Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Radio Maryja

Radio Maryja

Radio Maryja

Tadeusz Rydzyk
03.06.2024 16:14 Ważny komunikat Radia Maryja. ”Kłamstwa o imperium ojca Rydzyka"

Zespół Wspierania Radia Maryja odpowiada na ”kłamstwa o ojcu dyrektorze”. W najnowszym komunikacie stwierdza, że naruszeniem praw obywatelskich, które przysługują również kapłanowi, jest głoszenie nieprawdziwych informacji o ”imperium ojca Rydzyka”. Sympatycy rozgłośni odnoszą się tym samym do ostatniej wypowiedzi premiera Donalda Tuska. 

Tadeusz Rydzyk
27.05.2024 21:34 Tadeusz Rydzyk skarży się na Donalda Tuska. Mówi o "demonach kłamstwa"

Tadeusz Rydzyk ma poważny kłopot. Po tym, jak premier Donald Tusk zapewnił, że ukróci hojne dotowanie imperium redemptorysty, ten wpadł w niemałą panikę. Aby stanąć w swojej obronie, zaatakował szefa rządu na antenie Radia Maryja, zarzucając mu hejt i fałsz. Rozwiązania swoich problemów może szukać już tylko w modlitwie w intencji oddalenia demonów kłamstwa, do której zaprasza słuchaczy.

Tadeusz Rydzyk
19.05.2024 21:14 Tadeusz Rydzyk nagle zabrał głos podczas mszy. Zaapelował do Polaków

Ojciec Tadeusz Rydzyk podczas uroczystości 8. rocznicy konsekracji Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II wygłosił ważny apel do Polaków. Toruński duchowny mówił o wolności, nawiązując do ważnych dla Polski rocznic.

Tadeusz Rydzyk
13.05.2024 22:01 Niebywałe, jak mieszka Tadeusz Rydzyk. Wiele osób będzie zaskoczonych

Niewiele osób wie, gdzie i jak mieszka Tadeusz Rydzyk. Najsłynniejszy polski zakonnik kojarzony jest z synonimem luksusu i wielkich inwestycji. Pieniądze, jakie trafiają do Radia Maryja, nie są wykorzystywane jednak do zapewnienia wygód redemptoryście. Wyposażenie jego pokoju jest bowiem wyjątkowo skromne.

Tadeusz Rydzyk
25.04.2024 16:37 Tadeusz Rydzyk liczy każdy grosz? Zdecydował się na ważny krok

Ojciec Tadeusz Rydzyk powoli przygotowuje się na trudne czasy? Jak wynika z relacji gości kawiarni należącej do Fundacji Lux Veritatis, mimo iż ceny na miejscu wciąż są przystępne, to w ostatnim czasie nieco wzrosły. Ile trzeba zapłacić za obiad u Rydzyka?

Tadeusz Rydzyk
22.04.2024 09:40 Tadeusz Rydzyk liczy na 1,5 proc. podatku słuchaczy. Zaapelował o pilną pomoc

Tadeusz Rydzyk ponownie prosi słuchaczy Radia Maryja o pieniądze. Jak co roku redemptorysta apeluje o przekazanie 1,5 proc. podatku na rzecz Fundacji “Nasza Przyszłość”. Zostało tylko 9 dni, aby to zrobić. Niektórzy emeryci mimo chęci nie będą mogli jednak tego zrobić. Powodem jest wysokość ich świadczenia wypłacanego przez ZUS.

Rydzyk
09.04.2024 16:14 W Radiu Maryja zapytał o wyniki wyborów. Po chwili zadzwonił ojciec Rydzyk

Jeden z dziennikarzy zadzwonił na antenę Radia Maryja i zapytał księdza prowadzącego program o jego ocenę wyniku wyborów samorządowych w Toruniu. Duchowny przez moment nie wiedział, jak zareagować, ale ostatecznie wybrnął z sytuacji. Po chwili, ku zaskoczeniu słuchaczy ze specjalnym przesłaniem zadzwonił sam ojciec Rydzyk.

