Goniec.pl > Tadeusz Rydzyk

Tadeusz Rydzyk

Tadeusz Rydzyk

Tadeusz Rydzyk
25.11.2023 19:08 Gorąco u Tadeusza Rydzyka. Mocne słowa w Radiu Maryja, grzmią o zdradzie

Kwestie związane z zapłodnieniem in vitro od zawsze budziły kontrowersje, zwłaszcza wśród katolików. Teraz, gdy nowa sejmowa większość zdecydowała się procedować projekt przywracający państwowe finansowanie tej metody, fala oburzenia powróciła za zdwojoną siłą. Słychać ją m.in. w Radiu Maryja o. Tadeusza Rydzyka, na antenie którego gościł ostatnio znany filozof. Prof. Arkadiusz Jabłoński ostrze krytyki skierował nie tylko w stronę orędowników projektu, ale i nawet niektórych posłów PiS.

Tadeusz Rydzyk
21.11.2023 12:31 Tadeusz Rydzyk poleca prezenty dla dzieci. Niejeden rodzic będzie zaskoczony

Wielkimi krokami zbliżają się święta Bożego Narodzenia, a wraz z nimi okres obdarowywania bliskich prezentami. Szczególny problem mają zwłaszcza rodzice, którzy głowią się, co zadowoli ich pociechy, a przy okazji będzie miało wartość inną niż tylko materialna. Na szczęście, w tym roku dorośli nie muszą łamać sobie głowy, bo z pomocą przychodzi o. Tadeusz Rydzyk. Redemptorysta zdaje się mieć doskonały pomysł na to, jak zbudować w dzieciach “szlachetnego ducha”.

Tadeusz Rydzyk
20.11.2023 13:20 Tadeusz Rydzyk ma poważny problem. Ujawnili daty, to może być koniec rządowych pieniędzy

O. Tadeusz Rydzyk ma powody do radości, ale tylko przez kolejne trzy lata. Właśnie na taki okres czasu redemptorysta otrzymał nowe środki z Funduszu Sprawiedliwości. Dokładna kwota nie jest ujawniona, jednak w poprzedniej edycji konkursu do kapłana z Torunia popłynęło w ten sposób aż 7,1 mln zł. Szokujące informacje ujawniła dziennikarka Bianka Mikołajewska.

Tadeusz Rydzyk
16.11.2023 13:03 Niebywałe, co znajduje się w sklepie Tadeusza Rydzyka. Cena może zaskoczyć

Internetowa księgarnia o. Tadeusz Rydzyka właśnie wypuściła na rynek nową propozycję książkową. To pozycja nie byle jaka, bowiem traktująca o życiu samego o. Tadeusza Rydzyka, a dokładniej obszerny wywiad-rzeka z redemptorystą. Autorzy rozmowy przekonują, że to “opowieść o tym, jak mały kamyk pociągnął za sobą lawinę”. Cena niejednego może zaskoczyć.

Tadeusz Rydzyk
11.11.2023 09:31 Zbierają się czarne chmury nad ojcem Rydzykiem. Jest konkretna deklaracja: "Nie będzie dostawał grubych milionów"

W piątek 10 listopada Koalicja Obywatelska, Trzecia Droga oraz Nowa Lewica podpisały oficjalnie umowę koalicyjną. Jednym z jej punktów jest temat rozdziału Kościoła od Państwa. W rozmowie z dziennikarzem Wirtualnej Polski Patrykiem Michalskim, jeden z liderów Nowej Lewicy Włodzimierz Czarzasty powiedział wprost, co to oznacza dla Ojca Rydzyka.

Tadeusz Rydzyk
10.11.2023 15:09 Ojciec Rydzyk zaprasza na kolejne urodziny Radia Maryja. "To prezent dla was"

Ojciec Rydzyk zaprasza na kolejne urodziny swojej rozgłośni. Radio Maryja już 2 grudnia obchodzić będzie swoją 32. rocznicę istnienia. Z tej okazji organizatorzy przygotowali pewne atrakcje, nie tylko religijne, dla wszystkich, którzy zechcą wziąć udział w imprezie.

