Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Tadeusz Rydzyk zaskoczył w Radiu Maryja. Skrytykował Czarnka na antenie
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 07.09.2023 19:45

Tadeusz Rydzyk zaskoczył w Radiu Maryja. Skrytykował Czarnka na antenie

Tadeusz Rydzyk, Przemysław Czarnek
Pawel Wodzynski/East News, Michal Zebrowski/East News

Ojciec Tadeusz Rydzyk zaskoczył słuchaczy Radia Maryja, dzwoniąc do rozgłośni i biorąc udział w jednej z audycji. Najsłynniejszy polski zakonnik miał ku temu ważny powód - chciał podzielić się m.in. swoją opinią na temat ministra Przemysława Czarnka. Wyznanie kapłana nie było jednak laurką na rzecz polityka. Choć przyznał on, że w wyborach zagłosuje na Prawo i Sprawiedliwość, padły także gorzkie słowa.

Tadeusz Rydzyk żali się w Radiu Maryja

Ojciec Tadeusz Rydzyk postanowił zadzwonić do programu “Rozmowy niedokończone”, w którym udział brali także minister Jacek Sasin, prezes Izby Gospodarczo-Handlowej Andrzej Jawroski oraz wiceminister obrony narodowej Michał Wiśniewski.

Już na wstępie zakonnik bez żadnej krępacji przyznał, że “wie, na co będzie głosował”. - Chyba każdy się domyśli. Nie jakieś małe partyjki, które podskakują - wyjawił, wskazując, że “do ludzi z PiS-u też ma zastrzeżenia”.

- Nawet do wspaniałych ludzi. Na przykład teraz powiem, że czekamy już chyba prawie rok na zatwierdzenie kierunku lekarskiego u nas. No i nie idzie to - pożalił się.

ZUS czeka na dokumenty do końca września. Bez tego nie dokona wypłaty

Zakonnik rozczarował się ministrem Czarnkiem

Redemptorysta nie zamierzał nawet ukrywać, że jest ogromnie rozczarowany, bo choć rządzi prawica, ani on, ani też zgromadzenie, Radio Maryja czy Telewizja Trwam i inne jego “dzieła” “nie mają z tego żadnych korzyści materialnych”. Jednocześnie zapewnił, że wszelkie doniesienia mówiące wprost przeciwnie są nieprawdziwe.

Na tym jednak nie był koniec, bo zakonnik postanowił jeszcze trochę ponarzekać i stwierdził, że czasem ma jeszcze bardziej "pod górkę" niż inni załatwiający sprawy w urzędach obywatele.

- Ja bardzo szanuję pana ministra Czarnka, ale - pierwszy raz to mówię - jestem do pewnego stopnia rozczarowany. Tak długo prosimy o wydział lekarski… Jeżeli robimy błędy jakieś w dokumentach, to niech nam powiedzą. Od czego ma tych dyrektorów? A jak ma tych dyrektorów do niczego, to przegonić to! Przegonić, to nie jest synekura, że będzie sobie siedział. Każdy ma pracować dobrze - poradził rozżalony, dodając, że w Radiu Maryja “szkodników” nie trzymają.

W tym roku medycyny w Toruniu nie będzie

O planach kształcenia młodych lekarzy w Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu Radio Maryja poinformowało w kwietniu br. Uczelnia złożyła nawet wymagane dokumenty do Ministerstwa Edukacji i Nauki, mając nadzieję, że kierunek lekarski ruszy już w październiku, jednak, jak widać, nie będzie to możliwe.

Póki co w AKSiM można studiować m.in. dziennikarstwo, politologię czy pielęgniarstwo (studia licencjackie). W nowym roku akademickim po raz pierwszy otwarty został nabór na prawo.

Źródło: Gazeta.pl, Radio Maryja