NASI DZIENNIKARZE
Janusz Schwertner
Mateusz Baczyński
Jakub Wątor
Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Kierunek lekarski na uczelni Rydzyka. Wiadomo, ile trzeba będzie zapłacić za semestr
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 20.09.2023 17:26

Kierunek lekarski na uczelni Rydzyka. Wiadomo, ile trzeba będzie zapłacić za semestr

Tadeusz Rydzyk
Pawel Wodzynski/East News

Ojciec Tadeusz Rydzyk od dwóch dni ma szczególne powody do zadowolenia. W końcu założona przez niego Akademia Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu otrzymała pozytywną decyzję resortu szkolnictwa i będzie mogła na swojej uczelni kształcić lekarzy. Rozpoczął się już nawet nabór. Studenci mogą się jednak mocno zdziwić, bowiem opłata za semestr na tym kierunku wynosi krocie. Aspirujący młodzi lekarze będą musieli głęboko sięgnąć do kieszeni, chcąc studiować na uczelni Rydzyka.

Ojciec Tadeusz Rydzyk w końcu się doczekał

Ojciec Tadeusz Rydzyk ma powody do zadowolenia. W poniedziałek 18 września Ministerstwo Edukacji i Nauki poinformowało, że otworzy nowe wydziały lekarskie na dwóch uczelniach wyższych. Jedna z nich to założona przez Tadeusza Rydzyka Akademia Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. 

- Miło nam poinformować, że stale zwiększamy liczbę miejsc na studiach na kierunkach lekarskich. Ministerstwo Edukacji i Nauki otrzymało właśnie pozytywną opinię na nowe kierunki lekarskie w następujących uczelniach: Politechnika Bydgoska i Akademia Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu - poinformował resort edukacji.

Przypomnijmy, że nie tak dawno na antenie swojego radia, Rydzyk krytykował działania ministra Czarnka. - Ja bardzo szanuję pana ministra Czarnka, ale - pierwszy raz to mówię - jestem do pewnego stopnia rozczarowany. Tak długo prosimy o wydział lekarski… Jeżeli robimy błędy jakieś w dokumentach, to niech nam powiedzą - mówił redemptorysta. Jak się okazuje, jego krytyczne słowa zostały wysłuchane.

Fatalna wiadomość dla grzybiarzy. Grzybobranie może kosztować nawet 5000 zł, potężne mandaty

Ojciec Tadeusz Rydzyk i jego uczelnia będą kształcić lekarzy

Jak zaznacza Akademia Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, koncepcja kształcenia studentów na kierunku lekarskim przygotowana przez uczelnię jest zgodna z aktualnymi potrzebami rynku pracy. - Odpowiada na bieżącą sytuację społeczno-demograficzną w Polsce i Europie, gdyż zawód lekarza został wymieniony jako jeden z najbardziej deficytowych zawodów w Polsce - czytamy na stronie uczelni. 

- Warto podkreślić, że Akademia Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu kształci i formuje do poszanowania ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci, stąd słowa Św. Jana Pawła II "Służyć życiu ze wspaniałomyślnym entuzjazmem […] towarzyszyć, pielęgnować, wzmacniać, leczyć ból ludzki jest zadaniem…" są swoistym wyznacznikiem i celem do utworzenia oraz prowadzenia studiów [...] na najwyższym możliwym poziomie - dodają przedstawiciele Akademii.

Tyle kosztuje semestr na kierunku lekarskim w uczelni Rydzyka

Wchodząc na stronę Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, możemy przeczytać szczegóły dotyczące naboru i rekrutacji dla studentów wszystkich kierunków, w tym nowego, lekarskiego. Studia prowadzone lekarskie trwają 6 lat, czyli 12 semestrów. Opłata za semestr na studiach stacjonarnych wynosi 19,5 tys. złotych. Jeśli ta kwota nie ulegnie zmianie, za 12 semestrów studenci kierunku lekarskiego będą musieli zapłacić aż… 234 tys. zł.

studiaczesne.png
(AKSIM.EDU.PL)

Uczelnia informuje, że studenci odbywający kształcenie na kierunku lekarskim w języku polskim na warunkach odpłatności, którzy rozpoczną kształcenie w roku akademickim 2023/2024, mogą ubiegać się o kredyt na studia medyczne. Szczegółowe informacje na temat kredytu na studia można znaleźć na stornie Ministerstwa Zdrowia.

 

Źródło: AKSIM.EDU.PL