Goniec.pl

AFP PHOTO / SPUTNIK / Alexey NIKOLSKY

Rosyjski rząd spotkał się z Władimirem Putinem, tematem m.in. sankcje. Putin drwi z Zachodu

10 Marca 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Posiedzenie rosyjskiego rządu z udziałem Władimira Putina ujawniło, w jaki sposób prezydent Rosji kpi z Zachodu. Transmitowane na żywo spotkanie najważniejszych polityków nie ukryło jednak, że sankcje są odczuwalne, ale... sytuacja "jest pod kontrolą".

Niespodziewanie Władimir Putin, który zniknął z przestrzeni publicznej, pojawił się w publicznej telewizji Rosji. - Nie trzeba było wprowadzać tych bezprawnych sankcji - powiedział pewien swoich racji prezydent Rosji.

Podczas posiedzenia padły zarzuty o uprawianie propagandy i oszukiwanie swoich obywateli na temat prawdy o wojnie w Ukrainie lub jak nakazuje nazywać swoje działania Władimir Putin: "operacja wojskowa" . Co ciekawe, wspomniane oskarżenia dotyczą krajów Zachodnich.

Władimir Putin kpi z Zachodu i wytyka działania w kwestii energetycznej

We wtorek Joe Biden poinformował, że w Stanach Zjednoczonych obowiązywać będzie zakaz kupna gazu zimnego, ropy oraz węgla pochodzącego z Rosji . O podobny krok ze strony Unii Europejskiej apeluje m.in. Mateusz Morawiecki. Szef polskiego rządu wskazuje, że kupno surowców energetycznych to nic innego, jak dawanie Władimirowi Putinowi gotówki na finansowanie wojny w Ukrainie .

Próba uniezależnienia się od rosyjskich źródeł energii niesie ze sobą szukania nowych dostawców. Stało się powodem do drwin ze strony Władimira Putina, wskazującego, że Zachód jest sam sobie winien.

Prezydent Rosji stwierdził, że kraje nakładające sankcje nagle "pogodziły się" z niektórymi krajami, które mogłyby zastąpić wstrzymane dostawy. - I z Iranem są gotowi się pogodzić, niezwłocznie podpisując dokumenty. I z Wenezuelą - też tam pojechali, żeby się porozumieć. Nie trzeba było wprowadzać tych bezprawnych sankcji. To samo będzie i w stosunku do naszego kraju. Nie mam co do tego wątpliwości - mówił Władimir Putin.

Minister finansów wspomniał o "wojnie gospodarczej"

Rosyjscy przedstawiciele w publicznych wystąpieniach podkreślają, że nie ma miejsca "wojna w Ukrainie". Siergiej Ławrow w czwartek deklarował, że Rosja wcale nie zaatakowała Ukrainy . Podczas posiedzenia rządu padło jednak określenie "wojna".

Minister finansów w towarzystwie Władimira Putina stwierdził, że Rosji wypowiedziana została wojna gospodarcza. Co prawda, nałożone sankcje są odczuwalne, to rosyjska gospodarka jest "stabilna".

Kolejne raporty, jakie trafiały na ręce prezydenta Rosji od jego ministrów, miały utwierdzić ich rodaków, że o ile problemy występują, to politycy stawiają czoła wrogiemu Zachodowi. Władimir Putin przyznał, że powstają utrudnienia to Rosja "poradzi sobie".

Zachód oskarżony o okłamywanie obywateli i szerzenie propagandy

Przekaz na temat faktycznych zdarzeń o wojnie w Ukrainie praktycznie nie dociera do Rosjan. Hitem w sieci stało się nagranie z wizyty wojskowego w jednym z programów rozrywkowych. Gdy kapitan rezerwy chciał oddać hołd zmarłym w Ukrainie, dziennikarz prowadzący program zaczął krzyczeć i przerywać gościowi wskazując, że przecież nikt nie umiera .

Mimo wszystko Władimir Putin o propagandę i przekłamywanie faktów oskarża... Zachód. Prezydent Rosji w odniesieniu do sankcji i paniki gospodarczej w jego kraju wskazuje, że to fałszywa narracja. Dodatkowo w jego opinii nie jest prawdą, że to sama Rosja jest winna gospodarczych ciosów serwowanych przez kolejne firmy i państwa.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: PAP

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

Rewolucja w Kościele, chodzi o spowiedź. Właśnie się zaczęło, księża stracą pracę?
Czytaj więcej >

Wiadomości

Papież Franciszek trafił do szpitala. Watykan wydał ważny komunikat
Czytaj więcej >

Polska

Tomasz Komenda znów stanie przed sądem. Byli pracodawcy mężczyźni niespodziewanie zabrali głos
Czytaj więcej >

Wiadomości

Panna młoda zobaczyła prezent ślubny od rodziców i zdębiała. Internauci nie kryli oburzenia
Czytaj więcej >

Wiadomości

Zabawa w lesie zakończyła się dramatem, na miejscu wszystkie służby. Lądował śmigłowiec LPR
Czytaj więcej >

Wiadomości

Lidl oszalał i zdeklasował konkurencję, zacznie się już czwartek. Polacy będą szturmować sklepy
Czytaj więcej >
Agata Jaroszewska

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]