Goniec.pl
Jacek Jaworek nie żyje? Policja we wsi Borowce prowadzi bardzo dokładne przeszukanie

Policja.gov.pl; KMP Rybnik

Jacek Jaworek nie żyje? Zmasowana akcja służb we wsi Borowce. "Poszukujemy zwłok"

21 Listopada 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Jacek Jaworek nie żyje? Policja w poniedziałek rozpoczęła specjalną trzydniową akcję poszukiwawczą na terenie wsi Borowce pod Częstochową. - Skupiamy się na poszukiwaniu zwłok - poinformowała mł. insp. Aleksandra Nowara.

Jacek Jaworek po potrójnym morderstwie we wsi Borowce wcale nie uciekł z Polski, a zginął nieopodal domu, gdzie doszło do zbrodni. Okazuje się, że to scenariusz na poważnie rozpatrywany przez policję i śledczych.

Łódź. Cmentarny złodziej poszukiwany, wyznaczono wysoką nagrodę

Łódź. Cmentarny złodziej poszukiwany. Rodzina wyznaczyła wysoką nagrodę

CZYTAJ DALEJ

Mieszkańców wsi Borowce w poniedziałkowy poranek zaskoczyły tłumy policjantów ze specjalistycznym sprzętem. Śledczy liczą, że nowe okoliczności pozwolą na ustalenie losów Jacka Jaworka. Śmierć mężczyzny jest obecnie głównym wątkiem?

Jacek Jaworek: policja w Borowcach szuka zwłok

Jacek Jaworek w lipcu 2021 rozpłynął się w powietrzu. Policjanci podejrzewają, że to właśnie on stoi za zabójstwem brata, szwagierki oraz bratanka. Znalezienie podejrzanego jest kluczowe dla sprawy. Najnowsze informacje na temat działań policji rzucają na śledztwo zupełnie nowe światło. Jacek Jaworek nie żyje?

Za Jackiem Jaworkiem wydano Europejski Nakaz Aresztowania, ale może okazać się on zbędny. Śledczy biorą pod uwagę, że podejrzany o potrójne morderstwo nigdy nie opuścił okolicy, gdzie dokonał zbrodni.

We wsi Borowce pojawiły się zastępy służb. Mieszkańcy mieli prawo czuć się zaniepokojeni, gdy usłyszeli, że chodzi o Jacka Jaworka. Policja potwierdziła, że akcja potrwa trzy dni i ma jeden cel: znalezienie ciała poszukiwanego.

- Skupiamy się na poszukiwaniu zwłok więc również jest używany specjalistyczny sprzęt - przekazała młodszy inspektor Aleksandra Nowara, oficer prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

W rozmowie z "Faktem" kuzyn poszukiwanego Jacka Jaworka zdradził, co mogło poróżnić braci.

Kuzyn Jacka Jaworka zdradził, co mogło doprowadzić do tragedii w Borowcach. "Na początku żyli jak w sielance"

CZYTAJ DALEJ

Śledczy liczą, że zimowa aura pomoże w poszukiwaniach Jacka Jaworka

We wsi Borowce pojawili się nie tylko policjanci. Kilkuset funkcjonariuszy wspierają strażacy oraz ratownicy GOPR. Poszukiwania Jacka Jaworka w okolicy dokonania potrójnego morderstwa wznowione. Oficer prasowa uspokaja jednak i wskazuje, że nie są to nietypowe działania. Nie wynikają także z nowego tropu.

- Policjanci komendy wojewódzkiej wspierani przez policjantów oddziału prewencji są na miejscu w rejonie wsi Borowce. Co jakiś czas tam jesteśmy, wyznaczamy sobie kolejne cele, wyznaczamy mniejszy lub większy teren i przeszukujemy bardzo skrupulatnie - wyjaśniła mł. insp. Aleksandra Nowara.

Dlaczego poszukiwania Jacka Jaworka wznowiono akurat teraz? Śledczy liczą, że zimowa aura pomoże w odkryciu zwłok Jacka Jaworka. Brak liści na drzewach, a więc większa przejrzystość oraz upływ czasu mogą być ważnym czynnikiem w ustaleniu miejsca przebywania zwłok podejrzanego.

Wiadomo, że akcja potrwa minimum trzy dni. Policjanci, strażacy i ratownicy GOPR będą dokładnie przeczesywać teren o promieniu 5 km od domu, gdzie doszło do potrójnego morderstwa.

poszukiwani przestępcy

Policja apeluje do Polaków. Pokazała wizerunki groźnych przestępców, potrzebna jest pomoc

Prezentujemy galerię przestępców poszukiwanych przez polską policję za ciężkie wykroczenia wraz z ich rysopisem. Wśród zarzucanych przestępstw znajdują się m.in. zabójstwa, rozboje, pobicia i udział w grupach przestępczych. /Fot. Policja

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl

Źródło: pap

Tagi:

Agata JaroszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

Polacy gorzko o horrendalnych premiach dla piłkarzy po mundialu w Katarze. "Za co?"

Czytaj więcej >
Policja

Wiadomości

Aresztowano podejrzanego o "oszustwo na policjanta". Odebrał seniorce 13 tys. zł

Czytaj więcej >
Jarosław Kaczyński uderzył w lekarzy

Wiadomości

Kaczyński wytyka lekarzom pensje. Ile zarabiają naprawdę?

Czytaj więcej >
Jarosław Kaczyński

Wiadomości

Były prezes TVP zabrał głos ws. pomysłu PiS. "To jedyny powód"

Czytaj więcej >
Włodzimierz Cimoszewicz

Wiadomości

Włodzimierz Cimoszewicz wygrał w sądzie z TVP. Stacja ma przeprosić i wpłacić na WOŚP

Czytaj więcej >
MOs810/Wikimedia Commons

Wiadomości

Poznań: Mężczyzna zaatakował kobietę w autobusie. Próbował wydłubać jej oczy

Czytaj więcej >