Goniec.pl > Wiadomości > Tadeusz Rydzyk boi się. Drży na myśl, co stanie się w październiku w Polsce
Kacper Kulpicki
Kacper Kulpicki 29.09.2023 11:30

Tadeusz Rydzyk boi się. Drży na myśl, co stanie się w październiku w Polsce

Tadeusz Rydzyk
Pawel Wodzynski/East News

Ojciec Tadeusz Rydzyk należy do pochlebców obecnej władzy, dlatego coraz bardziej martwią go najnowsze i nienapawające zbytnim optymizmem sondaże. Założyciel Radia Maryja jest pełen obaw o przyszłość firmowanych przez siebie przedsięwzięć, a o swoich rozterkach przejmującym głosem opowiedział na antenie Radia Maryja. Ojciec Tadeusz Rydzyk nie ukrywał, że kwestia pomyślnych wyników wyborów jest dla niego absolutnie priorytetowa. Jakie słowa padły w Radiu Maryja?

Tadeusz Rydzyk martwi się o wynik wyborów

Ojciec Tadeusz Rydzyk na bieżąco śledzi medialne doniesienia na temat kampanii wyborczej, więc z pewnością usłyszał także o niedawnym ogłoszeniu lidera opozycji.

Donald Tusk podzielił się wynikami wewnętrznych sondaży, z których wynika jasno - pomiędzy PiS a KO jest tylko 2. proc. różnicy. Partie zdobywają wśród ankietowanych odpowiednio 34,9 proc. i 32,8 proc. Najsłynniejszy redemptorysta w Polsce jest świadomy tego, że ewentualna nowa władza nie będzie sprzyjać jego interesom. Rozemocjonowany powiedział o tym słuchaczom Radia Maryja.

Wiadomości TVP nie odpuszczają Agnieszce Holland. Danuta Holecka zmieniła minę w sekundę

Tadeusz Rydzyk zaapelował do wyborców w Radiu Maryja

Ojciec Tadeusz Rydzyk mówił o Polsce i Polakach mających dokonać w jego mniemaniu historycznego wyboru, który będzie miał swoje konsekwencje przez następne lata. 

- Boję się o przyszłość Ojczyzny. Jeżeli pewne siły, które tak krzyczą, dojdą do władzy - zniszczą Polskę. Możemy się już nie podnieść przez wiele lat. Będzie zniewolenie na własne życzenie - mówił Tadeusz Rydzyk podczas spontanicznego łączenia telefonicznego w ramach audycji "Rozmowy niedokończone". 

- Róbcie wszystko, aby iść do wyborów i dobrze wybrać - agitował. Niektórzy pięknie mówią o Polsce, ale popatrzmy, gdzie byli przedtem. Popatrzmy, z kim oni teraz są, jakie mają poglądy, co mówią. Katolik ma wybierać po katolicku. Wybierajmy tych, którzy uwiarygodnili się przez czyny - dyrektor katolickiej rozgłośni zmyślnie operował emocjami słuchaczy. 

Zasiewania ziarna niepokoju w wykonaniu Tadeusza Rydzyka słuchał w studiu gość, polityk PiS Jan Dziedziczak. - Ludzie popełniają błędy, ale wyborcy mają prawo i obowiązek wybierać tych, którzy zachowują się godnie, tak jak trzeba, tzn. nie kolaborują z wrogami Polski, a zależy im na bezpieczeństwie naszej Ojczyzny - usłyszelli odbiorcy Radia Maryja. Dlaczego Tadeusz Rydzyk tak gorliwie popiera partię rządzącą?

Tadeusz Rydzyk i pieniądze z PiS

Ojciec Tadeusz Rydzyk ma w tym sowity interes. Jak ujawnił ekonomista Rafał Mundry, władze PiS przekazywały (lub nadal to czynią) prowadzonej przez torunianina fundacji Lux Veritatis aż 36 900 tys. w cyklu miesięcznym za transmitowanie mszy świętych. 

Fundacja ojca Tadeusza Rydzyka mogła także liczyć na spore wpłaty ze strony Ministerstwa Obrony Narodowej. Jak mówi ekspert, w lipcu tego roku było to 140 tysięcy złotych w ramach akcji "Manewry PROobronne". 

Kolejną korzyścią ze strony nadzorowanego przez PiS ministerstwa była wpłata ujawniona kilka tygodni temu przez senatora KO Krzysztofa Brejzę. Twierdzi on, że z MON przelano do fundacji Lux Veritatis aż 648 tysięcy złotych, za które miano nagrać 36 odcinków promującego Wojsko Polskie programu "Zostać żołnierzem RP". Jak sądzicie, czy jeśli wygra opozycja, Tadeusz Rydzyk dalej będzie mógł liczyć na tak liczne i hojne granty?

Źródło: Radio Maryja