Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Tadeusz Rydzyk

Tadeusz Rydzyk

Tadeusz Rydzyk

Tadeusz Rydzyk
23.07.2024 19:12 Wierni zszokowani mszą u ojca Tadeusza Rydzyka. Banknoty padały jak deszcz

Relacja z ostatniej mszy świętej w kościele ojca Tadeusza Rydzyka może zaskoczyć. Jak przekazał Super Express, na miejscu zjawiły się tłumy, a niektórzy wierni musieli modlić się na stojąco. To nie wszystko, jedna ze scen w czasie nabożeństwa ”wprawiła w osłupienie”.

Tadeusz Rydzyk
20.07.2024 13:57 Kawiarnia Tadeusza Rydzyka zaskakuje cenami. Turyści mogą się zdziwić

Słuchacze Radia Maryja, którzy odwiedzają Toruń przy okazji wizyt w Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II mogą przy okazji zajrzeć do kawiarni prowadzonej przez fundację Tadeusza Rydzyka Lux Veritatis. Niektórzy mogą być zaskoczeni cenami, jakie obowiązują w lokalu. 

Rydzyk
16.07.2024 10:03 Tadeusz Rydzyk skarży się na kontrole w swojej fundacji. "Chcą znaleźć cokolwiek"

Tadeusz Rydzyk przy okazji 33. Pielgrzymki Rodzin Radia Marii na Jasnej Górze przemówił do zebranych wiernych i słuchaczy rozgłośni. Toruński duchowny zdradził, że w jego fundacji prowadzone są aktualnie trzy kontrole. - Chcą znaleźć cokolwiek, 12 osób codziennie nas kontroluje - mówił. W niecodziennych słowach zwrócił się również do byłego prezesa Orlenu Daniela Obajtka.

Tadeusz Rydzyk
10.07.2024 10:05 Tadeusz Rydzyk: "Dbacie o budżet własnej rodziny, pomyślcie też o Radiu Maryja"

Lux Veritatis, czyli fundacja założyciela Radia Maryja, ojca Tadeusz Rydzyka zaczyna przynosić straty. Dziennikarze “Faktu” dotarli do sprawozdania finansowego, z którego wynika, że po raz pierwszy w ostatnich latach jest na minusie.

Maciej Orłoń, o. Tadeusz Rydzyk
04.07.2024 14:20 Maciej Orłoś nie wytrzymał. Ostro pojechał po Tadeuszu Rydzyku

Maciej Orłoś od dawna nie kryje się ze swoimi sympatiami politycznymi. Prezenter, który wraz z nowym rokiem ponownie zagościł na antenie TVP, ostro skrytykował Tadeusza Rydzyka. “Słynne powiedzenie o diable, co na mszę dzwoni” - wytknął zakonnikowi. 

Tadeusz Rydzyk
03.06.2024 16:14 Ważny komunikat Radia Maryja. ”Kłamstwa o imperium ojca Rydzyka"

Zespół Wspierania Radia Maryja odpowiada na ”kłamstwa o ojcu dyrektorze”. W najnowszym komunikacie stwierdza, że naruszeniem praw obywatelskich, które przysługują również kapłanowi, jest głoszenie nieprawdziwych informacji o ”imperium ojca Rydzyka”. Sympatycy rozgłośni odnoszą się tym samym do ostatniej wypowiedzi premiera Donalda Tuska. 

Tadeusz Rydzyk
27.05.2024 21:34 Tadeusz Rydzyk skarży się na Donalda Tuska. Mówi o "demonach kłamstwa"

Tadeusz Rydzyk ma poważny kłopot. Po tym, jak premier Donald Tusk zapewnił, że ukróci hojne dotowanie imperium redemptorysty, ten wpadł w niemałą panikę. Aby stanąć w swojej obronie, zaatakował szefa rządu na antenie Radia Maryja, zarzucając mu hejt i fałsz. Rozwiązania swoich problemów może szukać już tylko w modlitwie w intencji oddalenia demonów kłamstwa, do której zaprasza słuchaczy.

