Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Tadeusz Rydzyk

Tadeusz Rydzyk

Tadeusz Rydzyk

Rydzyk
23.02.2024 22:50 Tadeusz Rydzyk nie dostanie więcej pieniędzy. Rząd wysłał mu pismo

W piątek 23 lutego na antenie Radia Maryja w programie "Aktualności dnia" gościła Lidia Kochanowicz-Mańk, która pełni funkcję dyrektor finansowej Fundacji "Lux Veritatis". Kobieta nazywana przez media "księgową Rydzyka" na antenie rozgłośni oficjalnie potwierdziła ostatnie doniesienia, które są wyjątkowo niepokojące dla ojca Rydzyka.

Rydzyk
17.02.2024 13:55 Kobieta zadzwoniła po pomoc do Rydzyka. Niebywałe, co miała usłyszeć

Reporter Gońca podczas ulicznej sondy przeprowadzanej w Warszawie rozmawiał z kobietą, która podzieliła się dość zaskakującą historią. Mieszkanka twierdzi, że pewnego razu zwróciła się po pomoc do samego ojca Rydzyka. Niebywałe co rzekomo miała usłyszeć w odpowiedzi. 

rydzyk tadeusz ksiądz
16.02.2024 14:31 Ojciec Rydzyk gromadzi to od 27 lat. Mówi o hejcie

Redemptorysta po latach ujawnił swój sekret. O. Tadeusz Rydzyk w trakcie wywiadu dla powiedział, że ma pewnego rodzaju hobby. Od 27 lat skrupulatnie zbiera on skrawki papieru, których ma mieć blisko 60 tys. Są to wycinki z gazet, wszystkie dotyczą jednego, gorszącego w jego ocenie, tematu.

Tadeusz Rydzyk
15.02.2024 22:40 Poszli do kawiarni Rydzyka. Zaskakująca odpowiedź na pytanie o mięso

W tym tygodniu, zgodnie z kalendarzem Kościoła katolickiego, wierni obchodzili Środę Popielcową. Tego dnia musieli oni nie tylko udać się do świątyni, ale także zachować post, unikając przy okazji pokarmów mięsnych. Dziennikarz “Super Expressu” udał się więc 14 lutego do toruńskiej kawiarni o. Tadeusza Rydzyka, by sprawdzić, jak do tej istotnej kwestii podchodzi przedsiębiorczy redemptorysta. Co zastał w menu? Odpowiedź wcale nie jest oczywista.

Rydzyk
14.02.2024 16:23 Tadeusz Rydzyk z kolejnymi kłopotami. Wstrzymano dotację

Wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Joanna Scheuring-Wielgus przyznała na antenie TVP Info, że umowa dotycząca Muzeum "Pamięć i Tożsamość" jest niekorzystna dla resortu kultury. Posłanka Lewicy ujawniła, że wstrzymano dotację, o którą prosił Tadeusz Rydzyk.

Rydzyk
13.02.2024 20:32 Tadeusz Rydzyk gorzko o Polakach. "Nie tylko ja tego doświadczam"

Ojciec Tadeusz Rydzyk w ostatnim czasie udzielił obszernego wywiadu "Naszemu Dziennikowi". Toruński redemptorysta odniósł się w nim m.in. do wielu gorzkich słów, jakie spływają pod adresem jego oraz Radia Maryja i Telewizji Trwam. - To bardzo boli, że Polacy sami siebie niszczą w ten sposób - mówił. 

rydzyk tadeusz ksiądz
08.02.2024 20:35 Tadeusz Rydzyk sprzedaje pączki. Ceny i smaki mogą zaskoczyć

Ojciec Tadeusz Rydzyk ma biznes, o którym mało kto wie. Redemptorysta jest bowiem właścicielem kawiarni w Toruniu. Najczęstszymi gośćmi lokalu są fani Radia Maryja, ale nie tylko. Z okazji tłustego czwartku przygotowano specjalną ofertę słodkości.

