Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Jacek Jaworek nie żyje? Zmasowana akcja służb we wsi Borowce. "Poszukujemy zwłok"
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 21.11.2022 16:35

Jacek Jaworek nie żyje? Zmasowana akcja służb we wsi Borowce. "Poszukujemy zwłok"

Jacek Jaworek nie żyje? Policja we wsi Borowce prowadzi bardzo dokładne przeszukanie
Policja.gov.pl; KMP Rybnik

Jacek Jaworek nie żyje? Policja w poniedziałek rozpoczęła specjalną trzydniową akcję poszukiwawczą na terenie wsi Borowce pod Częstochową. - Skupiamy się na poszukiwaniu zwłok - poinformowała mł. insp. Aleksandra Nowara.

Jacek Jaworek po potrójnym morderstwie we wsi Borowce wcale nie uciekł z Polski, a zginął nieopodal domu, gdzie doszło do zbrodni. Okazuje się, że to scenariusz na poważnie rozpatrywany przez policję i śledczych.

Mieszkańców wsi Borowce w poniedziałkowy poranek zaskoczyły tłumy policjantów ze specjalistycznym sprzętem. Śledczy liczą, że nowe okoliczności pozwolą na ustalenie losów Jacka Jaworka. Śmierć mężczyzny jest obecnie głównym wątkiem?

Jacek Jaworek: policja w Borowcach szuka zwłok

Jacek Jaworek w lipcu 2021 rozpłynął się w powietrzu. Policjanci podejrzewają, że to właśnie on stoi za zabójstwem brata, szwagierki oraz bratanka. Znalezienie podejrzanego jest kluczowe dla sprawy. Najnowsze informacje na temat działań policji rzucają na śledztwo zupełnie nowe światło. Jacek Jaworek nie żyje?

Za Jackiem Jaworkiem wydano Europejski Nakaz Aresztowania, ale może okazać się on zbędny. Śledczy biorą pod uwagę, że podejrzany o potrójne morderstwo nigdy nie opuścił okolicy, gdzie dokonał zbrodni.

We wsi Borowce pojawiły się zastępy służb. Mieszkańcy mieli prawo czuć się zaniepokojeni, gdy usłyszeli, że chodzi o Jacka Jaworka. Policja potwierdziła, że akcja potrwa trzy dni i ma jeden cel: znalezienie ciała poszukiwanego.

- Skupiamy się na poszukiwaniu zwłok więc również jest używany specjalistyczny sprzęt - przekazała młodszy inspektor Aleksandra Nowara, oficer prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Śledczy liczą, że zimowa aura pomoże w poszukiwaniach Jacka Jaworka

We wsi Borowce pojawili się nie tylko policjanci. Kilkuset funkcjonariuszy wspierają strażacy oraz ratownicy GOPR. Poszukiwania Jacka Jaworka w okolicy dokonania potrójnego morderstwa wznowione. Oficer prasowa uspokaja jednak i wskazuje, że nie są to nietypowe działania. Nie wynikają także z nowego tropu.

- Policjanci komendy wojewódzkiej wspierani przez policjantów oddziału prewencji są na miejscu w rejonie wsi Borowce. Co jakiś czas tam jesteśmy, wyznaczamy sobie kolejne cele, wyznaczamy mniejszy lub większy teren i przeszukujemy bardzo skrupulatnie - wyjaśniła mł. insp. Aleksandra Nowara.

Dlaczego poszukiwania Jacka Jaworka wznowiono akurat teraz? Śledczy liczą, że zimowa aura pomoże w odkryciu zwłok Jacka Jaworka. Brak liści na drzewach, a więc większa przejrzystość oraz upływ czasu mogą być ważnym czynnikiem w ustaleniu miejsca przebywania zwłok podejrzanego.

Wiadomo, że akcja potrwa minimum trzy dni. Policjanci, strażacy i ratownicy GOPR będą dokładnie przeczesywać teren o promieniu 5 km od domu, gdzie doszło do potrójnego morderstwa.

Artykuły polecane przez Goniec.pl

Źródło: pap