Rydzyk
26.05.2024 15:09 Tadeusz Rydzyk zwrócił się do sędziów. Grzmiał o "bandzie złoczyńców"

"W obronie państwa prawa" - pod takim hasłem w Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, uczelni założonej przez Tadeusza Rydzyka, odbyła się wczoraj konferencja naukowa. Toruński duchowny swoim przemówieniem otworzył całą imprezę. Rydzyk mówił m.in. o "podeptaniu prawa przez władzę".

Tadeusz Rydzyk
19.05.2024 21:14 Tadeusz Rydzyk nagle zabrał głos podczas mszy. Zaapelował do Polaków

Ojciec Tadeusz Rydzyk podczas uroczystości 8. rocznicy konsekracji Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II wygłosił ważny apel do Polaków. Toruński duchowny mówił o wolności, nawiązując do ważnych dla Polski rocznic.

Tadeusz Rydzyk
13.05.2024 22:01 Niebywałe, jak mieszka Tadeusz Rydzyk. Wiele osób będzie zaskoczonych

Niewiele osób wie, gdzie i jak mieszka Tadeusz Rydzyk. Najsłynniejszy polski zakonnik kojarzony jest z synonimem luksusu i wielkich inwestycji. Pieniądze, jakie trafiają do Radia Maryja, nie są wykorzystywane jednak do zapewnienia wygód redemptoryście. Wyposażenie jego pokoju jest bowiem wyjątkowo skromne.

Tadeusz Rydzyk
09.05.2024 20:01 Największe hity w sklepie Tadeusza Rydzyka. Niebywałe, co kupują Polacy

Fundacja Lux Veritatis, której współzałożycielem jest Tadeusz Rydzyk, od dawna prowadzi na swojej stronie internetowej sklep, w którym oferuje masę przeróżnych produktów. W ofercie są m.in. dewocjonalia, ale także książki czy filmy. W zakładce "bestsellery" możemy znaleźć z kolei same największe hity. Niektóre zaskakują.

Rydzyk
07.05.2024 20:46 Tadeusz Rydzyk nie ma powodów do radości. Kosztowna inwestycja świeci pustkami

Powstały z inicjatywy Tadeusza Rydzyka Park Pamięci Narodowej w Toruniu zdaje się nie należeć do najbardziej udanych projektów redemptorysty. Mimo że od jego otwarcia minęły już niemal 4 lata, obiekt nie cieszy się takim zainteresowaniem, jakiego życzyłby sobie duchowny. Tak twierdzą dziennikarze "Super Expressu", którzy często odwiedzają to miejsce.

Tadeusz Rydzyk
06.05.2024 12:19 Luksusy Tadeusza Rydzyka większe niż myślano. Wszystko za sprawą mieszkań seniorek

Na jaw wyszedł mało znany fakt o funduszach o. Tadeusza Rydzyka. Jak ustalili dziennikarze, organizacje i ludzie powiązani z redemptorystą odnoszą sukcesy na rynku nieruchomości. Nie tylko dostają mieszkania w formie darowizny, ale także skupują ziemię i mieszkania, które następnie sprzedają.

Tadeusz Rydzyk
05.05.2024 16:02 Odwiedzili księgarnię Tadeusza Rydzyka. Trudno uwierzyć, co tam znaleźli

Ojciec Tadeusz Rydzyk szerszej publice znany jest głównie z działalności w założonych przez siebie mediach - Telewizji Trwam i Radiu Maryja. Wielu nie wie, ale toruński redemptorysta jest również współzałożycielem fundacji Lux Veritatis. Biznesy duchownego to również m.in. bistro czy księgarnia prowadzona przez fundację. Będziecie zdziwieni, co można znaleźć na półkach. 

