Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Finanse > Wielkie problemy Tadeusza Rydzyka. Zaczyna brakować pieniędzy, wyciekły dane
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 28.09.2023 20:53

Wielkie problemy Tadeusza Rydzyka. Zaczyna brakować pieniędzy, wyciekły dane

Tadeusz Rydzyk
Jakub Kaminski/East News

Tadeusz Rydzyk e ukrywa, że ma ogromne problemy finansowe. Datki wpłacane przez słuchaczy i widzów drastycznie zmalały i wyraźnie widać to w zanotowanych zyskach. Fundacja Lux Veritatis straty liczy w milionach.

Wielkie problemy Tadeusza Rydzyka, dotyczą pieniędzy

Tadeusz Rydzyk stworzył medialne imperium, ale w ostatnim czasie nie ma powodów do zadowolenia. Najsłynniejszy polski redemptorysta wprost mówi o tym, że słuchacze i widzowie wpłacają za mało pieniędzy.

Darowizny stanowią ważne źródło dochodu fundacji Lux Veritatis założonej przez o. Rydzyka w 1998 r. W ostatnim czasie pieniądze trafiające na konto fundacji są zdecydowanie mniejsze. Mowa aż o 5,5 milionach złotych wpływów mniej niż w 2021 r. Dane nie kłamią.

Skandaliczne sceny na antenie TVP. "Pan jest chamem"

Słuchacze o. Rydzyka nie wpłacają pieniędzy w ramach darowizn

Chociaż strategia Tadeusza Rydzyka dotycząca walki ze spadkiem darowizn od słuchaczy Radia Maryja i widzów TV Trwam pozostaje tajemnicą, to nie ma wątpliwości, iż sytuacja jest poważna. Dane, do których dotarł portal wirtualnemedia.pl wskazują, iż tylko w 2022 r. Wpływy z darowizn wyniosły 38,46 milionów złotych. To 12,5 procent mniej niż rok wcześniej.

W 2022 r. Tadeusz Rydzyk stawił czoła również zmniejszeniu się przychodów z produkcji, emisji programów oraz reklam w TV Trwam. Zmniejszyły się od do 10,98 mln zł (wcześniej 11,14 mln złotych). Te problemy to wynik wyraźnego spadku oglądalności w katolickiej telewizji zakonnika z Torunia. Bilans strat jest wyjątkowo bolesny.

Milionowy spadek w finansach fundacji o. Tadeusza Rydzyka

Czy o. Tadeusz Rydzyk będzie dalej namawiał widzów do wsparcia Radia Maryja oraz TV Trwam? Wszystko na to wskazuje. Fundacja Lux Veritatis zanotowała znaczny spadek w kwestii finansów. Roczny zysk netto spadł bowiem z 1,4 milionów złotych zanotowanych w 2021 r. do zaledwie 197,5 tysięcy złotych w 2022 r.

Źródło: wirtualne media.pl, o2.pl