Ojciec Rydzyk
08.02.2024 14:08 Ojciec Rydzyk z kolejnymi kłopotami? Będzie kontrola dokumentów

Ojciec Tadeusz Rydzyk już niebawem może mieć kolejne kłopoty. Toruńscy redemptoryści na budowę muzeum otrzymali rządową dotację w wysokości 224 mln zł. Obiekt wciąż jednak nie jest skończony. Jak donosi Wirtualna Polska, już niebawem urzędnicy mają przeprowadzić kontrolę dokumentów w tej sprawie.

Tadeusz Rydzyk
06.02.2024 10:15 Media: Ojciec Rydzyk buduje klasztor za publiczne pieniądze

Tadeusz Rydzyk zdecydował się na kolejną inwestycję. Według informacji przekazanych przez “Wirtualną Polskę”, najnowszym dziełem znanego duchownego ma być klasztor budowany w toruńskim Muzeum Pamięć i Tożsamość. Taki stan rzeczy potwierdzają oficjalne dokumenty odnoszące się do inwestycji. Z ustaleń dziennikarzy wynika, że nasze państwo wyłożyło na budowę prawie 206 milionów złotych. A to nie koniec…

Rydzyk
05.02.2024 18:28 Kłopoty uczelni Rydzyka, duchowny zabrał głos. "To my stawiamy warunki"

Kolejne problemy ojca Rydzyka. Uczelnia redemptorysty z Torunia, zgodnie z decyzją Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej, ma zwrócić dofinansowanie, które otrzymała na utworzenie jednego z kierunków. Rydzyk skomentował wszystko na antenie Telewizji Trwam. Redemptorysta nie gryzł się w język.

Rydzyk
03.02.2024 15:27 Ojciec Rydzyk w tarapatch. Jego fundacja wydała komunikat: "W prosty sposób możesz wesprzeć nasze działania"

Fundacja założona przez ojca Tadeusz Rydzyka prosi o wsparcie finansowe. - Jeśli kochasz swoją ojczyznę i zależy ci na tym, by Polska była silna Bogiem, to w prosty sposób możesz wesprzeć nasze działania - zachęcają współpracownicy redemptorysty.

Rydzyk
01.02.2024 15:57 Tadeusz Rydzyk doigrał się. Ma poważne kłopoty, musi oddać fortunę

Ojciec Rydzyk już niebawem może mieć duże kłopoty. Firma, która jest głównym wykonawcą Muzeum Pamięć i Tożsamość im. św. Jana Pawła II zarządzanym przez Fundację Lux Veritatis redemptorysty poinformowała o odstąpieniu od umowy. Spółka domaga się od Rydzyka ogromnej kwoty "z tytułu całości przysługującego spółce wynagrodzenia".

Tadeusz Rydzyk
30.01.2024 21:42 Co za pomysł Tadeusza Rydzyka. Nie każdy może skorzystać, cena zaskakuje

Osoby mające od 14 do 19 lat otrzymały od Tadeusza Rydzyka wyjątkowe zaproszenie. Radio Maryja na swojej stornie internetowej informuje o wyjątkowych warsztatach medialnych i muzycznych. Pieniądze, jakie trzeba przygotować, aby skorzystać z wachlarza atrakcji… zaskakują.

rydzyk tadeusz ksiądz
30.01.2024 11:36 Fundacja ojca Rydzyka ma otrzymać duży przelew

Prawo i Sprawiedliwość ma zapłacić w tym roku Fundacji Lux Veritatis sporą sumę, której prezesem jest ojciec Tadeusz Rydzyk. Chodzi o transmisje na żywo mszy świętych. Wynika to z aneksu do umowy, którą ugrupowanie podpisało na początku tego roku. Kwota jest niemała. W ciągu poprzednich lat na rzecz imperium Rydzyka wypłacono z Funduszu Sprawiedliwości ponad 22,1 mln zł.