Tadeusz Rydzyk
04.04.2024 17:47 Radio Maryja nagle przestało nadawać. Tadeusz Rydzyk zabrał głos

Niespodziewane problemy Tadeusza Rydzyka. W środę (03.04) w godzinach wieczornych słuchacze Radia Maryja zostali nagle odcięci od rozgłośni. Audycja “Rozmowy niedokończone” nie została przerwana, niemniej doszło do zakłócenia sygnału. Medium zakonnika wydało specjalne oświadczenie w związku z problemami technicznymi.

Tadeusz Rydzyk
22.03.2024 17:21 Tadeusz Rydzyk nie wytrzymał podczas modlitwy na Jasnej Górze

Na pielgrzymce do Jasnej Góry z ust o. Tadeusza Rydzyka padły mocne słowa na temat planowanych zmian w przepisach. Deklaracja wskazująca na okrucieństwo jednego ze scenariuszy zmian w prawodawstwie padła wraz z modlitwą. Twórca Radia Maryja wskazywał na “drastyczność” ewentualnych przepisów i zagrożenie dotykające nienarodzone dzieci.

Tadeusz Rydzyk
11.03.2024 21:03 Rydzyk dał się ponieść emocjom. Upomniał jednego z widzów

Nerwy Tadeusza Rydzyka zostały wystawione na próbę. Redemptorysta oglądał spektakl o rotmistrzu Pileckim. Inni widzowie nie szanowali pracy aktorów. Twórca Radia Maryja i TV Trwam nie wytrzymał i zrugał osobę siedzącą na widowni. Wszyscy to słyszeli.

Tadeusz Rydzyk
05.03.2024 18:59 Tadeusz Rydzyk prosi o modlitwę. Śmierć przyszła nagle

W poniedziałek 4 marca media obiegła bardzo smutna informacja o śmierci dyrektor Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej, prof. Elżbiety Starosławskiej. Cenioną i uznaną lekarkę pożegnali czołowi polscy politycy. Na antenie Radia Maryja głos zabrał także Ojciec Tadeusz Rydzyk, który znał zmarłą dyrektor COZL. - To spadło tak nagle - mówił wyraźnie poruszony.

Rydzyk
23.02.2024 22:50 Tadeusz Rydzyk nie dostanie więcej pieniędzy. Rząd wysłał mu pismo

W piątek 23 lutego na antenie Radia Maryja w programie "Aktualności dnia" gościła Lidia Kochanowicz-Mańk, która pełni funkcję dyrektor finansowej Fundacji "Lux Veritatis". Kobieta nazywana przez media "księgową Rydzyka" na antenie rozgłośni oficjalnie potwierdziła ostatnie doniesienia, które są wyjątkowo niepokojące dla ojca Rydzyka.

Rydzyk
13.02.2024 20:32 Tadeusz Rydzyk gorzko o Polakach. "Nie tylko ja tego doświadczam"

Ojciec Tadeusz Rydzyk w ostatnim czasie udzielił obszernego wywiadu "Naszemu Dziennikowi". Toruński redemptorysta odniósł się w nim m.in. do wielu gorzkich słów, jakie spływają pod adresem jego oraz Radia Maryja i Telewizji Trwam. - To bardzo boli, że Polacy sami siebie niszczą w ten sposób - mówił. 

rydzyk tadeusz ksiądz
08.02.2024 20:35 Tadeusz Rydzyk sprzedaje pączki. Ceny i smaki mogą zaskoczyć

Ojciec Tadeusz Rydzyk ma biznes, o którym mało kto wie. Redemptorysta jest bowiem właścicielem kawiarni w Toruniu. Najczęstszymi gośćmi lokalu są fani Radia Maryja, ale nie tylko. Z okazji tłustego czwartku przygotowano specjalną ofertę słodkości.