Tadeusz Rydzyk
09.11.2023 18:29 Tadeusz Rydzyk uczy, jak być dobrym małżeństwem. Pieniądze dostał od rządu

Kolejny szeroki strumień pieniędzy popłynął z rządu do imperium o. Tadeusza Rydzyka. Tym razem redemptorysta otrzymał 450 tys. zł z resortu rodziny i polityki społecznej, któremu mocno przypaść miała do gustu wizja stworzenia cyklu poradników dla młodych małżeństw. Pomysłodawcy są przekonani, że inicjatywa odniesie sukces i przyciągnie prze telewizory ponad 550 tys. chętnych widzów, czyli tyle co ostatni mecz Real Madryt-FC Barcelona. To śmiałe założenia, biorąc pod uwagę fakt, że widownia TV Trwam systematycznie spada.

Tadeusz Rydzyk
05.11.2023 19:17 Tadeusz Rydzyk ma ogromne problemy. Ze strachu jest gotowy na wszystko

Ojciec Tadeusz Rydzyk w zeszłym tygodniu wyjawił na łamach swoich mediów, ile kosztuje go utrzymanie Telewizji Trwam i Radia Maryja. Redemptorysta wyjawił, że brakuje mu pieniędzy i zwrócił się o pomoc do swoich słuchaczy. Słowa Rydzyka w rozmowie z Onetem skomentował ojciec Paweł Gużyński. Dominikanin nie ma wątpliwości, że toruński duchowny obawia się zmiany władzy.

Tadeusz Rydzyk
30.10.2023 22:50 Tadeusz Rydzyk zdradził, ile wydaje miesięcznie. Zwrócił się o pomoc do wiernych

Ojciec Rydzyk podzielił się z wiernymi bardzo szczerą informacją, ile miesięcznie musi wydać na utrzymanie Radia Maryja i Telewizji Trwam. Jak się okazuje, redemptorysta może mieć niemały ból głowy, bo rachunki są naprawdę wysokie. Rydzyk zwrócił się nawet o pomoc do swoich braci i sióstr w wierze.

Tadeusz Rydzyk
28.10.2023 21:31 Tadeusz Rydzyk organizuje Sylwestra. Cena zaskoczy wielu

Akademia Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, założona przez ojca Tadeusza Rydzyka, organizuje imprezę sylwestrową pod nazwą "Sylwester z wartościami". - Nie zabraknie dobrej zabawy sylwestrowej. Czas dla ciała i dla ducha. Nie zwlekaj, zgłoś się - zachęca ojciec Wacław Zyskowski, organizator wydarzenia. Podano również koszt zabawy na uczelni Rydzyka. Wielu może się zdziwić.

Tadeuesz Rydzyk
23.10.2023 09:50 U Rydzyka grzmią po wyborach. "Za nimi szły zagraniczne pieniądze"

Od wyborów parlamentarnych minął już ponad tydzień. W ostatnim czasie na antenie Radia Maryja wzięto pod lupę ich wyniki oraz prawdopodobne przyczyny utraty władzy przez Prawo i Sprawiedliwość. - Totalna opozycja wykonywała zadanie odebrania władzy Prawu i Sprawiedliwości nie tylko w swoim imieniu - słyszymy między innymi w rozgłośni Rydzyka.

Tadeusz Rydzyk
22.10.2023 07:58 Andrzej Duda napisał list do Tadeusza Rydzyka. Chwali "wspaniałe dokonania" zakonnika

Sobota 21 października to wyjątkowy dzień dla o. Tadeusza Rydzyka. Właśnie dziś redemptorysta zainaugurował uroczyście rok akademicki w murach jednego ze swoich dzieł - Akademii Kultury Społecznej i Medialnej. Wydarzenie nie obyło się, co oczywiste, bez politycznych akcentów, a mianowicie podniosłych listów napisanych przez najważniejsze osoby w państwie. Jedną z nich był, oczywiście, prezydent Andrzej Duda.

Tadeusz Rydzyk
19.10.2023 12:25 Czarne chmury nad Tadeuszem Rydzykiem. Chodzi o pieniądze, 200 mln zł to za mało

Tadeuszowi Rydzykowi nie wystarczyło 200 milionów złotych z Ministerstwa Kultury. W czwartek 19 października otworzone zostanie Muzeum "Pamięć i Tożsamość" im. Jana Pawła II. Dziennikarze dotarli do wiadomości, iż zakonnik stara się o kolejne miliony. Wiemy, na co chce przeznaczyć pieniądze.