Tadeusz Rydzyk
25.01.2024 22:11 Najpierw kłopoty finansowe, a teraz to. Tadeusz Rydzyk stracił bliską osobę

Ostatnich tygodni o. Tadeusz Rydzyk z pewnością nie zaliczy do udanych. Najsłynniejszy kapłan z Torunia doświadcza ciosu za ciosem i nic nie daje nadziei na poprawę sytuacji. Najpoważniejszym z nich bez wątpienia było pożegnanie szczególnej osoby w życiu redemptorysty, a jednocześnie członka najbliższej rodziny. O jego śmierci poinformowano nawet na oficjalnej stronie założonej przez duchownego uczelni.

Joanna Dunikowska-Paź, Tadeusz Rydzyk
14.01.2024 21:46 "19.30" ujawniły prawdę o problemach Tadeusza Rydzyka. Joanna Dunikowska-Paź powiedziała to z uśmiechem

Widzowie TVP mogą nie pamiętać sytuacji do tej, która miała miejsce w niedzielnym wydaniu programu informacyjnego 19.30. Po jednym z materiałów Joanna Dunikowska-Paź nagle ogłosiła, iż nadchodzi drastyczna zmiana tematu. - Naruszenie miało być kuriozalne - oświadczyła dziennikarka. Kłopoty ojca Tadeusza Rydzyka nie są już tajemnicą. Wszyscy o nich usłyszeli.

Tadeusz Rydzyk
09.01.2024 10:07 Tadeusz Rydzyk ma kłopoty. Ministerstwo wstrzymało wypłatę pieniędzy

Tadeusz Rydzyk ma poważny kłopot. Ministerstwo Sprawiedliwości, które obecnie działa pod wodzą Adama Bodnara, zawiesiło wypłaty z Funduszu Sprawiedliwości, którego beneficjentem jest m.in. Fundacja Lux Veritatis, powiązana ze słynnym toruńskim duchownym. Mowa o sporej kwocie. 

Rydzyk
08.01.2024 17:18 Media Rydzyka mobilizują słuchaczy. "Wspierać na każdej możliwej płaszczyźnie"

Należące do ojca Tadeusza Rydzyka Radio Maryja oraz Telewizja Trwam, apelują do wszystkich słuchaczy o wsparcie w kontekście trwających radykalnych zmian w mediach publicznych. Media Rydzyka twierdzą, że obecna władza może próbować blokować im dostęp do szerokiego grona odbiorców. - Ekipa Donalda Tuska zrobiła wszystko by siłowo zawłaszczyć media publiczne - słyszmy w materiale TV Trwam.

Tadeusz Rydzyk
07.01.2024 21:17 Poszli do sklepu Tadeusza Rydzyka. Niewiarygodne, co znaleźli obok różańców

Ojciec Tadeusz Rydzyk ma wiele interesów, a jednym z nich jest prowadzony w Toruniu stacjonarny sklepik. Dziennikarze o2.pl wybrali się tam, aby sprawdzić, czy jego oferta znacznie odbiega od tej, jaką fundacja Lux Veritatis prezentuje w sieci. Na miejscu okazało się, że w rzeczywistości jest to prężnie działający market, w którym nie brakuje klientów. Co najczęściej kupują? A ile muszą wydać, by uznać zakupy za satysfakcjonujące? Wszystko wyjaśniamy.

Rydzyk
29.12.2023 17:10 Poszedł zobaczyć szopkę o. Rydzyka. Jedna rzecz od razu zwróciła jego uwagę

Dziennikarz portalu o2.pl wybrał się do Torunia, aby na własne oczy zobaczyć tegoroczną szopkę bożonarodzeniową, a także świąteczną iluminację w zarządzanym przez ojca Rydzyka kościele NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu. Nie krył swojego rozczarowania.

