Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Wielkopolska: Pijany ksiądz odprawiał pogrzeb. Parafianie wezwali policję
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 22.05.2022 08:54

Wielkopolska: Pijany ksiądz odprawiał pogrzeb. Parafianie wezwali policję

Ksiądz
Pixabay.com István Kis

Skandal na pogrzebie w Wielkopolsce. Żałobnicy opłakujący śmierć najbliższego zwrócili uwagę na dziwne zachowanie księdza. Okazało się, że duchowny jest pijany. Na miejsce przyjechała policja, badanie alkomatem wykazało niemal 3 promile alkoholu we krwi.

Na pogrzebie w Kotlinie w woj. wielkopolskim pojawili się funkcjonariusze. Policję na miejsce wezwał jeden z parafian, który był oburzony zachowaniem księdza. Podejrzewał, że duchowny jest nietrzeźwy. Jego przypuszczenia nie były bezpodstawne.

Wielkopolska: pijany ksiądz odprawiał pogrzeb

Piątkowa ceremonia pogrzebowa w wielkopolskim Kotlinie na długo pozostanie w pamięci parafian. Pogrzeb jednego z wiernych prowadzony był w nietypowy sposób, co zastanowiło osoby biorące udział w pogrzebie.

W parafii św. Kazimierza w Kotlinie - której proboszczem jest Alojzy Mendlikowski pełniący funkcję dekanalnego referenta do spraw trzeźwości - około godziny 13 rozpoczął się pogrzeb, który zwieńczył przyjazd policji.

Parafianin oburzony zachowaniem duchownego wezwał funkcjonariuszy. Policjanci pozwolili 46-letniemu księdzu doprowadzić ceremonię pogrzebową do końca. Później natychmiast poddali go badaniem alkomatem. Wskazanie urządzenia potwierdziło przypuszczenia żałobników.

Ksiądz był kompletnie pijany. Badanie przeprowadzone tuż po zakończeniu pogrzebu wykazało, że 46-latek odprawiający mszę - a więc udzielający również sakramentu świętego - miał 2,7 promila w wydychanym powietrzu.

Wikary nie chce komentować skandalu, ale dekanat chce, by mu... współczuć

Dziennikarze z lokalnego portalu jarocinska.pl próbowali porozmawiać z księdzem odprawiającym pogrzeb z blisko 3 promilami we krwi. Duchowny nie chciał jednak udzielić żadnego komentarza w sprawie.

Oburzające jest jednak stanowisko dekanatu czermińskiego. Ks. kan. Marek Kozica w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" nie tylko nie potępił zachowania duchownego, ale wezwał do tego, by... mu współczuć.

- To nie jest temat do rozmów. Współczujcie księdzu, współczujcie człowiekowi, jeśli ma problem, nie niszczcie go. Dajcie, żeby to rozwiązać, tak jak powinno być rozwiązane. To nie jest moja sprawa, żebym ja osądzał tego człowieka. Szukacie sensacji, zamiast współczuć człowiekowi - powiedział dziekan dekanatu czermińskiego w rozmowie z "GW".

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Wyborcza / o2