Goniec.pl > Wiadomości > Jakie wykształcenie ma Donald Tusk? Przed laty pracował fizycznie
Weronika Uszakiewicz
Weronika Uszakiewicz 06.09.2023 22:34

Jakie wykształcenie ma Donald Tusk? Przed laty pracował fizycznie

Donald Tusk
KAPiF

Donald Tusk od lat związany jest z polityką. Zanim jednak rozpoczął działalność w tej dziedzinie, pracował w zupełnie innym zawodzie. Jego wykształcenie może być dla wielu sporym zaskoczeniem.

Donald Tusk zrobił karierę w polityce

Donald Tusk ma na swoim koncie mnóstwo osiągnięć na scenie politycznej. 66-latek jest współzałożycielem i liderem partii, był przewodniczącym Rady Europejskiej oraz Prezesem Rady Ministrów.

Polityk poza wieloma sukcesami zawodowymi może się również pochwalić udanym życiem rodzinnym. Prywatnie wiedzie szczęśliwe życie u boku żony Małgorzaty, z którą doczekał się dwojga dzieci: Michała i Katarzyny. Tusk spełnia się również jako dziadek pięciorga wnucząt.

Nie żył przez 23 minuty i twierdzi, że trafił do piekła. Wyznał, co zobaczył "po drugiej stronie"

Wykształcenie Donalda Tuska

Wykształcenie Donalda Tuska może być dla wielu osób sporym zaskoczeniem. Polityk rozpoczął edukację w Szkole Podstawowej nr 57 w Gdańsku i kontynuował ją w I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w tym samym mieście. 

Po ukończeniu szkoły średniej Donald Tusk wybrał się na studia w rodzinnym mieście. Zdecydował się na kierunek historyczny na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Gdańskiego. W 1980 roku otrzymał tytuł magistra.

Czym Donald Tusk zajmował się przed polityką?

Podczas jednego ze spotkań wyborczych Donald Tusk zdementował doniesienia, według których miał nigdy nie pracować fizycznie. Okazuje się, że żadna praca nie jest mu straszna. 

Polityk zdradził podczas spotkania, że przez dziesięć lat zajmował się malowaniem kominów na wysokościach. Tusk wyznał również, że na początku stanu wojennego sprzedawał jagodzianki w tunelu dworcowym w Gdańsku. Był także pracownikiem spółdzielni “Świetlik”, tworzył artykuły do kaszubskiego miesięcznika “Pomerania”, a także współtworzył książkę "Pojezierze Kaszubskie"

Tagi: Donald Tusk