Donald Tusk Tadeusz Rydzyk Goniec.pl
29.12.2023 14:13 Zapytaliśmy Polaków o Fundusz Kościelny i Tadeusza Rydzyka. Dawno nie byliśmy tak zgodni

Goniec.pl zapytał przechodniów o pieniądze na Fundusz Kościelny. Rozmowa szybko przerodziła się w ujawnianie przez Polaków swojego stosunku do księży i całego Kościoła. Nie zabrakło gorzkich słów względem ojca Tadeusza Rydzyka. - Złodziei trzeba okraść. Zabrać złodziejom - stwierdził jeden z mężczyzn.

Tadeusz Rydzyk
27.12.2023 22:08 Tadeusz Rydzyk zaprasza na Sylwestra. Cena zaskakuje

Sylwester u o. Tadeusza Rydzyka ponownie się odbędzie. Nie jest to darmowe wydarzenie i o dziwo nie przewidziano spotkania 31 grudnia 2023 r. Toruński zakonnik zaplanował nietypowe jak na imprezę sylwestrową atrakcję. - Nie zwlekaj, zgłoś się – to będzie dobry czas! - czytamy w zachęcie Radia Maryja.

Tadeusz Rydzyk
22.12.2023 21:42 Tadeusz Rydzyk atakuje rząd Donalda Tuska ws. TVP

Tadeusz Rydzyk sprzeciwia się zmianom w TVP, wpisując się tym samym w narrację Prawa i Sprawiedliwości. W wywiadzie dla jednego z dzienników toruński redemptorysta mówił o „komunizmie” i „stanie wojennym”.

Rydzyk
08.12.2023 20:40 Co Polacy sądzą o Ojcu Rydzyku? "Patron od przelewów pieniężnych"

Ojciec Tadeusz Rydzyk bez wątpienia jest postacią wywołującą skrajne emocje wśród Polaków. Wielu popiera tezy przez niego głoszone i regularnie słucha Radia Maryja. Zdecydowana większość ma jednak o Rydzyku gorsze zdanie. Reporter Gońca Eryk Błaszak wybrał się z mikrofonem na warszawskie ulice i przeprowadził wśród mieszkańców małą sondę na ten temat. Oto co powiedzieli o Rydzyku Polacy.

Tadeusz Rydzyk
06.12.2023 19:14 Tadeusz Rydzyk uderza w nowy rząd. "Ci ludzie nienawidzą Polski"

Ojciec Tadeusz Rydzyk udzielił wywiadu portalowi wPolityce. Redemptorysta poruszył w nim wiele istotnych kwestii. Przyznał między innymi, że obawia się "uderzenia" nowych władz w Radio Maryja. - Polacy muszą się mobilizować, bo zagrożonych jest wiele spraw - podkreślał.

Tadeusz Rydzyk
05.12.2023 17:12 Tadeusz Rydzyk sprzedaje opłatki. Cena zaskakuje, ale jest jeszcze jeden szczegół

Ile kosztuje opłatek w sklepie o. Tadeusza Rydzyka? To nie sama kwota, jaką trzeba zostawić przy kasie, wzbudza największe zaskoczenie. Sprzedawczyni w punkcie przy kościele NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu ujawniła, że opłatek nie jest poświęcony. Nie jest to przypadek.

Tadeusz Rydzyk
03.12.2023 18:07 Tadeusz Rydzyk grzmiał z ambony. Nagle wypalił o Janie Pawle II

Na obchodach 32. Rocznicy powstania Radia Maryja zabrał głos nie kto inny, jak Tadeusz Rydzyk. Oburzony redemptorysta komentuje stan polskiej młodzieży, mającej być „uwiedzioną przez internety”.

Rydzyk
03.12.2023 09:33 Urodziny Radia Maryja. Ojciec Rydzyk na widok Macierewicza zaczął śpiewać

W sobotę 2 grudnia odbyły się uroczyste obchody 32. rocznicy funkcjonowania Radia Maryja. Na uroczystości pojawili się znamienici goście, w tym wielu polityków Zjednoczonej Prawicy. Ojciec Rydzyk z ambony zwrócił się szczególnie do Antoniego Macierewicza, któremu… zaśpiewał fragment piosenki.