Tadeusz Rydzyk
06.02.2024 10:15 Media: Ojciec Rydzyk buduje klasztor za publiczne pieniądze

Tadeusz Rydzyk zdecydował się na kolejną inwestycję. Według informacji przekazanych przez “Wirtualną Polskę”, najnowszym dziełem znanego duchownego ma być klasztor budowany w toruńskim Muzeum Pamięć i Tożsamość. Taki stan rzeczy potwierdzają oficjalne dokumenty odnoszące się do inwestycji. Z ustaleń dziennikarzy wynika, że nasze państwo wyłożyło na budowę prawie 206 milionów złotych. A to nie koniec…

rydzyk tadeusz ksiądz
30.01.2024 11:36 Fundacja ojca Rydzyka ma otrzymać duży przelew

Prawo i Sprawiedliwość ma zapłacić w tym roku Fundacji Lux Veritatis sporą sumę, której prezesem jest ojciec Tadeusz Rydzyk. Chodzi o transmisje na żywo mszy świętych. Wynika to z aneksu do umowy, którą ugrupowanie podpisało na początku tego roku. Kwota jest niemała. W ciągu poprzednich lat na rzecz imperium Rydzyka wypłacono z Funduszu Sprawiedliwości ponad 22,1 mln zł.

Tadeusz Rydzyk
27.12.2023 22:08 Tadeusz Rydzyk zaprasza na Sylwestra. Cena zaskakuje

Sylwester u o. Tadeusza Rydzyka ponownie się odbędzie. Nie jest to darmowe wydarzenie i o dziwo nie przewidziano spotkania 31 grudnia 2023 r. Toruński zakonnik zaplanował nietypowe jak na imprezę sylwestrową atrakcję. - Nie zwlekaj, zgłoś się – to będzie dobry czas! - czytamy w zachęcie Radia Maryja.

ksiądz duchowny tadeusz rydzyk
21.12.2023 19:03 Co u Tadeusza Rydzyka mówi się o sytuacji w TVP? Wielu Polaków oburzonych

Wczorajszy dzień wiązał się z burzliwymi wydarzeniami względem mediów publicznych. 20 grudnia, ok. godziny 11, zaprzestano nadawanie kanału TVP Info. Jak na to wydarzenie zareagowały stacje księdza Rydzyka?

radio maryja transparent logo
14.12.2023 11:29 Ksiądz grzmi na temat nowego rządu. „Ta koalicja ma niewiele wspólnego z wolnością”

Radio Maryja wypuściło wypowiedź ks. prof. Pawła Bortkiewicza, który pozwolił sobie na polityczny komentarz. Nowy rząd ma mieć „niewiele wspólnego z wolnością”, bo z jego strony pojawiły się ustawy ws. liberalizacji prawa aborcyjnego i refundowania in vitro. Komentuje też skandal w wykonaniu Grzegorza Brauna

Tadeusz Rydzyk
06.12.2023 19:14 Tadeusz Rydzyk uderza w nowy rząd. "Ci ludzie nienawidzą Polski"

Ojciec Tadeusz Rydzyk udzielił wywiadu portalowi wPolityce. Redemptorysta poruszył w nim wiele istotnych kwestii. Przyznał między innymi, że obawia się "uderzenia" nowych władz w Radio Maryja. - Polacy muszą się mobilizować, bo zagrożonych jest wiele spraw - podkreślał.

Rydzyk
03.12.2023 09:33 Urodziny Radia Maryja. Ojciec Rydzyk na widok Macierewicza zaczął śpiewać

W sobotę 2 grudnia odbyły się uroczyste obchody 32. rocznicy funkcjonowania Radia Maryja. Na uroczystości pojawili się znamienici goście, w tym wielu polityków Zjednoczonej Prawicy. Ojciec Rydzyk z ambony zwrócił się szczególnie do Antoniego Macierewicza, któremu… zaśpiewał fragment piosenki.

Tadeusz Rydzyk
02.12.2023 18:48 Niebywałe sceny na urodzinach Radia Maryja. Tadeusz Rydzyk poszedł na całość

Urodziny Radia Maryja zgromadziły prawdziwe tłumy. Wierni słuchacze katolickiego medium o. Tadeusza Rydzyka wspólnie się modlili i skupiali na zadumie. Nie zabrakło jednak miejsc, gdzie można było wydać sporo pieniędzy. Niektórzy zdecydowali się na szczere słowa na temat tego, jak wygląda impreza w Toruniu od środka.

