Goniec.pl
Pixabay.com István Kis

Pixabay.com István Kis

Wielkopolska: Pijany ksiądz odprawiał pogrzeb. Parafianie wezwali policję

22 Maja 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Skandal na pogrzebie w Wielkopolsce. Żałobnicy opłakujący śmierć najbliższego zwrócili uwagę na dziwne zachowanie księdza. Okazało się, że duchowny jest pijany. Na miejsce przyjechała policja, badanie alkomatem wykazało niemal 3 promile alkoholu we krwi.

Na pogrzebie w Kotlinie w woj. wielkopolskim pojawili się funkcjonariusze. Policję na miejsce wezwał jeden z parafian, który był oburzony zachowaniem księdza. Podejrzewał, że duchowny jest nietrzeźwy. Jego przypuszczenia nie były bezpodstawne.

Kurski

Jacek Kurski straci fotel prezesa TVP? Duda i Morawiecki naciskają na Kaczyńskiego

CZYTAJ DALEJ

Wielkopolska: pijany ksiądz odprawiał pogrzeb

Piątkowa ceremonia pogrzebowa w wielkopolskim Kotlinie na długo pozostanie w pamięci parafian. Pogrzeb jednego z wiernych prowadzony był w nietypowy sposób, co zastanowiło osoby biorące udział w pogrzebie.

W parafii św. Kazimierza w Kotlinie - której proboszczem jest Alojzy Mendlikowski pełniący funkcję dekanalnego referenta do spraw trzeźwości - około godziny 13 rozpoczął się pogrzeb, który zwieńczył przyjazd policji.

Parafianin oburzony zachowaniem duchownego wezwał funkcjonariuszy. Policjanci pozwolili 46-letniemu księdzu doprowadzić ceremonię pogrzebową do końca. Później natychmiast poddali go badaniem alkomatem. Wskazanie urządzenia potwierdziło przypuszczenia żałobników.

Ksiądz był kompletnie pijany. Badanie przeprowadzone tuż po zakończeniu pogrzebu wykazało, że 46-latek odprawiający mszę - a więc udzielający również sakramentu świętego - miał 2,7 promila w wydychanym powietrzu.

pogoda

Burze z gradem i gwałtowne ulewy nad Polską. IMGW wydał ostrzeżenia

CZYTAJ DALEJ

Wikary nie chce komentować skandalu, ale dekanat chce, by mu... współczuć

Dziennikarze z lokalnego portalu jarocinska.pl próbowali porozmawiać z księdzem odprawiającym pogrzeb z blisko 3 promilami we krwi. Duchowny nie chciał jednak udzielić żadnego komentarza w sprawie.

Oburzające jest jednak stanowisko dekanatu czermińskiego. Ks. kan. Marek Kozica w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" nie tylko nie potępił zachowania duchownego, ale wezwał do tego, by... mu współczuć.

- To nie jest temat do rozmów. Współczujcie księdzu, współczujcie człowiekowi, jeśli ma problem, nie niszczcie go. Dajcie, żeby to rozwiązać, tak jak powinno być rozwiązane. To nie jest moja sprawa, żebym ja osądzał tego człowieka. Szukacie sensacji, zamiast współczuć człowiekowi - powiedział dziekan dekanatu czermińskiego w rozmowie z "GW".

PAWEL SKRABA/AGENCJA SE/East News

Sprawdziliśmy, czym handluje o. Rydzyk. Magnes z lamą i dekoder to dopiero początek

O. Tadeusz Rydzyk znany jest z żyłki do biznesu. Sprawdziliśmy, czym zakonnik handluje w sklepie internetowym swojej fundacji Lux Veritatis. Przyznać trzeba, że w asortymencie nie brakuje prawdziwych "perełek".

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

  • Przerażający wypadek na Opolszczyźnie. Osobówka wypadła z drogi i wbiła się w drzewo

  • Burze z gradem i gwałtowne ulewy nad Polską. IMGW wydał ostrzeżenia

  • Boże Ciało 2022: czy Boże Ciało to dzień wolny od pracy?

Źródło: Wyborcza / o2

Tagi:

Agata JaroszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Mróz nie odpuszcza, IMGW ostrzega przed niskimi temperaturami

Wiadomości

"Jęzor mrozu" nad Polską. IMGW ostrzega Polaków. Nadciągają siarczyste mrozy

Czytaj więcej >

Wiadomości

Ksiądz w ostrych słowach zwrócił się do Polaków. Poszło o pogrzeby

Czytaj więcej >
Fot. Jan Bielecki/East News, Warszawa, 10.01.2020. 117. miesiecznica katastrofy smolenskiej. N/z: Jaroslaw Kaczynski

Wiadomości

Pilna narada w siedzibie PiS. Jarosław Kaczyński wrócił do pracy

Czytaj więcej >

Wiadomości

Spalił jej samochód i zdemolował salon. "Gonił mnie z maczetą po ogrodzie"

Czytaj więcej >
Bankomat, pieniądze, bankowość, opłaty, pixabay

Wiadomości

10 zł za wypłatę z bankomatu? Fatalne wieści dla klientów czołowych banków

Czytaj więcej >
Świeczki, Iberion, Strażak, OSP Górniki

Wiadomości

Bytom: 23-letni strażak OSP Górniki nie żyje. Zginął w strasznych okolicznościach

Czytaj więcej >