Goniec.pl
Jacek Jaworek nie jest jedyny, policja opublikowała komunikat

materiałī policyjne

Jacek Jaworek nie jest jedyny, ważny komunikat policji i trzy nazwiska, które powinieneś znać. "Możesz pomóc ich namierzyć"

29 Września 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Jacek Jaworek od 10 lipca 2021 r. stał się jednym z najbardziej poszukiwanych Polaków w całej Europie. Policja apeluje o pomoc, ale wskazuje, że nie tylko podejrzany o potrójne morderstwo we wsi Borowce należy do grona osób widniejących na liście EU Most Wanted. - Możesz pomóc ich namierzyć - czytamy w komunikacie Polskiej Policji.

Jacek Jaworek po nocy z 9 na 10 lipca 2021 r. zapadł się pod ziemię i do dziś umyka policji. Śledczy nie ustają jednak w próbach dotarcia do podejrzanego o potrójne morderstwo i wyjaśnienie tego, co stało się za zamkniętymi drzwiami jednego z domów we wsi Borowce.

POLICJA WYPADEK NOC

Nocna tragedia na DK11. Osobówka zmiażdżona przez ciężarówkę. Nie żyją dwie osoby

CZYTAJ DALEJ

Jacek Jaworek pozostaje na liście najbardziej poszukiwanych przestępców w Europie. Policja opublikowała nowy komunikat. Okazuje się, że 53-letni mężczyzna nie jest jedynym celem policjantów.

Jacek Jaworek, Robert Czik, Adam Zając oraz Dariusz Drobik: policja apeluje

Jacek Jaworek oraz to, co się z nim stało, rozpala wyobraźnię wielu osób. Część wierzy, że mężczyzna nie żyje, kolejni amatorscy śledczy wskazują, że Jacek Jaworek wszystko dokładnie zaplanował i zaraz po zbrodni uciekł z kraju.

Policja oddala domysły i skupia się na dowodach. Śledczy robią wszystko, by doprowadzić Jacka Jaworka przed oblicze sprawiedliwości. Kolejną z akcji mających w tym pomóc jest kampania EU Most Wanted 2022 - Najbardziej poszukiwani przestępcy 2022.

Jacek Jaworek od ponad roku pozostaje nieuchwytny, policja nadal go szuka

Jacek Jaworek od ponad roku pozostaje nieuchwytny, policja nadal go szuka

W środę 28 września w profilu kampanii ENFAST (europejskiej sieci współpracy policyjnej zajmującej się poszukiwaniem najniebezpieczniejszych przestępców) pojawiło się ponad pięćdziesiąt profili przestępców.

Jacek Jaworek może zostać złapany dzięki jednej konkretnej wskazówce. Policjanci wiedzą, że większość przestępców może zostać zatrzymana dzięki konkretnej wiadomości.

Jacek Jaworek wpadnie dzięki jednej wskazówce?

Jacek Jaworek wpadnie dzięki jednej wskazówce?

- Wystarczy jeden wskazówka, by ich namierzyć. Gra skończona, możesz pomóc ich namierzyć - słyszymy w specjalnym spocie kampanii namawiającej do dzielenia się informacjami na temat poszukiwanych. Kto jeszcze prócz Jacka Jaworka znajduje się na celowniku śledczych? W grę weszły trzy nazwiska: Robert Czik, Adam Zając oraz Dariusz Drobik.

Dwie królowe i król, ale nie chodzi o brytyjską rodzinę królewską, a o przestępców

Policja w najnowszej akcji nadała poszukiwanym przestępcom kryptonimy mające wyjaśnić, jakie zarzuty i podejrzenia na nich ciążą. Zainspirowane one zostały grą w karty. W najnowszym komunikacie policji czytamy między innymi o Robercie Cziku.

W rozmowie z "Faktem" kuzyn poszukiwanego Jacka Jaworka zdradził, co mogło poróżnić braci.

Kuzyn Jacka Jaworka zdradził, co mogło doprowadzić do tragedii w Borowcach. "Na początku żyli jak w sielance"

CZYTAJ DALEJ

Robert Czik otrzymał kryptonim Król. "The King" - oznacza szefa zorganizowanej grupy przestępczej, który jest trzonem nielegalnej działalności grupy.

Robert Czik: poznajesz go? Zadzwoń na policję

Robert Czik: poznajesz go? Zadzwoń na policję

Kolejnym poszukiwanym w całej Europie Polakiem jest Adam Zając. Tym razem użyto określenia "Królowa", które oznacza handlarzy narkotykami, którzy odgrywają kluczową rolę w zorganizowanych grupach przestępczych i mają niewielki szacunek dla prawa.

Adam Zając i Dariusz Drobik to poszukiwane przez policję "królowe"

Adam Zając i Dariusz Drobik to poszukiwane przez policję "królowe"

Dariusz Drobik także jest "Królową". Policja opublikowała zdjęcia podejrzanych. Tak samo, jak Jacek Jaworek mają oni specjalne zakładki policyjnych stronach, gdzie po wpisaniu imienia i nazwiska można zapoznać się z dokładniejszą charakterystyką oraz podstawą prawną do ich ścigania.

Każda osoba, która może posiadać informacje przydatne w ustaleniu miejsc pobytu wskazanych osób, proszona jest o kontakt z najbliższą jednostką Policji lub przesłanie anonimowego zgłoszenia za pośrednictwem formularzy dostępnych na stronie internetowej kampanii lub poszukiwani.policja.pl

Stanowo/YouTube

Nie tylko dzieci z Kurim. Zbrodnie na dzieciach, które wstrząsnęły Polską

Nie tylko dzieci z Kurim - w Polsce również dochodziło do okrutnych zbrodni na dzieciach. Przedstawiamy jedne z najbardziej przerażających.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: goniec.pl, materiały policyjne

Tagi:

Agata JaroszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

Polacy gorzko o horrendalnych premiach dla piłkarzy po mundialu w Katarze. "Za co?"

Czytaj więcej >
Policja

Wiadomości

Aresztowano podejrzanego o "oszustwo na policjanta". Odebrał seniorce 13 tys. zł

Czytaj więcej >
Jarosław Kaczyński uderzył w lekarzy

Wiadomości

Kaczyński wytyka lekarzom pensje. Ile zarabiają naprawdę?

Czytaj więcej >
Jarosław Kaczyński

Wiadomości

Były prezes TVP zabrał głos ws. pomysłu PiS. "To jedyny powód"

Czytaj więcej >
Włodzimierz Cimoszewicz

Wiadomości

Włodzimierz Cimoszewicz wygrał w sądzie z TVP. Stacja ma przeprosić i wpłacić na WOŚP

Czytaj więcej >
MOs810/Wikimedia Commons

Wiadomości

Poznań: Mężczyzna zaatakował kobietę w autobusie. Próbował wydłubać jej oczy

Czytaj więcej >