Tadeusz Rydzyk
02.05.2024 11:34 Niedawno Tadeusz Rydzyk prosił o datki. Teraz jego kawiarnia nie chce euro

“Euro nie przyjmujemy” - takie słowa usłyszał w restauracji ojca Rydzyka dziennikarz “Super Expressu”. Mężczyzna chciał uregulować część zamówienia w tej walucie. Choć ostatecznie postawił na swoim, początkowo spotkał się jednak z odmową.

Tadeusz Rydzyk
27.04.2024 12:09 Tadeusz Rydzyk dostał samochody od bezdomnego. Prawda wyszła na jaw

Historia Tadeusza Rydzyka o bezdomnym, który podarował mu dwa samochody, ma nieoczekiwany ciąg dalszy. Redemptorysta w ostatnim wywiadzie przekazał, że pan Stanisław ma córkę, która spełnia się w roli celebrytki. Zdradził także, jak potoczyły się losy jego darczyńcy. 

Tadeusz Rydzyk
25.04.2024 16:37 Tadeusz Rydzyk liczy każdy grosz? Zdecydował się na ważny krok

Ojciec Tadeusz Rydzyk powoli przygotowuje się na trudne czasy? Jak wynika z relacji gości kawiarni należącej do Fundacji Lux Veritatis, mimo iż ceny na miejscu wciąż są przystępne, to w ostatnim czasie nieco wzrosły. Ile trzeba zapłacić za obiad u Rydzyka?

Tadeusz Rydzyk
22.04.2024 09:40 Tadeusz Rydzyk liczy na 1,5 proc. podatku słuchaczy. Zaapelował o pilną pomoc

Tadeusz Rydzyk ponownie prosi słuchaczy Radia Maryja o pieniądze. Jak co roku redemptorysta apeluje o przekazanie 1,5 proc. podatku na rzecz Fundacji “Nasza Przyszłość”. Zostało tylko 9 dni, aby to zrobić. Niektórzy emeryci mimo chęci nie będą mogli jednak tego zrobić. Powodem jest wysokość ich świadczenia wypłacanego przez ZUS.

tadeusz rydzyk
17.04.2024 16:36 Prezenty na komunię ze sklepu o. Rydzyka. Ceny robią wrażenie

W niektórych domach trwają pieczołowite przygotowania do tegorocznej komunii. Wielu rodziców już zakupiło dla swoich pociech albę, bądź zarezerwowało lokal na świętowanie w gronie najbliższych. Częstym problemem gości tej uroczystości jest wybranie prezentu dla dziecka. Naprzeciw ich potrzebom wychodzą różnorakie sklepy parafialne czy markety, w tym ten należący do fundacji ojca Rydzyka. Co można w nim znaleźć i w jakich cenach?

Tadeusz Rydzyk
16.04.2024 16:39 Tadeusz Rydzyk będzie wściekły. Chodzi o pieniądze

Tadeusz Rydzyk już niedługo może otrzymać informację o tym, że musi płacić większe pieniądze w związku z wieczystym użytkowaniem dwóch działek w Toruniu. To reakcja na pismo i zapowiedź kontroli ze strony Michała Sztybla, nowego wojewody kujawsko-pomorskiego.

Tadeusz Rydzyk
14.04.2024 10:02 Chciała podarować o. Rydzykowi maybacha. Nieprawdopodobne, jak zareagował

Ojciec Tadeusz Rydzyk skrywa przed wiernymi wiele tajemnic. W sprawie toruńskiego zakonnika na przestrzeni lat powstało wiele niepotwierdzonych opowieści, m.in. tych dotyczących jego majątku. On sam lata temu wyznać miał, że posiada maybacha, którego dostał od bezdomnego mężczyzny. Teraz okazuje się z kolei, iż luksusowe auto chciała podarować mu jedna z majętnych Polek, ale “skromny” kapłan nie zdecydował się go przyjąć.

