Goniec.pl > Polska > Policja wciąż poszukuje Jacka Jaworka. Tak może dziś wyglądać zabójca z Borowców
Piotr Dutka
Piotr Dutka 24.06.2022 16:37

Policja wciąż poszukuje Jacka Jaworka. Tak może dziś wyglądać zabójca z Borowców

Policja.gov.pl
Policja.gov.pl

Mieszkańcy wsi Borowce wciąż nie mogą otrząsnąć się po tragedii, która rozegrała się niemal rok temu na terenie ich miejscowości. Jacek Jaworek, psychopatyczny morderca z zimną krwią zastrzelił trzy osoby, po czym zapadł się pod ziemię. Po kilku miesiącach od tamtych tragicznych zdarzeń policja opublikowała specjalny komunikat dotyczący jego osoby. Funkcjonariusze informują, że mężczyzna, o ile w ogóle żyje, mógł znacząco zmienić swój wygląd.

Długa noc z 9 na 10 lipca zapisała się czarnymi zgłoskami w historii wsi Borowce, jak również całego województwa śląskiego. W jednym z domów jednorodzinnych doszło do prawdziwej masakry. Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy, sprawcą rzezi jest 52-letni Jacek Jaworek.

Mężczyzna wszedł do domu swojego brata, a następnie zaczął strzelać do domowników. Nie miał najmniejszej litości dla 44-letniego Janusza, 44-letniej żony Justyny oraz ich 17-letniego syna Jakuba. Swoja zbrodnię popełnił z pełną premedytacją.

Feralnej nocy w domu był też drugi syn zamordowanego małżeństwa, 13-letni Gianni. Chłopiec zdołał jednak przeżyć masakrę. Zachował przytomność umysłu i schował się w szafie, by następnie wydostać się z domu i uciec do pobliskiego domu kuzynów.

Na miejsce zadysponowano kilka jednostek policji, a także niezbędne służby. Gdy przybyli na miejsce, po podejrzanym Jacku Jaworku nie było żadnego śladu.

Policja opublikowała zdjęcia poszukiwanego Jacka Jaworka

Oczywiście od razu rozpoczęto poszukiwania, wydano międzynarodowy list gończy, wykorzystywano media, aczkolwiek podjęte działania nie przyniosły pożądanych rezultatów. Co niezwykle ważne dla całości śledztwa, nie odnaleziono również broni, która została wykorzystana do brutalnego mordu.

Śląska policja poinformowała, że w tej wstrząsającej sprawie wciąż prowadzone jest szczegółowe śledztwo. Jacek Jaworek w dalszym ciągu jest poszukiwany przez policję na całym świecie za potworną zbrodnię, jaką jest zabójstwo własnej rodziny.

Mężczyzna rozpłynął się w powietrzu i nadal pozostaje nieuchwytny dla polskiej policji. Dokładnie nie wiadomo, czy się ukrywa, czy może prześladowany wyrzutami sumienia, postanowił odebrać sobie życie.

Policja opublikowała przygotowane przez biegłego portrety progresywne mężczyzny. Pokazano, jak przez niepełny rok mógł zmienić się jego wizerunek.

Policja.gov.pl

Mundurowi proszą o kontakt wszystkie osoby, które posiadają niezbędne wskazówki mogące pomóc ustalić miejsce pobytu mordercy. Wydano w tej sprawie pilny komunikat.

Wszystkie osoby, które mają informacje o miejscu pobytu Jacka Jaworka, proszone są o kontakt z Wydziałem Kryminalnym KWP w Katowicach tel. 798031306, Komendą Miejską Policji w Częstochowie tel. 47 858 1255, albo z najbliższą jednostką policji tel. alarmowy 112.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Policja Śląska / Goniec.pl