Tadeusz Rydzyk
18.10.2023 18:59 Powyborcza msza ojca Rydzyka. Redemptorysta unikał tego tematu jak ognia

Ojciec Tadeusz Rydzyk, choć nie wszyscy mogą sobie z tego zdawać sprawę, poza medialną karierą pełni również zwykłą posługę kapłańską. Redemptorysta jest księdzem w parafii kościoła NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu. Portal o2.pl postanowił wybrać się na jedną z odprawianych przez niego mszy. Zaskakujące, jakiego tematu podczas liturgii unikał Rydzyk.

Tadeusz Rydzyk kościół
10.10.2023 17:08 Weszli do kościoła Tadeusza Rydzyka. Niebywałe, co znaleźli tuż przy wejściu

Zaskakujący widok w kościele o. Tadeusza Rydzyka. W świątyni znajdującej się w centrum miasteczka twórcy Radia Maryja znaleźć można niecodzienny element, którego próżno szukać w zwykłych kościołach. Na uwagę zasługują również słowa wypowiadane podczas mszy przez księży.

Tadeusz Rydzyk
01.10.2023 17:45 Odwiedzili sklep Tadeusza Rydzyka. Trudno uwierzyć, co leży obok różańców

Sklep ojca Tadeusza Rydzyka ma bogatą ofertę internetową, lecz pielgrzymi mogą udać się także na zakupy w lokalu stacjonarnym. Ich śladem ruszyli reporterzy, których na miejscu zaskoczyły nie tylko ceny. Co można kupić w księgarni fundacji Lux Veritatis?

Tadeusz Rydzyk
29.09.2023 11:30 Tadeusz Rydzyk boi się. Drży na myśl, co stanie się w październiku w Polsce

Ojciec Tadeusz Rydzyk należy do pochlebców obecnej władzy, dlatego coraz bardziej martwią go najnowsze i nienapawające zbytnim optymizmem sondaże. Założyciel Radia Maryja jest pełen obaw o przyszłość firmowanych przez siebie przedsięwzięć, a o swoich rozterkach przejmującym głosem opowiedział na antenie Radia Maryja. Ojciec Tadeusz Rydzyk nie ukrywał, że kwestia pomyślnych wyników wyborów jest dla niego absolutnie priorytetowa. Jakie słowa padły w Radiu Maryja?

Tadeusz Rydzyk
28.09.2023 20:53 Wielkie problemy Tadeusza Rydzyka. Zaczyna brakować pieniędzy, wyciekły dane

Tadeusz Rydzyk e ukrywa, że ma ogromne problemy finansowe. Datki wpłacane przez słuchaczy i widzów drastycznie zmalały i wyraźnie widać to w zanotowanych zyskach. Fundacja Lux Veritatis straty liczy w milionach.

Tadeusz Rydzyk
20.09.2023 17:26 Kierunek lekarski na uczelni Rydzyka. Wiadomo, ile trzeba będzie zapłacić za semestr

Ojciec Tadeusz Rydzyk od dwóch dni ma szczególne powody do zadowolenia. W końcu założona przez niego Akademia Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu otrzymała pozytywną decyzję resortu szkolnictwa i będzie mogła na swojej uczelni kształcić lekarzy. Rozpoczął się już nawet nabór. Studenci mogą się jednak mocno zdziwić, bowiem opłata za semestr na tym kierunku wynosi krocie. Aspirujący młodzi lekarze będą musieli głęboko sięgnąć do kieszeni, chcąc studiować na uczelni Rydzyka.

Tadeusz Rydzyk
19.09.2023 11:47 Tadeusz Rydzyk ma powody do zadowolenia. Jego uczelnia będzie kształcić lekarzy

Ojciec Tadeusz Rydzyk zaskoczył niedawno wielu swoimi słowami odnośnie Ministra Edukacji Narodowej Przemysława Czarnka. Redemptorysta stwierdził, że jest "rozczarowany" jego działaniami. Teraz duchowny może mieć jednak powody do zadowolenia. Resort kierowany przez Czarnka podjął bardzo ważną decyzję, być może kluczową dla przyszłości Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu założonej przez Tadeusza Rydzyka.

Tadeusz Rydzyk
14.09.2023 21:46 Gigantyczne pieniądze dla Tadeusza Rydzyka od MON. Umowa podpisana

Ministerstwo Obrony Narodowej w przesłanej do senatora Krzysztofa Brejzy odpowiedzi potwierdziło, że resort podpisał umowę z fundacją Lux Veritatis, której prezesem jest ojciec Tadeusz Rydzyk. W wyniku zawartego porozumienia, imperium duchownego zainkasowało ogromne pieniądze.