Tadeusz Rydzyk
12.04.2024 15:27 Rydzyk ujawnił, co łączyło go z PiS. Mówił o pieniądzach

Ojciec Tadeusz Rydzyk ponownie zabrał głos na temat swoich przedsięwzięć. Toruński zakonnik poskarżył się w wywiadzie dla telewizji wPolsce, że nie dostał od państwa “ani grosza” wsparcia. Osoby, które uważają, że jest inaczej, oskarżył natomiast o kłamstwo i zaapelował, by niczego nie budować na rzekomo fałszywych oskarżeniach. Problem w tym, że już jakiś czas temu udowodniono, iż założyciel Radia Maryja był jednym z większych beneficjentów rządów PiS.

Rydzyk
09.04.2024 16:14 W Radiu Maryja zapytał o wyniki wyborów. Po chwili zadzwonił ojciec Rydzyk

Jeden z dziennikarzy zadzwonił na antenę Radia Maryja i zapytał księdza prowadzącego program o jego ocenę wyniku wyborów samorządowych w Toruniu. Duchowny przez moment nie wiedział, jak zareagować, ale ostatecznie wybrnął z sytuacji. Po chwili, ku zaskoczeniu słuchaczy ze specjalnym przesłaniem zadzwonił sam ojciec Rydzyk.

Tadeusz Rydzyk
04.04.2024 17:47 Radio Maryja nagle przestało nadawać. Tadeusz Rydzyk zabrał głos

Niespodziewane problemy Tadeusza Rydzyka. W środę (03.04) w godzinach wieczornych słuchacze Radia Maryja zostali nagle odcięci od rozgłośni. Audycja “Rozmowy niedokończone” nie została przerwana, niemniej doszło do zakłócenia sygnału. Medium zakonnika wydało specjalne oświadczenie w związku z problemami technicznymi.

Rydzyk
28.03.2024 22:58 Tadeusz Rydzyk zamyka interes? Pojawił się komunikat

Niespodziewany komunikat powitał wszystkich odwiedzających sklep internetowy Fundacji Lux Veritatis, założonej przez Tadeusza Rydzyka. Chcąc zaopatrzyć się w wielkanocne drobiazgi i upominki, trzeba było się pospieszyć. Teraz zakupy nie będą już realizowane.

Tadeusz Rydzyk
22.03.2024 17:21 Tadeusz Rydzyk nie wytrzymał podczas modlitwy na Jasnej Górze

Na pielgrzymce do Jasnej Góry z ust o. Tadeusza Rydzyka padły mocne słowa na temat planowanych zmian w przepisach. Deklaracja wskazująca na okrucieństwo jednego ze scenariuszy zmian w prawodawstwie padła wraz z modlitwą. Twórca Radia Maryja wskazywał na “drastyczność” ewentualnych przepisów i zagrożenie dotykające nienarodzone dzieci.

Tadeusz Rydzyk
18.03.2024 19:08 Zdradził, co Rydzyk robi ze swoją emeryturą. Spore zaskoczenie

Ojciec Tadeusz Rydzyk jest już na emeryturze, co sam przyznał kilka tygodni temu. Teraz inny ksiądz ujawnił, na co słynny redemptorysta przeznacza emeryturę. Ale szaleństw ani rock’n’rolla nie ma co się spodziewać.

Tadeusz Rydzyk
17.03.2024 14:38 Tadeusz Rydzyk dostaje nie tylko emeryturę. Należy mu się specjalny dodatek

Ile pieniędzy w ramach emerytury dostaje o. Tadeusz Rydzyk? Redemptorysta z Torunia niedawno sam przyznał, że pobiera z ZUS świadczenie emerytalne. Osoba z bliskiego otoczenia ujawniła, na co wydawane są pieniądze. Trzeba zaznaczyć, że twórca Radia Maryja pobiera nie tylko samą emeryturę. Należy mu się specjalny dodatek.