pozostaje wielką niewiadomą.

Jacek Jaworek
01.07.2022 16:35 Jacek Jaworek wciąż nieuchwytny. Siostra zamordowanej żyje w strachu, wystosowała rozpaczliwy apel

Niedługo minie rok od brutalnej zbrodni w Borowcach, a jej sprawca, Jacek Jaworek, wciąż pozostaje nieuchwytny. Rodzina trójki ofiar i mieszkańcy wsi obawiają się, że repertuar działań służb został już wyczerpany i sprawa zostanie wkrótce zapomniana. Siostra zamordowanej wystosowała rozpaczliwy apel, w którym oświadczyła, że nie zgadza się na takie zakończenie historii.10 lipca 2021 roku we wsi Borowce rozegrał się prawdziwy dramat. W jednym z domów doszło do potrójnego morderstwa - z rąk własnego brata zginął Janusz, jego żona Justyna i syn Kuba. Uratował się jedynie 13-letni Gianni, który uciekł przez okno.Od tamtej pory mieszkańcy miejscowości żyją w ciągłym strachu, a policja pozostaje bezsilna. 52-letni Jacek Jaworek, sprawca zbrodni, oddał siedem strzałów i zniknął bez śladu. Funkcjonariusze zastanawiają się, czy mężczyzna w ogóle jeszcze żyje.

Policja.gov.pl
24.06.2022 16:37 Policja wciąż poszukuje Jacka Jaworka. Tak może dziś wyglądać zabójca z Borowców

Mieszkańcy wsi Borowce wciąż nie mogą otrząsnąć się po tragedii, która rozegrała się niemal rok temu na terenie ich miejscowości. Jacek Jaworek, psychopatyczny morderca z zimną krwią zastrzelił trzy osoby, po czym zapadł się pod ziemię. Po kilku miesiącach od tamtych tragicznych zdarzeń policja opublikowała specjalny komunikat dotyczący jego osoby. Funkcjonariusze informują, że mężczyzna, o ile w ogóle żyje, mógł znacząco zmienić swój wygląd.Długa noc z 9 na 10 lipca zapisała się czarnymi zgłoskami w historii wsi Borowce, jak również całego województwa śląskiego. W jednym z domów jednorodzinnych doszło do prawdziwej masakry. Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy, sprawcą rzezi jest 52-letni Jacek Jaworek. Mężczyzna wszedł do domu swojego brata, a następnie zaczął strzelać do domowników. Nie miał najmniejszej litości dla 44-letniego Janusza, 44-letniej żony Justyny oraz ich 17-letniego syna Jakuba. Swoja zbrodnię popełnił z pełną premedytacją. Feralnej nocy w domu był też drugi syn zamordowanego małżeństwa, 13-letni Gianni. Chłopiec zdołał jednak przeżyć masakrę. Zachował przytomność umysłu i schował się w szafie, by następnie wydostać się z domu i uciec do pobliskiego domu kuzynów.Na miejsce zadysponowano kilka jednostek policji, a także niezbędne służby. Gdy przybyli na miejsce, po podejrzanym Jacku Jaworku nie było żadnego śladu.

Jacek Jaworek
11.05.2022 15:41 Przełomowy ruch prokuratury w sprawie Jacka Jaworka. Śledczy nie mieli innego wyjścia

Prokuratura w Częstochowie podjęła decyzję o zawieszeniu śledztwa w sprawie zbrodni w Borowcach, do której doszło w lipcu 2021 roku. Podejrzany o zamordowanie brata, bratowej i ich syna Jacek Jaworek wciąż pozostaje na wolności, a śledczy przyznają, że ich możliwości wyczerpały się.Trwające od prawie roku poszukiwania Jacka Jaworka nadal nie przyniosły efektu. Za mężczyzną wydano czerwoną notę Interpolu i Europejski Nakaz Aresztowania, jednak ten wciąż jest nieuchwytny. Śledczy załamują więc ręce, bo bez złapania podejrzanego, nie mogą postawić żadnych zarzutów.

Policja przeszukała wieś, gdzie zdaniem jasnowidza Krzysztofa Jackowskiego miało znajdować się ciało Jacka Jaworka
24.01.2022 20:31 Nowe informacje w sprawie Jacka Jaworka. Policja przeszukała wieś nieopodal Borowców

Poszukiwania Jacka Jaworka trwają. Policja sprawdziła grudniowy trop, według którego zwłoki podejrzanego o potrójne morderstwo we wsi Borowce miało być ukryte we wsi Poraj. Śmierć Jacka Jaworka jest jednym ze scenariuszy przyjętych przez śledczych.Policja nieustannie przypomina, że Jacek Jaworek może ukrywać się "w zasięgu wzroku". Służby postanowiły specjalną kampanią informacyjną zwrócić uwagę, że poszukiwani przestępcy bardzo rzadko unikają wymiaru sprawiedliwości w lasach i piwnicach.- Poszukiwani przestępcy często zmieniają nie tylko swój wygląd i dane osobowe, ale także prowadzą całkiem inne, normalne życie. Zakładają nowe rodziny, są przykładnymi obywatelami i zgodnymi sąsiadami - przekazała w ważnym komunikacie Polska Policja.Okazuje się, że śledczy biorą pod uwagę również scenariusz dotyczący śmierci Jacka Jaworka. Policjanci zbadali trop, który w grudniu przekazał... jasnowidz Krzysztof Jackowski.Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

  • 1
  • 2