Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Rolnik znalazł to na swoim polu. W akcji służby
Laura  Młodochowska
Laura Młodochowska 24.05.2024 17:33

Rolnik znalazł to na swoim polu. W akcji służby

policja
Fot. Mazowiecka Policja (zdjęcie ilustracyjne), Małopolska Policja

Dramatyczne sceny w Małopolsce. Mężczyzna podczas prac na polu nagle natrafił na tajemniczy przedmiot. Mimo szoku zachował się wzorowo i od razu powiadomił służby. Funkcjonariusze musieli zareagować szybko – odkryciem rolnika miało być nic innego, jak niewybuch.

Rolnik dokonał porażającego odkrycia na swoim polu

Do niebezpiecznego odkrycia doszło w sobotę 18 maja, w jednej z miejscowości w powiecie miechowskim (woj. małopolskie). To właśnie tam właściciel pola odkrył na swojej posiadłości przedmiot, który od razu skojarzył z pociskiem. Nie czekał długo i zawiadomił służby. Jak się okazało, jego przypuszczenia okazały się prawdą.

Oburzająca praktyka na targach. Podmieniają warzywo i liczą zyski

Pocisk artyleryjski na polu. W akcji służby

Funkcjonariusze niezwłocznie udali się na miejsce znaleziska, gdzie doszło do jego zabezpieczenia. Jak widać na udostępnionych przez nich zdjęciach, pocisk artyleryjski znajdował się pod płytką warstwą ziemi. Niedługo później wyjaśniło się, skąd pochodzi niewybuch.

ZOBACZ: Ważne zmiany w numerach PESEL. Zacznie się już od 1 czerwca

Niewybuch z czasów I wojny światowej

Następnie na miejscu zjawili się saperzy, którzy zidentyfikowali pocisk artyleryjski. Jak się okazuje, rolnik natknął się na niemiecki pocisk moździerzowy, którzy datowany jest na czasy I wojny światowej. Niewybuch miał kaliber 150 mm i został przekazany do detonacji. Ta została przeprowadzona w poniedziałek, 20 maja na poligonie przez wojskowych saperów.

Fot. Małopolska Policja

Źródło: malopolska.policja.gov.pl