Tadeusz Rydzyk
02.12.2023 08:53 Radio Maryja znów wbija kij w mrowisko. Oberwało się dotychczasowym sojusznikom, "to jest niegodziwe"

Prawo i Sprawiedliwość coraz bardziej podpada środowiskom związanym z Tadeuszem Rydzykiem. W ostatnim czasie w Radiu Maryja usłyszeć można głośną krytykę działań polityków tego ugrupowania, bezpośrednio związaną z ustawą o finansowaniu in vitro. Tym razem na internetowej stronie rozgłośni ukazał się tekst nieprzychylny wobec tych posłów, którzy opowiedzieli się za obywatelskim projektem. Czyżby właśnie rozpadał się długoletni sojusz?

Tadeusz Rydzyk
30.11.2023 17:08 Tadeusz Rydzyk nie mógł powstrzymać emocji podczas mszy. Ostrzega Polaków

Ojciec Tadeusz Rydzyk podczas mszy świętej dziękczynnej za 32 lata istnienia Radia Maryja wygłosił specjalną homilię do wiernych, w której życzył słuchaczom sił, wchodząc "w nowe czasy". Rydzyk nawiązał także do sytuacji w Sejmie. 

Tadeusz Rydzyk
25.11.2023 19:08 Gorąco u Tadeusza Rydzyka. Mocne słowa w Radiu Maryja, grzmią o zdradzie

Kwestie związane z zapłodnieniem in vitro od zawsze budziły kontrowersje, zwłaszcza wśród katolików. Teraz, gdy nowa sejmowa większość zdecydowała się procedować projekt przywracający państwowe finansowanie tej metody, fala oburzenia powróciła za zdwojoną siłą. Słychać ją m.in. w Radiu Maryja o. Tadeusza Rydzyka, na antenie którego gościł ostatnio znany filozof. Prof. Arkadiusz Jabłoński ostrze krytyki skierował nie tylko w stronę orędowników projektu, ale i nawet niektórych posłów PiS.

straż miejska Elbląg
19.11.2023 08:44 Radio Maryja uratowało emerytce życie. Sąsiadka nie wahała się zawiadomić służb

Mieszkanka jednego z bloków w Elblągu została uratowana tylko dzięki swojemu niecodziennemu rytuałowi. Starsza kobieta zwykła bowiem dosyć głośno słuchać Radia Maryja. Pewnego dnia seniorka przestała jednak wyłączać odbiornik, a jednocześnie nie wychodziła z domu i nie odpowiadała na pukanie do drzwi. Do akcji wkroczyła wówczas jej sąsiadka, która, na całe szczęście, zaalarmowała służby.

Tadeusz Rydzyk
10.11.2023 15:09 Ojciec Rydzyk zaprasza na kolejne urodziny Radia Maryja. "To prezent dla was"

Ojciec Rydzyk zaprasza na kolejne urodziny swojej rozgłośni. Radio Maryja już 2 grudnia obchodzić będzie swoją 32. rocznicę istnienia. Z tej okazji organizatorzy przygotowali pewne atrakcje, nie tylko religijne, dla wszystkich, którzy zechcą wziąć udział w imprezie.

Tadeusz Rydzyk
30.10.2023 22:50 Tadeusz Rydzyk zdradził, ile wydaje miesięcznie. Zwrócił się o pomoc do wiernych

Ojciec Rydzyk podzielił się z wiernymi bardzo szczerą informacją, ile miesięcznie musi wydać na utrzymanie Radia Maryja i Telewizji Trwam. Jak się okazuje, redemptorysta może mieć niemały ból głowy, bo rachunki są naprawdę wysokie. Rydzyk zwrócił się nawet o pomoc do swoich braci i sióstr w wierze.