Tadeusz Rydzyk
09.09.2023 16:35 Tadeusz Rydzyk może już się zacząć bać. Niepokojące wieści dla zakonnika

Tadeusz Rydzyk ma powody do obaw? Koalicja Obywatelska zaprezentowała postulat rozdziału Kościoła od państwa, który zilustrowała zaprzestaniem transferów pieniężnych do biznesów związanych z toruńskim redemptorystą.

Tadeusz Rydzyk, Przemysław Czarnek
07.09.2023 19:45 Tadeusz Rydzyk zaskoczył w Radiu Maryja. Skrytykował Czarnka na antenie

Ojciec Tadeusz Rydzyk zaskoczył słuchaczy Radia Maryja, dzwoniąc do rozgłośni i biorąc udział w jednej z audycji. Najsłynniejszy polski zakonnik miał ku temu ważny powód - chciał podzielić się m.in. swoją opinią na temat ministra Przemysława Czarnka. Wyznanie kapłana nie było jednak laurką na rzecz polityka. Choć przyznał on, że w wyborach zagłosuje na Prawo i Sprawiedliwość, padły także gorzkie słowa.

Tadeusz Rydzyk
06.09.2023 14:19 Ministerstwo Zdrowia przelało o. Rydzykowi prawdziwą fortunę. Senator pokazał dokumenty

Senator Krzysztof Brejza nie ustaje w wykrywaniu kolejnych patologii. Tym razem polityk wziął się za prześwietlenie wpływów podmiotów związanych z o. Tadeuszem Rydzykiem, który, jak wiadomo, pozostaje w bliskiej relacji z obecną władzą. W tym celu zapytał w Ministerstwie Zdrowia o to, jak wielkie środki resort przekazał redemptoryście. Co wyniknęło z kontroli?

Jarosław Kaczyński, Maciej Rauhut
06.09.2023 08:25 17-latek wygrał w sądzie z o. Rydzykiem. Teraz "bierze się" za Jarosława Kaczyńskiego

Ciemne chmury zgromadziły się nad Jarosławem Kaczyńskim. 17-letni aktywista Maciej Rauhut chce prześwietlić wszystkie umowy zawarte przez Prawo i Sprawiedliwość od września 2019 roku, dlatego zwrócił się do prezesa partii z wnioskiem o dostęp do informacji publicznej. Wcześniej podobny manewr Rauhut zastosował już wobec fundacji o. Tadeusza Rydzyka. Wtedy to nastolatek wygrał z redemptorystą w sądzie.

Tadeusz Rydzyk
05.09.2023 19:11 Strumień pieniędzy znów płynie do Tadeusza Rydzyka. Mowa o prawdziwej fortunie

Nie da się ukryć, że partia rządząca ma "po drodze" z ojcem Tadeuszem Rydzykiem i ich interesy dość często są ze sobą zbieżne. Nie dziwi zatem, że od lat, na różne sposoby, ogromne kwoty zasilają konta organizacji należących lub współpracujących z przedsiębiorczym duchownym. Okazuje się, że to jednak nie koniec "inwestycji".

Tadeusz Rydzyk
03.09.2023 15:47 Czarne chmury nad Tadeuszem Rydzykiem. To pierwszy taki problem od lat

Tadeusz Rydzyk ma powód do niepokoju. W 2022 roku spadły przychody spółki, która zarządza wirtualną siecią komunikacyjną “W Naszej Rodzinie”. To pierwszy raz od kilku lat, kiedy firma toruńskiego redemptorysty jest stratna.

Tadeusz Rydzyk, Jacek Sasin
01.09.2023 14:53 Tadeusz Rydzyk dostał od Jacka Sasina średniowieczny miecz? Eksperci nie mają już wątpliwości

O rzekomo pochodzącym z czasów Mieszka I mieczu, który w lipcu na Jasnej Górze otrzymał o. Tadeusz Rydzyk, mówiła cała Polska. Był to prezent od ministra Jacka Sasina oraz prezesa Grupy Enea, mający zasilić zbiory muzeum redemptorysty. Zanim tak się jednak stało, w mediach szeroko debatowano nad zasadnością tak hojnego podarunku oraz jego autentycznością. Teraz informator “Faktu” dotarł do specjalnej ekspertyzy, sporządzonej przez niemieckiego znawcę tematu.